Градска лига Новог Сада: Ветеран Марић одлучио

Виноградар - Борац (НС) 0:1 (0:0)
fudbal

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, судија: Шарић (Нови Сад), стрелац: Марић у 50. минуту. Жути картони: Марић, Милојевић (Борац).

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, С. Елез, Јовановић, Шебез, Ербез, Буквић, Курешевић (Миленовић), Ћелић, Газивода (Арсенијевић), Периновић (Владисављевић), Предојевић.

БОРАЦ: Пелегрин, Радић, Ђорђијевски, Милојевић, А. Бајић, Милановић (Цветићанин), Поповић (Ђаковић), Перишић (Марић), Срдановић, Н. Бајић, Салић.

У дербију претедента за виши ранг момци тренера Драгана Михајловића су голом ветерана Дарка Марића однели бодове на Клису.

У првом делу гости су били бољи, држали конце игре у рукама, али по веома тешком терену нису успели да дођу до промене резултата. У наставку је „капитални” потез направио тренр Борца увођењем ветерана Дарка Марића. Овај му се на најбољи начин голом одужио. Након прекида Милановића, Марић се нашао у шеснаестерцу домаћих на праом месту и маниром врсног стрелаца савладао Елеза.

До краја утакмице сва настојања домаћих да барем дођу до изједначења, а гостију да евентуално другим голом овере победу остала су безуспешна за вредне бодове гостију.

М. Поповић

Милетић - Борац (Р) 2:1 (1:0)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, судија: Николаш (Футог). Стрелци: Тркуља у 11 и Голић у 72. за Милетић, а Милошевић у 51 минуту (из пенала) за Борац. Жути картони: Лишић, Калаковић и М. Павловић (Милетић), а Војиновић (Борац).

МИЛЕТИЋ: Славнић 9, Јанковић 7, М. Павловић 7, Калаковић 7, Рогић 7, Н. Павловић 7 (Грујић), Вучић 7 (Голић 8), Гелић 8 (Ђурић), Тркуља 8, Лишић 7, Павков 8.

БОРАЦ:  Миланов 8, Јовановић 6 (Бурсач), Перић 5, Недељковић 6, Крњић 6, Лабовић 5, Бетић 6, Милошевић 7, Миљковић 6, Војиновић 5 (И. Степанов)  и Н. Степанов 5 (Кртић).

Играло се отоворено, било је прегршт прилика на обе стране. Боље су домаћини отворили утакмицу и после корнера Тркуља је погодио мрежу. Истакао се и Славнић сјајним одбранама.

У другом полувремену гости су са пеналтика, изједначили, али је после лепе комбинације и сјајног програвања Гелића, голић свом тиму донео три бода.

Ж. М

Ченеј - Обилић 2:0 (1:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, судија: Николић (Нови Сад), стрелци: Проле у 5. и Јаћимовски у 73. минутру. Жути картони: Проле, Малетић (Ченеј), Ј. Панић, Миленковић (Обилић).

ЧЕНЕЈ: Ивковић, Ћурчић (Васић), Малетић, Проле (Возар), Лукић, Драгин, Стојковић, Милошев (Вилотијевић), Јаћимовски, Салонски (Паулињи), Радосављевић (Рогић).

ОБИЛИЋ: Младеновић, Д. Добрић, Влаовић (Вуковић), Љ. Панић, Миленковић, С. Добрић, П. Панић (М. Панић), И. Панић, Келеyић (Ђурковић), Лазарчев (С. Панић), Ћурчић.

Домаћи су од старта кренули са немером да дођу до победе и то им је на крају успело. Већ у 5. минуту голом Пролеа дошли до предности и са тим резултатом  су отишли на одмор.

У наставку је Јаћимовски добио дубинску лопту, прихватио је и послао у сами угао, оверио је заслужену победу.

М. По.

Хајдук (Г) - Сланобарац 1:0 (1:0)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, судија Марјанац (Раковац), стрелац: Тошић у 36 минуту. Жути картони: Д. Смиљанић и Б. Цветковић (Хајдук), Бериша и Заварко (Сланобарац).

ХАЈДУК: М. Радаковић 7, Миленковић 6 (Стојановић), Д. Смиљанић 7, Б. Илић 6, М. Илић 6, Цветковић 7, Јовановић 7, Тошић 7, В. Илић 7 (Ђурић), Галић 6 и Ј. Радаковић 6.

СЛАНОБАРАЦ: Нинић 7, Манић 6, Ковач 5 (Станић), Миљевић 6, Заварко 7, Мацакања 6, Мицко 6, Милан 6, Лончар 6, Бериша 6 и Бањац 5 (Чулибрк).

У занимљивој и коректној игри играчи Хајдука наставили су победоносни низ у пролећном делу првенства. Домаћи  били бољи имали неколико повољних прилика, а једини погодак постигао је Тошић.

У наставку Сланобарци су били нешто бољи и погодили стативу.

Ж. М.

Железничар - Слога 2:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, судија: Гргуровић (Петроварадин), стрелци: Такач у 4. и Ђукић у 75. минуту. Жути картони: Јојард, Аникић, Гајић (Слога).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић, Плавшић, Лаушевић, Радуловић, Мијуш, Киш (Мужyека), Ђукић, Вучковић, Такач, Мићић, Зрнић (Деспотовић).

СЛОГА: Беновић, Јојард (Кузмановић), А. Видић, Васић, Аникић (Шереш), С. Видић, Мучи, Ахметовић, Н. Видић, Гајић, Кокошар.

Мумци тренера Милана Марешћука сасвим заслужено су стигли до победе над Слогом. Били су „сложнији” и агресивнији од ривала и већ у 4. минуту Димитрије Такач је савладао Беновића. Да бодови остану на игралишту крај Железничке пруге потрудио се Драган Ђукић.

М. По.

Москва - Хајдук 3:0, Ченеј - Обилић 2:1, Хајдук (Г) - Сланобарац 1:0, Железничар - Слога 2:0, Виноградар - Борац (НС) 0:1, Динамо - Пролетер 2:1, Милетић - Борац (Р) 2:1.

1. Динамо        17     13     1      3                58:18      40

2. Виноградар  17     12     3      2                56:12      39

3. Борац (НС)  17     12     3      2                41:11      39

4. Милетић      17     12     2      3                59:15      38

5. Пролетер     17     11     1      5                48:25      34

6. Борац (Р)     17     10     1      6               41:20       31

7. Хајдук (Г)    16     9      2      5                25:19      29

8. Обилић        16     7      3      6                19:18      24