Играчи Кабела потврдили одличну форму, савладан Раднички

Већ месец дана фудбалери Кабела не знају за пораз. Одличну форму потврдили су Новосађани и у двобоју с Радничким из Сомбора - 2:0 (1:0), чија је лидерска позиција представљала додатни мотив домаћину да заблиста.
lopta2

На том путу је рано вођство отворило Кабелу пут ка циљу. Драган Кокановић је у ватру убацио Николу Павлицу, а „бонус” играч црно-црвено је ударцем искоса погодио мрежу.

У финишу утакмице, Сомборци су остали без поцрвенелог Зорана Швоње, док су расположени Новосађани тачку ставили у другом минуту надокнаде времена. Корнер је извео капитен Слободан Новаковић, кратко одложивши лопту до Стефана Петровића. Везиста домаћих је преварио двојицу противничких играча и када је упутио лопту ка петерцу, она је погодила Вукашина Јелића и одсела у мрежи.

М. Менићанин

Кабел – Раднички 1912 2:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион крај Штранда, гледалаца: 350, судија: Мрђа (Панчево). Стрелци: Павлица у 8. и Јелић (аутогол) у 90+2 минуту. Жути картони: Кљајић, Владић, тренер Кртолица (Кабел), а Стевановић, Гороњић, Швоња, Јелић, Глишовић, тренер Радусиновић (Раднички 1912). Црвени картон: Швоња (Раднички 1912) у 77. минуту.

КАБЕЛ: Тороман 7,5, Богдановић 7, Кљајић 7, Батос 7, Кокановић 8 (Грујић -), Новаковић 7,5, Павлица 7,5 (Вујовић -), Поповић 7, Петровић 8, Владић 7 (Нијемчевић -), Миланов 7.

РАДНИЧКИ 1912: Видаковић 6,5, Димковић 6 (Ердељ 6,5), Матијевић 6,5 (В. Марковић -), Јухик 6, Швоња 6,5, Стевановић 7 (Петровић -), Гороњић 6 (Вујошевић 6), Н. Марковић 6,5, Јелић 6,5, Антунић 6 (Глишовић -), Јованић 7.