Градска лига Сремска Митровица: Прва победа Ноћаја

​​​​​​​Полетарац - Ноћај 2:3 (2:1)
borac radenkovic

ЛАЋАРАК: Игралиште Полетарца, гледалаца 50, судија Стојановић (Сремска Митровица). Стрелци: Поповић у 39. и Кузминац у 42. за Полетарац, а Пармаковић у 10, 66. и 86. минуту за Ноћај.

ПОЛЕТАРАЦ: Ј. Петровић 6, Б. Илић 7, Васиљевић 6, Предојевић 6, Милићевић 6, Дураћ 6, Кузинац 6 (Игњатић), Поповић 6, Г. Владисављевић 6, Дураћ 7, З. Петровић 6, Ђ. Владисављевић 6 (И. Илић).

НОЋАЈ: Јанковић 8, Белић 7, Милисав  Владисављевић 7, Ђуричић 7, Симић 7, Милош Владисављевић 7, Пармаковић 9, Илић 7, Павловић 7, Огњеновић 7, Пандуревић 7.

Екипа Ноћаја заслужено је дошла до првих бодова у овој сезони против анемичних Полетараца. Борили су се гости храбро и више су желели победу, а играчи Полетарца су мало и потценили свог ривала. Милош Пармаковић је постигао три поготка и био је најзаслужнији за победу свог тима.

И. Илић

Борац (Р) - Борац (ВР) 3:2 (0:1)

РАДЕНКОВИЋ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија Филиповић (Сремска Митровица). Стрелци: Савић, Станишљевић и Дејан Станић за домаћине, Церовац и М. Симић за госте. Жути картон: Спасојевић (гости).

БОРАЦ (Р): И. Вићентић 9, Ђорђић 7, Вукојевић 7, Јокић 7, Дарко Станић 9, Дејан Станић 8, Станисављевић 7, Рудић 7, Н. Вићентић 8, М. Савић 8 (Митровић), Влсадисављевић 7 (Глишић).

БОРАЦ (ВР): М. Николић 7, Козомара 7, Станишић 7, Спасојевић 7, Јелић 7, М. Симић 7, Церовац 7 (Цвијановић), Малијевић 7,  Н. Николић 7, Недић 7, В. Симић 7.

Играчи домаћег Борца су заслужено славили против доста добрих гостију из Великих Радинаца, који су одиграли прво полувреме одлично. Домаћа одбрана добила је сигурност, јер је на голу стајао искусни Иван Вићентић. Поред Дејана Станића најзаслужнији је што су освојена први пут у првенству сва три бода.

Д. Станић

Планинац - Трговачки 2:2 (1:1)

ЛЕЖИМИР: Игралиште Планинца, гледалаца 60, судија Гојковић (Грегуревци). Стрелци: Мачкић у 28. и Милекић у 80. за Планинац, а Јовић у 34. и Тешановић у 54. минуту за Трговачки. Жути картони: Милић (Планинац), Петровић (Трговачки).

ПЛАНИНАЦ: Пејчиновић 7, Милић 7, Катафај 7, Јеремић 8, Дронић 7, Гршић 7, Ђокић 7 (Милекић 7), Чевизовић 7, Б. Новак 8, Мачкић 8, Бојанић 8.

ТРГОВАЧКИ: Манојловић 6, Николић 6, Чубра 7, Јовић 7, Б. Јовић 6, Станић 7, Ћетковић 6, Алимановић 6 (Тешановић 7), Малешевић 7, Петровић 6, Дрча 6.

Лежимирци су одмах на почетку утакмице показивали, да могу да играју добро. Али се и гости нису предавали и чак су повели у другом полувремену. Најслабији актер сусрета био је судија Гојковић.

Ж. Вујанић

Слобода - Змај 2:1 (2:0)

ШАШИНЦИ: Игралићште Слободе, гледалаца 75, судија Борођи (Сремска Митровица). Стрелци: Недељковић у 5. и Жегарац у 42. за Слободу, Миловановић у 68. минуту а Змај. Жути картони: Даничић, Недељковић (Слобода), Ђукић, Мијајловић (Змај).

СЛОБОДА: М. Гвока 8, Милановиић 8 (Алинчић 6), Петровић 7, Стрниша 8 (Томић 7), Маленковић 7, Мијатовић 8, Милутиновић 7, Недељковић 8, Даничић 7, Дамјановић 7, Жегарац 7.

ЗМАЈ: Михајловић 7, Ђурић 8 (Вученовић), Госповић 7, Анчић 7, Зацкалицки 7 (Пармаковић), И. Бугарски 7 (М. Бугарски 7), Ђукић 7, Шумареви 7, Тривковић 7, Миловановић 8, Мијајовић 7.

Шашинчани су били бољи ривал у току целог меча. Недељковић је постигао гол пошто је избио сам испред голмана Михајловића, а Жегарац је главом лопту спрове у мрежу после идеалног центаршута. Миловановић је био бржи од одбране домаћина и лако је из близине матирао Гвоку.

Д. Змијанац

Слога (З) - Граничар (К) 2:0 (1:0)

ЗАСАВИЦА:  Игралиште Слоге, гледалаца 60, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Остојић у 40. и Врањковић у 72. минуту. Жути картони: Петрић (Слога), А. Симић (Граничар).

СЛОГА: Христов 7, Настић 7, Стојковић 7, Мојић 7, Вуга 7 (Митровић 7), Јованић 7, Петрић 7, Остојић 8, Миражић 8, Врањковић 7, Симић 7 (Мишчевић 7).

ГРАНИЧАР: Мергл 7, Недић 6, В. Владисављевић 7, А. Симић 7, Дејан Печеница 7, М. Босанац 7, Дарко Печеница 7, М. Симић 6 (Ковачевић), Д. Босанац 7, Белић 7 (Валтер), Живановић 6 (Веселиновић).

Требао је ово бити дерби кола. Али, Кузминци нису приказали што се од њих очекивало. Остојић је искористио убачену лопту од Миражића и само је гурнуо поред голмана. Мергл је био немоћан и код другог гола.Врањковић је сам себи припремио шасу и потом, пласирао лопту у небрањени део мреже.

М. Добрић

Срем (СМ) - Срем (СР) 0:3 (0:2)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Срема, гледалаца 30, судија Малешевић (Лаћарак). Стрелци: Седларовић у 20.и 41. (из пенала) и Лешић у 46. минуту. Жути картони: Дудић (домаћи), Вићентић (гости).

СРЕМ (СМ): Дудић 6, Д. Мађаровски 7 (Кузминац 6), Барић 6, Лужајић 6, Стојнић 7, Лаћарачки 6,  Милошевић 6, Николић 6, Шивољицки 6, Радаковић 6, Јовановић 6.

СРЕМ (СР): Васиљевић 7, Седларовић 9, Наранџић 7, Вујић 8, Војисављевић 8, Јовић 7, Зарић 7, Радосављевић 7 (Вићентић 7), Маријановић 7, Гверо 8, Лешић 9.

Кикс домаће одбране после три корнера донео је гостима вођство. Седларовић је удвостричио вођстрво гостију са пеналтика у првом полувремену. У наставку Лешић је после одличне контре још једном приморао Дудића да вади лопту из своје мреже.

М. Остојић

ЛАЋАРАК: Полетарац - Ноћај 2:3, РАДЕНКОВОИЋ: Борац - Борац (ВР) 3:2, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Срем - Срем (СР) 0:3, ЗАСАВИЦА: Слога -Граничар (К) 2:0, ШАШИНЦИ: Слобода - Змај 2:1, ЛЕЖИМИР: Планинац -Трговачки 2:2.

1. Слога (З)              7      6      1      0      23:7  19

2. Срем (СР)            7      5      0      2      23:11        15

3. Трговачки             7      4      2      1      13:8  14

4. Граничар (К)         7      4      1      2      13:8  13

5. Планинац              7      3      3      1      22:10        12

6. Слобода                7      4      0      3      13:11        12

7. Борац (ВР)            7      3      1      3      17:17        10

8. Змај                       7      1      3      3      16:16        6