Градска лига Новог Сада: Комшијски дерби Лединчанима

Слатким минималцем у комшијском дербију фудбалери Виноградара, тренера Предрага Елеза остали су у трци за виши ранг.
lopta2

Виноградар - Борац (Р) 1:0 (0:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, судија: Николић (Нови Сад), стрелац: Ербез у 84.  минуту.  Жути картони: Јовановић, Топаловић, Владисављевић (Виноградар).

ВИНОГРАДАР: Н.  Елез, Шебез, Јовановић, Топаловић, Ербес, Буквић, Владисављевић (Курешевић), Б.  Елез (Арсенијевић), Периновић, Ћелић, Газивода (Миленковић).

БОРАЦ: Миланов, Бурсаћ (Маричић), Крнић, Јовановић, Лабовић, Милошевић, Степанов (Васиљевић), Бертић (Карановић), Миљковић, Војновић, Идризи.

Оба тима покушала су да дођу до предности, али је то само успело домаћину  Кобан по Раковчана био је Бранимир Елез.

М.  По.

Железничар - Пролетер 1:2 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, судија: Војиновић (Нови Сад), стрелци: Муџека у 16.  за Железничар, а Крстић у 27.  и Рашиован у 90.  минуту за Пролетер.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић, Плавшић, Лаушевић, Радуловић, Марешћук, Киш, Блашћанин, Мићић, Никшић, Муџека (Амановић).

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Крстић, Катона, Јеремић, Папић, Ми.  Аџић (Стевановић), Рашиован, Ч.  Аџић (Вукотић), Вуковић, Човић, Малиџан.

Били су играчи Железничара близу да остану непоражени.  Успели су голом Немање Муџека у 16.  минуту да поведу.  До одмора је Стефан Крстић је изједначио резултат.  У наставку су обе екипе пропустиле прилике да дођу до вођства, а онда је у последњем минуту ветеран Аурелио Рашиован успео да савлада Башића, био је то гол вредан победе екипе из Баноштора.

М.  По.

Ченеј - Слога 6:0 (2:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, судија: Шијан (Нови Сад), стрелци: Васић у 5.  39.  и 82.  (све три из пенала), Милошев у 48.  Јаћимовски у 52.  и Драгин у 84.  минуту.  Жути картони: Драгин (Ченеј), Кокановић, Ахметовић (Слога).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Малетић (Возар), Проле, Лукић, Салонски (Вилотијевић), Стојковић (Радосављевић), Васић, Јаћимовски (Рогић), Милошев (Ивковић), Драгин.

СЛОГА: Кокановић, Јојард, А.  Видић, Маџар, Аникић (Добас), С.  Видић, Мучи, Ахметовић, Н.  Видић, Гајић, Милојевић.

Од почетка меча кренули су атаци према голу екипе из Лока и већ у 5.  минуту млади судија Јована Шијан оправдано је показала на белу тачку.  Сигуран са пеналтика био је Васић.  До полувремена је Васић поново са беле тачке увећао предност.

У наставку је било само питање колико ће се голова наћи у мрежи голмана Кокановића.

М.  По.

Москва - Сланобарац 1:2 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Гргуревић (Петроварадин), стрелци: Митровчан у 10.  за Москву, а Никин у 82.  и 86.  минту за Сланобарац.  Жути картони: Ђурковић, Калаба (Москва), Мићков, Лончар, Бериша (Сланобарац).

МОСКВА: Бичкеи, Чамџић, Калаба, Божић, Ступар, Митровчан, Кременовић, Радосавац, Томић, Влато, Ђурковић.

СЛАНОБАРАЦ: Нинић, Бериша, Миљевић, Тимов (Минић), Лончар, Бањац (Петковић), Ћулибрк, Микин, Станић (Ковач), Мацакања, Мићко.

Дуел екипа из доњег дома припао је екипи Сланобарца.  Домаћи су већ у 10.  минуту голом Луке Митровчана дошли до предности.  Све до 82.  минута „црвени” су имали победу у руци, а онда је Драган Никић успео да савлада Бичкеиа, а недуго затим и по други пут савлада за победу.

М.  По.

Резултати:

Обилић - Хајдук 0:1, Москва - Сланобарац 1:2, Ченеј - Слога 6:0, Хајдук (Г) - Борац (НС) 1:2, Железничар - Пролетер 1:2, Виноградар - Борац (Р) 1:0, Динамо - Милетић 2:0.