Хрватска победила Словенију, "шестица" Холандије, БиХ се обрукала

Фудбалери Хрватске савладали су Словенију резултатом 3:0 (1:0) и тако им узвратили за пораз из првог кола квалификација за Светско првенство.
gol
"Ватрене" су до тријумфа предводили Марко Ливаја голом у 33. минуту, Марио Пашалић у 66. и Никола Влашић у 94. минуту.
Екипа Златка Далића је одиграла веома сигурно, у потпуности надиграла селекцију коју предводи Матјаж Кек и засела на чело табеле групе Х.
Тренутно има 13 бодова, колико и Русија, али уз бољу гол-разлику: +7, наспрам, +6 Руса који су лако савладали Малту резултатом 2:0.
Стрелци за "зборнају" били су Смолов и Бакаев у 10. односно, 84. минуту.
У истој групи Словачка је била боља од Кипра резултатом 2:0 головима Шранца и Кошчелника.
У групи Г Холандија је декласирала Турску која је у слободном паду после Европског првенства. На крају је било 6:1, уз хет-трик Мемфиса Депаја.
Још два је постигао Донијел Мален, а један, први на мечу и то у првом минуту утакмице, постигао је Дани Класен.
Утешни погодак за Турке у другом минуту надокнаде утакмице постигао је Ченгиз Ундер.
У оквиру исте групе Црна Гора није успела да савлада Летонију на свом терену, јер је меч завршен без погодака.
Селекција Босне и Херцеговине је доживела нову бруку јер на "Зеници" није успела да савлада Казахстан – 2:2 (0:0).
Гости су водили од 52. минута, да би "змајеви" преокренули головима Пјанића и Менала до 86. минута, али то није било довољно.
У петом минуту надокнаде је Зајнутдинов је постигао гол за велики бод Казахстана и тугу Босне и Херцеговине која остаје на само три освојена бода из четири утакмице.
У истој групи Д Француска је лако са 2:0 савладала Финску.
Стрелац за шампиона света био је Антоан Гризман који је у 25. и 54. минуту на асистенције Бенземе и Дубое лансирао "галске петлове" ка Мундијалу.