Градска лига Новог Сада: Ревија голова

Хајдук (НС) - Сланобарац 4:9 (0:4)
lopta2

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Донуж (Будисава), стрелци: Лазаревић у 55. Дубак у 64. 81. и 89. за Хајдук, а Мацакања у 8. 37. и 60. Микан у 44. Лончар у 45+2. и 56. Станишић у 58. Манић у 70. и Салиху у 71. минуту. Жути картони: Лазаревић, Дубак, Краснићи (Хајдук).

ХАЈДУК: Ћуровић, Паштар, Краснићи, Дубак, Николић, (Васиљевић), Данивловић (Ђаволи), Шовљански Лалука, Лазаревић, Млађен.

СЛАНОБАРАЦ: Вејић (Стевановић), Миљевић, Ковач, Манић, Мацакања, Станић, Микан, Лончар, Петковић, Бањац, Салиху.

На Клиси ревија голова, чак 13 у мрежама обе екипе. На крају за убедљиву и заслужену победу Сланобарца. Све су момци Ранка Станисављевића око коначног епилога урадили још у првом полувремену и на одмор отишли са убедљивом предношћу. Домаћини су смањили резултат голом Лазаревића, а потом је Лончар повећао резултат. Два минута касније је и Немања Станић савладао Ћуровића. Синиша Дубак постигао је гол и смањио предност, а онда је само за два минута најпре Петар Манић а потом и Салиху су били неумољиви.

М. По.

Борац (НС) - Москва 4:0 (4:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Маријанац (Раковац), стрелци: Ђорђијевски у 2. Јашовић у 8. Перишић у 13. Бајић у 21. минуту. Жути картони: Милојевић (Борац), Човић, Митровћан (Москва).

БОРАЦ: Тошић, Вучковић (Радић), Кажић (Урукало), Бајић, Јашвоић, Милојевић, Ђорђиевски (Тодоровић), Перишић (Крстић), Срдановић (Салић), Поповић, Бајић.

МОСКВА: Бичкаи, Човић, Томић (Ступар), Калаба, Божић, Митровчан, Кременовић, Ковачевић (Лепчеви), Лато, Тот, Ђурковић.

Коначно је екипа са Клисе одиграла ефикасно и већ у првом полувремену дошла до убедљиве предности. На крају је резултат могао бити и већи с обзиром на доста пропуштених шанси и податка да је гост утакмицу завршио са деветорицом, јер су игру напустили два играча због повреде. Већ у 2. минуту Стефан Ђорђиевски је начео мрежу Бичкаиа, а шест минута касније, најискуснији у редовима Бобан Јашовић је повећао резултат. До полувремена до стрелце су се уписали и Дајман Перишић и Алекса Бајић, што је гол и за коначан резултат.

М. По.

Милетић - Железничар 8:0 (3:0)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, судија. Кизић (Нови Сад, стрелци: Н. Павловић у 3  и 66, Н. Лисић у 9, Суботин у 29, Г. Ђурић у 49, М. Лисић у 58, Бањац у 71 и Косић у 79 минуту.

МИЛЕТИЋ: Петковић (А. Лисић), Н. Лисић 7, Павков 7, Рогић 7, Јанковић 7, Гелиц 6 (М. Лисић), Н. Павловиц 8, Косић 7, Калаковић 6 (Бањац 7), Спасојевић 6 и Суботин 7

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин 5 Дендић 5, Киш 5, Мицић 5, Никшић 5, Лаушевић 5, Марешчук 5, Павловић 5, Зрнић 5 и Сендарек 5

Убедљива победа водеће екипе против слабих гостију који су дошли са само 10 играча. Најлепши моменат утакмице је акција у којем су учествовали Суботин и Бањац, а потом је Косић са ивице шеснаестерца погодио голманов горњи леви угао.

Ж. Марковић

Пролетер - Ченеј 3:1 (1:0)

БАНОШТОР: Игралиште „Павлиш„, судија: Влајић (Буковац), стрелци: Малиyан у 38. Вуковић у 62. Рашиован у 89. за Пролетер, Чурчић у 83. минуту за Ченеј. Жути картони: М. Пролић (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, Н. Крстић 7, Чолић 8, С. Крстић 7, Папић 7, Ст. Крстић 6 (Стевановић), Рашиован 8, Вуковић 8, Аyић 7 (Ердељан), Малиyан 6 (Ж. Пролић), М. Пролић 7.

ЧЕНЕЈ: Ивковић 6, Ћурчић 6, Драгин 6, Проле 6, Лукић 6, Васић 6, Крстић 6, Вилотијевић 7, Рогић, Драгин 6 (Палинија 6), Божић 6, Томановић 6 (Крстевски).

Фудбалери Пролетера су заслужено освојили сва три бода против Ченеја, који  су пружили снажан отпор. У другом делу квалитет и искуство долази до изражаја, што говори и крајњи резултат.

Д. Об. - Б. Ст.

Хајдук - Сланобарац 4:9, Слога - Обилић 0:3, Борац (НС) - Москва 4:0, Пролетер - Ченеј 3:1, Борац (П) - Хајдук (Г) 1:0, Милетић - Железничар 8:0, Динамо - Виноградар 2:1.

1. Милетић 8      7      0      1      39:6  21

2. Обилић  8      6      2      0      15:6  20

3. Виноградар    8      5      2      1      24:6  17

4. Динамо  8      5      1      2      24:11        16

5. Пролетер       8      5      1      2      22:9  16

6. Борац (НС)     8      5      1      2      17:9  16

7. Борац (П)       8      4      0      4      23:12        12

8. Хајдук (Г)      8      4      0      4      12:11        12