ГЛ Сремска Митровица: Предојевић троструки стрелац

Гледаоци су уживали у шок утакмици, али и доброј игри ривала.
fudbal, pixabay

Слога (Ч) - Слога (З) 3:2 (1:2)

ЧАЛМА: Игралиште Слоге, гледалаца 110, судија Гојковић (Гргуревци). Стрелци: Предојевић у 6, 56. и 90. за домаће, Павловић у 4. и Вуга у 42. минуту за госте. Жути картони: Моцоња (домаћи), Јеросимовић (гости).

СЛОГА (Ч): Гајић, Пајић, Станивуковић, Ђурђевић, Плавшић, Арамбашић, Владисављевић, Богосављевић, Моцоња, Мајсторовић, Предојевић.

СЛОГА (З): А. Веселиновић, М. Урошевић, Галонић, Лукић, Вукојевић, Јеросимовић, Ђокић, Н. Турудић, Павловић, Вуга, Илић.

Гости су успели да надвисе фаворизоване Чалманце и реализују две прилике.  У наставку још интересантнија игра ривала. Али, на крају Чалманци су славили. Стефан Предојевић, најбољи играч на терену  постигао је у последњим тренуцима меча и свој трећи погодак.

Д. Настић

Слобода - Сремац (Ј) 0:1 (0:1)

ШАШИНЦИ: Игралиште Слободе, гледалаца 100, судија Стојановић (Сремска Митровица).Стрелац: Лакетић у 39. минуту за Слободу,

СЛОБОДА: Ивановић, В. Мијатовић, Топаловић, Д. Ристановић,Манојловић, Милановић, Томић, Соларевић, Д. Мијатовић, Змијанац, Б. Ристановић, Алинчић, Дрљача, Савић.

СРЕМАЦ: Томић, Н. Даничић, Лакетић, Николић, Ристић, Мијатовић,  Младен Симовљевић, Б. Даничић, Васиљевић, Иљачић, Мрђен.

У Шашинцима је виђен заиста занимљив фудбал. У првом полувремену гости су могли водити са више голова разлике, али домаћу мрежу су погодили само једном. Лакетић је после акције био бржи од домаће одбране. У наставку, домаћини су биљи бољи ривал, али нису успели да постигну погодак.

А. Кекић

Трговачки - Босут 7:0 (4:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште 25. маја, гледалаца 100, судија Бодирогић (Сремска Митровица).Стрелци: Сладојевић у 2, Трубић у 5, Савић у 22, Аимовић у 44, Д. Ћетковић у 50, Мијатовић у 83. и Триван у 88. минуту. Жути картон: Максимовић (Босут).

ТРГОВАЧКИ: Лукић, Вученовић, Савић, Максимовић, Аћимовић (Д. Ћетковић), В. Ћетковић, Сладојевић (Мијатовић), Илић, Трифуновић, Микић (Станић), Трубић (Триван).

БОСУТ: Јовановић, Минић, Војисављевић (Ђокић), Симић, Радишић, Седларовић, Живановић, Ж. Ковачевић, Максимовић, Хрчек, Тминић.

Трговци су одлично играли. На крају су славили са „само” седам голова разлике. Да су домаћи стрелци били мало прецизнији, резултат је могао бити дупло већи.

С. Војновић

Планинац - Митрос 4:1 (1:1)

ЛЕЖИМИР: Игралиште Планинца, гледалаца 120, судија Бодирогић (Сремска Митровица). Стрелци: Ђокић у 3. и 84, Аврамовић у 50. и Б. Новак у 79. за Планинац, Т. Марковић у 38. минуту за Митрос. Жути картони: Пејчиновић, Ђокић, Љаховић (Планинац), Вукотић, Лазић (Митрос).

ПЛАНИНАЦ:  Пејчиновић, Катафај, М. Новак, Милић, Б. Новак, Филипендић, Љаховић, Ђокић, Аврамовић, Савић. Марјановић.

МИТРОС: Шарковић, Вучић, Т. Марковић, Вукотић, Касак, Чубра, М. Каролић, Лазић, В. Каролић, Николић, Стојановић.

Иако је гост важио за апсолутног фавортита, домаћи су од првог минута играли нападачки и већ у 3. минуту су повели. Ђокић је Шарковића матирао након шута с 30 метара. У наставку, опет је голман гостију примио гол из велике даљине. Аврамовић је био прецизан чак са 40 метара, а Б. Новак с 18 метара. Ђокић постиже гол из лоб ударца с 16 метара.

Б. Новак

Напредак (Ш) - Срем (СМ) 0:8 (0:1)

ШУЉАМ: Игралиште Напретка, гледалаца 125, судија Јанковић (Сремска Митровица).Стрелци: Прокић у 15, 51, 66. и 78. и Шивољицки у 52, 60. и 72. и 82. минуту.

НАПРЕДАК: Данојлић, Гајић, Савић, Јуришић, Алимановић, Мицић, Торњански, Лаћарачки, Билић, Младеновић, Лазић.

СРЕМ: Колибар, Грујичић, Стојчевић, Шупица, Радојевић, Прокић, Кочић, Шивољицки, Милошевић, Николић (Митровић), Стокић.

Веома занимљива утакмица. Виђено је осам голова и још много пропуштених шанси гостију.

М. Илић

Резултати:

ЛЕЖИМИР: Планинац - Митрос 4:1, ШУЉАМ: Напредак - Срем (СМ) 0:8, ШАШИНЦИ: Слобода - Сремац (Ј) 0:1, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Трговачки - Босут 7:0, ЧАЛМА: Слога - Слога (З) 3:2. Спарта из Гргуреваца је била слободна.