Градска лига Новог Сада: Комшијски дерби Гардиновчанима

Комшијски дерби који је протекао у фер и коректној борби заслужено је припао домаћину.
fudbal

Хајдук - Обилић 3:0 (2:0)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија: Чурчић (Тител), стрелци: Тошић 6, 30 и 86 минуту. Жути картони: Тошић, Смиљанић, Јосимов и Јовановић (Хајдук), Влаовић, Ђукић, Миланковић и Лазарчев (Обилић).

ХАЈДУК: Јосимов 7, Б. Смиљанић 7 (Д. Смиљанић), Ракић 7, Б. Илић 7, Дистл 7, Миленковић 7, Цветковић 7, Јовановић 7, Тошић 9 (Берак), М. Илић 7, Стојановић 7 (Николић).

ОБИЛИЋ: Добрић 6, Ћурчић 5, Лазарчев 5, Љ. Панић 6, Миланковић 6, И. Панић 6, Вукотић 6, Б. Панић 6, Влаовић 5 (М. Панић), Ђурковић 6 (Ђукић), Милутинов 6 (С. Панић).

Богољуб Тошић је већ у уводном делу меча у 6. минуту довео свој тим у вођство.  Тошић је у 30 минуту повећаорезултат,  да би у завршници меча постигао и трећи погодак.

Треба рећи да је сав приход од продатих улазница прослеђен за лечење Миленка Ђорђевића, ученика ОШ „Светозар Милетић” у Гардиновцима.

Ж. М.

Пролетер - Железничар 1:1 (1:0)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца око 100, судија: Радојчић (Нови Сад), стрелци: Човић у 14. за Пролетер, а Баљинац у 59. минуту за Железничар. Жути картони: Кирти (Пролетер), Лаловић, Цвијић, Плавшић Ћетковић, Рељић (Железничар).

ПРОЛЕТЕР: Симић 7, Н. Крстић 7, Малешевић 7, Вукотић 6 (Вебер 6), Јеремић 7, Пролић 6 (Св. Крстић 6), Бабић 6 (Ердељан 6), Кирти 7, Тривунџић 7, Крстић 7, Човић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Пелегрин 7, Цвијић 7, Плавшић 7, Ђорђијевски 7, Бајић 7, Стевановић 7, Лаловић 7, Срдановић 6 (Рељић 6), Милутиновић 7, Баљинац 7, Ничић 6 (Ћетковић 6).

Фудбалери Пролетера прокоцкали победу пред својим навијачима. Имали су вођство већ на самом почетку утакмице, нешто касније и казнени ударац, али га нису реализовали. У другом делу гости успостављају равнотежу и Баљинац постигао погодак.

Д. Об. - Б. Ст.

Јединство - Динамо 3:1 (1:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Маријанац (Раковац), стрелци: Зукић у 35. (из пенала), Р. Тепић у 58. и М. Тепић у 76. за Јединство, а Лојалница у 60. минуту за Динамо. Жути картн: Бубњевић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Лукић, Кезија, Зорић, Самарyић (Р. Тепић), Ковачевић, Ђурђевић, Малиновић (Ђорђевић), Бубњевић, Попов-Жикелић, М. Тепић (Виторац), Зукић.

ДИНАМО: Кнежевић, Лечић (С. Мишкић), Петровић, Сабо, Мишић, Илић, Д. Учур (Николић), Бикицки (Суботин), Дубравац, Кузмановић, Лојаница.

Наставила је екипа из Госпођинаца са жетвом бодова. Овога пута савладала је екипу Динама која је у првих тридесетак минута пружила жесток отпор. Труд домаћих исплатио се у 35. минуту када је Зоран Зукић, искористио казнени ударац .

У наставку је Радослав Тепић повећао резултат. Међутим, радост није дуго трајала јер је Лојаница голом донео наду екипи из Будисаве.  Да се не догоди изненађење потрудио се голом Младен Тепић.

М. По.

Сланобарац - Сусек 3:8 (1:4)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 50, судија: Ђурић (Будисава), стрелци: С. Мацакања у 15. и 90. и А. Аземи у 88. за Сланобарац, а Месарош у 9. Лаловић у 13. Старчевић у 20. Лукаја у 34. и 57. Дражић у 46. и 65. Михајловић у 70. минуту за Сусек.

СЛАНОБАРАЦ: Вељић, Ј. Аземи (Ковач), Мурсели, Пенов, С. Аземи, С. Мацакања, Мутавyић, Ковач, А. Аземи, З. Мацакања, Греку.

СУСЕК: Драгић, Рапић, Дрмаку, Вукмировић, Михајловић, Шодић, Месарош, Старчевић, Лаловић, Дражић, Лукаја (Сакан).

Новајлија у Лиги Сланобарац био је лак залогај за Сусечане. Већ у првом полувремену гледаоци су видели чак пет голова од тога четири у мрежи Вељића и један Драгића. Госте је у вођство довео Месарош. Резултат је повисио Лаловић, а Синиша Мацакања је успео да смањи резултат, а онда је уследила канонада уз голове Старчевића и Лукаје. На почетку другог дела Дражић је повећао предност, а потом се у стрелце по други пут уписао Лукаја, а након неколико минута и Дражић је савладао Вељића. Када је Милан Михајловић 20. минута пре краја постигао осми гол за госте, задовољни вођством су се опустили, па се до краја меча два пута затресла мрежа Драгића уз голове Алена Аземија и Мацакање који су ублажили пораз.

М. По.

Москва - Борац 0:2 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Миленковић (Футог), стрелци: Хаyић у 20. и Миљковић у 80. минуту. Жути картони: Микан, Мићко (Москва), Миљковић, Маричић, Кукурузовић (Борац).

МОСКВА: Хаљини, Миљевић, Бериша, Човић (Миљић), Мићко, Бањац, Микан (Михајловић), Лончар, Томић (Митровчан), Лековић, Тот.

БОРАЦ: Иванишевић, Јовановић, Перић, Хаџић, Маричић, Кукурузовић, Бакош, Мурсаћ, Миљковић (Недељковић), Војновић (Карановић), Бајић.

Екипа из Раковца однела је бодове из Новог Сада. У фер и коректној утакмицу једину мрљу ставили су навијачи који су у 69. минуту прекинули меч, али су уз помоћ комесара за безбедност Ненада Мисуровића одстранили како не би угрозили актере.

У 20. минуту Данијел Хаџић донео је предност гостима, а и поред неколико прилика на обе стране које нису реализоване победу екипи Борца голом је оверио Дејан Миљковић.

М. По.

Резултати:

Хајдук - Обилић 3:0, Ченеј - Слога 3:0, Москва - Борац 0:2, Пролетер - Железничар 1:1, Милетић - Тител 4:3, Јединство (Г) - Динамо 3:1, Сланобарац - Сусек 3:8. Слободан је био Виноградар.