ГЛ Новог Сада: Дерби зачињен головима

Сем престижа дерби није одлучивао да ли ће оба ривала обезбедити виши ранг, јер ће поред лидера Футога у следећој сезони и Ветерник и Бачка играти у Новосадској лиги.
fudbal

Ветерник - Бачка 3:3 (2:1)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 150, судија: Митровић (Нови Сад), стрелци: А. Ушћумлић у 4. Ћалија у 17. Малиновић у 66. за Ветерник, а Леђанац у 37. 65. и 68. минуту за Бачку. Жути картони: Леђанац, Павлов, Глишић (Бачка).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Пекез, Огњановић, Ћалија, Турало, А. Ушћумлић, Ђурић (Николић), Вуковић, Субашић, Мркић, Малиновић.

БАЧКА: Штрбац, Мајсторовић, Павлов (Слепчев), Глишић, Танцик, Црепуља, Пашћан (Тепић), Лињачки, Леђанац, Латиновић, Инђић.

Домаћи су боље ушли у меч и головима Алексе Ушћумлића и Бранка Ћалије дошли су до лепе предности. До одмора је Никола Леђанац постигао први гол и смањио резултат. Исти играч у наставку је по други пут маирао Глигоријевића за изједначење. Радост Бегечана трајала је само минут, јер је Бојан Малиновић донео нову предност. Да екипа Бачке однесе бод потрудио се трећим голом Никола Леђанац.

М. По.

Тител - Москва 2:0 (0:0)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца 100, судија  Кукуда (Петроварадин), стрелци: Јованов у 58. и Н. Караташевски у 93.  минуту.  Жути картон Ћирко (Тител) и Матковић (Москва).

ТИТЕЛ: Мајор 8, Маринковић 7, Вуков 6, Герингер 6 (Н. Караташевски 6), Ј. Караташевски 6, Јованов 7, Бабић 6, Хуцки 6, Тркуља 6, Ћирко 7 и Паунић 7.

МОСКВА: Пелегрин 7, Човић 6, Пећанац 7, Комазец 6, Томић 6, Лековић 6, Божић 6, Микан 6 (Баикић), Ковач 6, Тот 6 и Грекић 6.

У другом полувремену домаћини су играли боље и постигли два гола.

Ж. М.

Виноградар - Хајдук 4:0 (1:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, глегдалаца 100, судија: Милинковић (Футог), стрелци: Сладић у 25. (из пенала) и 57. Арсенијевић у 51. и Поповић у 86. минуту. Жути картон: Ракић (Хајдук).

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Гаврић, Драгутиновић, Ербез, Милосављевић, Предојевић, Ћелић, Сладић, Луковић (Крстић), Арсенијвић.

ХАЈДУК: Марковић, Радић, Б. Илић (Смиљанић), Ракић, М. Илић, Берак, Миленковић, Тошић (Аникић), Цветковић, Галић.

Доста су се домаћини мучили у првом полувремену да дођу до предности. Створили су неколико прилика, али су тек у 25. минуту из казненог ударца голом Млађана Сладића повели. У наставку је исти играч повечао резултат, да би у последњих десет минута екипа Виноградара головима Мирослава Арсенијевића и Николе Поповића забележила убедљиву победу.

М. По.

Железничар - Ченеј 3:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 100, судија: Филиповић (Нови Сад), стрелац: Милутиновић у 52. 85. и 90. минуту.  Жути картони: Милутиновић, Стевановић (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчаин 7, Радић 7, Поповић 6, Мићић 7 (Јовчић), Стевановић 7, Ћетковић 7, Лаловић 7, Ђоршијевски 6 (Периновић 7), Милутиновић 9, Релић 8, Кременовић 6 (Милојевић 7).

ЧЕНЕЈ: Костић 6, Ћурчић 6, Милошев 7, Стојковић 7 (Паулињи), Вилотијевић 6 (Чортан 6), Лукић 6, Малетић 6, Н. Драгин 7, Јаћимовски 7, Ковачевић 6 (Божић 6), Д. Драгин 6.

Одолевала је екипа Ченеја у првом полувремену уз неколико пропуштених прилика за домаћина и погођене пречке најбољег актера Марка Милутиновића. Тек у наставку домаћину се исплатила офанзива, јер је на центаршут Мићића, Милутиновић ударцем главом савладао Костића. У том периоду било је неколико прилика на обе стране, да гости изједначе, а домаћи повећају резултат. Да се ради о расном стрелцу потврдио је Марко Милутиновић јер је у финишу са нова два гола потврдио заслужену победу.

М. По.

Футог - Динамо 7:0 (6:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Полиић (Ченеј), стрелци: Чепић у 14. и 37. Сакач у 22. Швоња у 32. и 38. Сирар у 41. Шобот у 89. минуту.

ФУТОГ: Жинић, Брнбота, Тополић, Косић, Вуканац, Сакач (Вулић), Косић, Швоња (Стевановски), Чепић (Шобот), Миловац, Сирар.

ДИНАМО: Савић, Сте. Мишкић, Лојаница, Бикицки, Стр. Мишкић, Учур, Си. Мишкић, Илић, Ватић (Ковачевић), Слокар.

Момци тренера Горана Малиновића убедељивим резултатом савладали су екипу из Будисаве. Показали да су у најбољој форми и да ће се у виши ранг пласирати са првог места. Серију голова у првом полувремену, а било их је чак пола туцета у мрежи Савића започео је Душан Чепић, а наставили су Борис Сакач другим Душан Чепић, а и два пута за голмана гостију био неумољив и Горан Швоња, да би пре истека првог дела Сирар употпунио ужитак за гледаоце. У наставку су се домаћи задовољили убедљивом предношћу, али тако није мислио и искусни Синиша Шобот. Од две прилике једну је успео да реализује за коначан резултат.

М. По.

Сусек - Јединство 4:0 (1:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 50, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Лаловић у 25. и 58. Лукаја у 50. Боднар у 80. минуту. Жути картони: Идризи (Сусек), Зукић (Јединство).

СУСЕК: Симић, Идризи 7, Дражић 7, Старчевић 8, Нићетић 8, Јеремић 8, Месарош 7, Мачкић 7, Боднар 8, Лаловић 8 (Станојевић), Лукаја 8.

ЈЕДИНСТВО: Лукић 6, Виторац 6, Зорић 6, Ђорђевић 5, Зукић 5, Медић 6, Савић 6, Пињо 6, Голић 5 (Ковачевић), Бубњевић 6, Тепић 6.

Фудбалери Сусека лакше него што су очекивали дошли до победе и бодова. Серију голова отворио је искусни Дејан Лаловић да би тачку ставио Боднар десет минута пре краја. И гости су имали своје шансе, међутим без већих успеха.

Д. Об. - Б. Ст.

Футог - Динамо 7:0, Ветерник - Бачка 3:3, Железничар - Ченеј 3:0, Сусек - Јединство 4:0, Виноградар - Хајдук 4:0, Тител - Москва 2:0. Слободне су биле екипе: Борац и Обилић.