Градска лига Новог Сада: Бегечани на корак од Новосадске лиге

У дербију кола није било победника, па се чини да су Бегечани кола пре краја обезбедили пласман у виши ранг.
lopta

Бачка - Сусек 1:1 (0:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Николаш (Нови Сад), стрелци: Павлов у 89. за Бачку, а Целин у 48. минуту за Сусек. Жути картони: Тодоровић (Бачка), Бројчин, Папрић, Бакош, Шовљански, Шодић, Иконић (Сусек).

БАЧКА: Мандић, Брнбота (Ристивојевић), Р. Павлов, Шарић (Зељуг), Ђаковић, Милић, Плавшић, Роквић (Тодоровић), Леђенац, Софранин (Глишић), Трифуновић (Н. Павлов).

СУСЕК: Бројчин, Крстић, Томић, Мрвичин, Рапић, Папрић(Иконић), Бакош (Живановић), Вујасиновић (Шодић), Ранков (Губеринић), Целин, Шовљански.

Била је узбуљива утакмица, гости су повели преко Целина, а у финишу сусрета Павлов је изједначио и донео Бегечанима златан бод.

Виноградар - Борац 3:0 (0:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Станић (Будисава), стрелци: Милосављевић у 48. и 78. (оба из пенала) и Лаловић у 87. минуту. Жути картон: Миланов (Борац).

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Курешевић, Шебез (Ракић), Стревановић, Релић (Милосављевић), Павловић, Стојановић (Лаловић), Периновић, Буквић, Ћелић.

БОРАЦ: С.Миланов, Поповић, Дринић, Маричић, А. Миланов, Лабовић, Степанов, Недељковић, Калебић, Мирковић, Кесић (Бурсаћ).

У комшијском дербију славили су фудбалери Виноградара и то захваљујући Далибору Милосављевићу који је два пута матирао Миланова са беле тачке, Иначе, била је то солидна утакмица, у првом делу равноправна, а у другом делу домаћи су били много бољи.

Ченеј - Москва 3:2 (1:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 50, судија: Гачеша (Нови Сад), стрелци: Крстевски у 32. Плавшић у 67. и Крменовић у 80. (из пенала) за Ченеј, а Тот у 11. и Микан у 23. минуту (из пенала) за Москву. Жути картони: Брзак, Кременовић, Возар (Ченеј), Роговић (Москва).

ЧЕНЕЈ: Дакић, Рогић, Плавшић, Малетић, Брзак, Салонски, Стојковић, Милошевић, Кременовић, Возар (Ковачевић), Крстевски.

МОСКВА: Лончар, Радић (Миљевић), Кажић (Ђурковић), Чавић (Васић), Лековић, Павловић, Микан, Роговић, Бериша, Тот, Спајић.

Фудбалери Москве водили су у Ченеју са два гола разлике и чинило се да ће укљижити победеу, међутим домаћи се пробудили и у наставку меча успели су да преокрену резултат, а победоносни пободак је постигао Кременовић са пенала.

Милетић - Хајдук (НС) 4:4 (2:3)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 50, судија: Јовановић (Нови Сад), стрелци: Багић у 11. и 19. Јоспиовић у 80. и М. Тривуновић у 85. за Милетић, а Бакић у 3. и 36. и Шаколи у 15. и 62. минуту за Хајдук. Жути картони: М. Тривуновић (Милетић), Лишић, Стаменковић (Хајдук). Црвени картони: Јосиповић (Милетић), Краснићи (Хајдук).

МИЛЕТИЋ:  Петковић, М. Тривуновић, Рогић, Симић, Гелић, Ми. Тривуновић (Милутинов), Багић, Јосиповић, Г. Тривуновић, Чолић, Д. Тривуновић.

ХАЈДУК: Мирковић, Краснићи, Малешевић, Шаколи, Допуџа, Благојевић, Салиху, Лишић, Бакић, Стаменковић, Човић.

Иако су Мошорин стигли са десеторицом фудбалера екипа Хајдука успела је да одигра нерешено. Није се видело на терену да имају играча мање. Била је то узбудљива утакмица, а на крају меча дошло је до кошкања фудбалера па их је судија искључио.

Пролтер - Сириг 0:2 (0:1)

БАНОШТОР: Игралиште Пролетера, гледалаца 100, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Ружин у 10. ио Вукеља у 72. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Стевановић, Јеремић, Нешковић, Аџић, Папрић, Лукаја, Крстић, Пролић, Катона, Благојевић.

СИРИГ: Јоргић, Радић (Вулић), Б. Брежњак (Којовић), Танасић, Васић, Грујичић, Декић (Радосављевић), Вукеља, Косић, Рабљановић (Маријанов), Ружин (С. Брњжњак).

Првак лиге екипа Сирига лако је дошла до победе већ у 10. минуту, Ружин је матирао голмана Вебера, а у наставку и Лукеја је био прецизан.

Обилић - Слога 4:2 (2:0)

ВИЛОВО: Игралиште Обилића, гледалаца: око 50, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Миланковић у 35. Новаковић у 45. и Љ. Панић у 52. и 71. за Обилић, а А. Видић у 6. и 66. минуту за Слогу. Жути картони: Љ. Панић (Обилић), С. Видић, Ахметовић (Слога).

ОБИЛИЋ: Младеновић, Д. Добрић, Љ. Панић, Б. Панић, С. Добрић, Вукотић, С. Панић, Скелџић (Живанчев), М. Панић, Новаковић, Миланковић.

СЛОГА: Кокановић (Вишњић), Мишић, Јојард, А. Видић, С. Видић, Милојевић (Јовин), Маџар, Џамбас, Гајић, Н. Видић, Рончевић, Ахметовић.

Комшије су одиграли узбудљив меч, а на крају су се радовали играчи из Вилова који су ипак, били бољи.

Хајдук (Г) - Хајдук (Ч) 1:1 (1:0)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 100.Судија: Гргуровић (Петроварадин) . Стрелци: Цветковић у 45, за Хајдук (Г),  а Лазић у 80. минуту за Хајдук (Ч) . Жути картони: Илић (Хајдук, Г), а Шарић, Лазић и Срећков (Хајдук, Ч).

ХАЈДУК (Г): М. Радаковић 7, Б. Смиљанић 7, Д. Смиљанић 7, Илић 7,(од 68. Стојановић 7), Ракић 8, Зељковић 7, Цветковић 8, Јовановић 7, Тошић 7, Голић 7 (од 46.Ћурчић 7), Ј. Радаковић 7.

ХАЈДУК (Ч): Шарић 7, Топић 7, Делић 7, Марковић 7, Петрић 7, Лазић 8, Срећков 7, Митровић 7, (од 82. Поповић 7) Тегелтија 7, Марков 7, Росић 7.

Домаћи су већ у осмом минуту имали прилику преко Голића међутим истакао се голман Шарић одбранивши ударац са десетак метара.  До вођства су стигли голом Бојана Цветковића у последњем минуту првог полувремена шутем у десни угао Шарићевог гола.

У наставку утакмице гости долазе до своје игре и евроголом Стефана Лазића успевају да изједначе резултат.  Вреди истаћи и шансе Бојана Смиљанића и Мирослава Ћурчића где је гостујући голман изашао као победник.

Сл. Симић

Тител - Железничар 0:3 (0:1)

ТИТЕЛ: Игралиште у Спортском центру, судија : Кизић (Нови Сад), стрелци: Д. Сикирић у 14. Марешчук у 68. и Стојковић(из пенала) у 83. минуту.

ТИТЕЛ: Ђуричић 7, Паунић 7, Бабић 7, Синани 6 (Пап), Ћирко 6 ( Милојковић), Ј.Караташевски 7, Николић 7, Мрачајац 7, Пешић 7, Н. Караташевски 6 ( Ђукић), Петровић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Срдановић 8, Плавшић 7, Киш 7, Самарџија 7, Стојковић 8, Радовић 7, Сикирић 8, Јоксимовић 6( Никшић 6), Блашцанин 6( Марешчук 7), Предојевић 7, Булатовић 7

Домаћи су контролисали игру, а гости давали голове. Из прве акције гостију Сикирић је постигао евро - гол . Ређале су се шансе Титељана, али Петровић, Н. Караташевски  и Мрачајац нису били концентрисани,  а онда је уследила казна. Марешчук је са 18 савладао Ђуричића.

Коначан резултат поставио је Стојковић из пенала.

Ж. Марковић

Резултати:

Обилић - Слога 4:3, Виноградар - Борац 3:0, Ченеј - Москва 3:2, Милетић - Хајдук (НС) 4:4, Бачка - Сусек 1:1, Пролетер - Сириг 0:2, Хајдук (Г) - Хајдук (Ч) 1:1, Тител - Железничар 0:3.