Градска лига Новог Сада: Будисавчани у вишем рангу

Победом над екипом из Вилова, момци тренера Милана Трнинића заокружили су успешну сезону, заслужено су се, као прваци пласирали у виши степен такмичења - Новосадску лигу.
fudbal

Динамо - Обилић 3:0 (1:0)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, судија: Мелих (Нови Сад), стрелци: Михајловић у 10. (из пенала) и 65. Карас у 60. минуту.

ДИНАМО: Мартиновић, Кузмановић, С. Мишкић (Поповић), Илић (Шегуљски), Карас, Митрић, Лојаница (Суботин), Сабо, Пешић (Дубравац), Михајловић (Симишкић), Гојков.

ОБИЛИЋ: Младеновић, Влаовић, Добрић (М. Панић), Љ. Панић, Ћурчић (Б. Панић), Добрић, Б. Панић, И. Панић, Лазарчев (Ђурковић), Вукотић, Ђукић (Скелеџић).

У 10. минуту Стеван Михајловић искористио је оправдано досуђен казнени ударац, јер се судија Андријана Мелих ни једном није двоумила и оправдано је показала на белу тачку.

У наставку је Драгољуб Карас у 60. минуту повећао резултат, а шплаг на торту славља ставио је другим поготком Стеван Михајловић.

М. По.

Железничар - Ченеј 2:0 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Мил. Марешћук у 29. и Такачи у 44. минуту. Жути картони: Мил. Марешчук, Мир. Марешчук (Железничар), Ковачевић, Салонски (Ченеј).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић, Плавшић, Деспотовић, Киш, Вучуревић, Радуловић (Дрмановић), Ђукић, Мил. Марешчук, Такачи, Мир. Марешчук, Блашчанин.

ЧЕНЕЈ: Ивковић, Ћурчић, Дакић (Рогић), Васић, Драгин, Возар (Вилотијевић), Стојковић (Паулињи), Ковачевић (Милошев), Јаћимовски (Крстевски), Салонски, Радосављевић.

Завршили су момци тренера Слободана Јовановића сезону у којој су имали пуно проблема, заслуженом победом. Већ у првом полувремену, пре одласка на одмор Милан Марешћук довео је домаћина у вођство, а минут пре одласка у свлачионици Димитрије Такачи успео је да савалда голмана Ивковића. У наставку су гости покушавали да дођу до гола и евентуално њиме учине неизвесност око коначног резултата, а и домаћини су се и поред тога што су чували предност покушавали из контранапада. Ни једнима ни другима нису успеле намере, па се на крају домаћин радовао победи оствареној у првом делу утакмице.

М. По.

Пролетер - Борац (НС) 0:0

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, судија: Влајић (Буковац). Жути картони: Пролић (Пролетер), Тошић (Борац).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, Вукотић 7, Јеремић 8, Пролић 7, Аџић 7 (Ердељан 6), Дражић 7, Вуковић 7, Рашиован 8, Крстић 6, Катона 6 (Стевановић 6), Човић 8.

БОРАЦ: Пелегрин 8, Кажић 7, Бајић 7, Јашевић 7, Милановић 6 (Тошић 6), Поповић 7, Перишић 6 (Радишић 6), Салић 6 (Караћ 6), Ђорђијевски 7, Срдановић 6 (Луковић 6), Вучковић 7.

Иако није било голова била је то врло добра утакмица тимова из самог врха Лиге. Приказан је квалитетан фудбал, где је екипа Борца остварила жељени циљ. Такође је задовољан и тренер Мирослав Рад што се тиче пласмана на крају првенства.

Баношторци су били ближи победе, имали су шансе, чак и казнени ударац, али га нису искористили тако да имају за чим да жале.

Б. Старчевић

Хајдук (НС) - Хајдук (Г) 1:3 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелци: Даниловић у 90. за Хајдук (НС), а Цветковић у 49. Галић 60. и Стојановић у 92. минуту за Хајдук (Г). Жути картони: Краснић (Хајдук НС), Смиљанић (Хајдук Г).

ХАЈДУК (НС): Ћуровић, Краснићи, Ефендић, Џафоли (Атељевић), Лазаревић, Косец (Поповић), Бакић (Даниловић), Стаменковић (Тадић), Цокорило (Томић), Паштар.

ХАЈДУК (Г): М. Радаковић, Б. Смиљанић, Д. Смиљанић, Б. Илић, В. Илић, Цветковић, Миленковић, Галић, М. Илић (Ћурић), Јовановић, Радаковић.

Дуел два Хајдука припао је гостима из Гардиноваца. Након првог дела који је уз неколико прилика протекао без голова, у наставку су гости успели да постигну два гола и дођу до прдности. У финишу утакмице домаћин је успео преко Даниловића да смањи резултат, да би Стојановић у судијској надокнади оверио победу.

М. По.

Милетић - Сланобарац 6:2 (4:1)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, судија Гргуровић (Петроварадин). Стрелци: Н. Павловић у 29. 76. и 86. Г. Ђурић у 16. Бањац у 37. и Гелић у 34.  за Милетић, а Мицко у 40. и Мацакања у 68 минуту за Сланобарац. Жути картони: Чолић, Јанковић и Н. Павловић (Милетић), а Ковач и Мицко (Сланобарац).

МИЛЕТИЋ: Петковић 7, Рогић 6, Спасојевић 6, М. Лисић 7, Г. Ђурић 6 (Славнић 6), Бањац 7, Гелић 7, Н. Павловић 8, Јанковић 6, Тесић 6 (Чолић 6) и Павков 6.

СЛАНОБАРАЦ: Нинић 5, Ковач 7, Чулибрк 6, Станић 6, Микан 6, Лончар 6, Бериша 6, Манић 7, Томов 6, Мицко 7 и Мацакања 7.

Фудбалери Милетића забележили су убедљиву победу над борбеним играчима Сланобарца. Поред постигнутих осам погодака било јењ још доста прилика. Домаћини су погодили два пута пречку , а гостујући играчи су погодили једном оквир гола и промашили пенал у 78. минуту, посто је голман Петковић одбранио шут Лончара.

Ж. Марковић

Резултати:

Хајдук - Хајдук (Г) 1:3, Железничар - Ченеј 2:0, Виноградар - Москва 10:2, Динамо - Обилић 3:0, Милетић - Сланобарац 6:2, Борац (Р) - Слога 11:1, Пролетер - Борац (НС) 0:0.