Кабелу бод у Лазаревцу

Дерби прволигашког кола фудбалери Колубаре и Кабела одиграли су без голова. Домаћин је био бољи тим и може се рећи да су гости и уз дозу среће освојили бод.
Ј. Грлић/ Детаљ са утакмице Колубара – Кабел у Лазаревцу

Прво полувреме прошло је у иницијативи домаћина, који су имали неколико изванредних прилика и ни једну нису реализовали. У 9. минуту  Ђенић је слабо шутирао, потом је Гојков је у погодио спољни део мреже, да би Ђенић у 21. минуту лопту послао поред гола, аонда  Гојков промашио зицер. Кабела није показао неспорни квалитет, био је немоћан пред чврстим блоком домаћина. У првих 45 минута ниједну шансу гости нису створили.

Друго полувреме почело је приликом за домаће, Милосављев је добро извео слободан ударац, а Браћ успешно интервенисао. И након тога чувар мреже Кабела се истакао, па је био најзаслужнији што је у 48. минуту остало 0:0, јер је сјајно интервенисао после шута Ђенића.Без неколицине првотимаца Кабел је морао да игра дефанзивно и да шансу тражи из контре. У 74. минуту умало гости нису стекли предност, после контре три на један Месаровић је могао да проигра саиграча,  спетљао се и шанса је отишла у неповрат.Домаћин је у финишу пропустио прилику преко Стојановића, па су гости понајвише захваљујући голману Браћу освојили бод.

И. Лазаревић

Колубара – Кабел 0:0

ЛАЗАРЕВАЦ: Стадион Колубаре, судија: Срећковић (Крагујевац). Жути картони: Ракић, Милосављев, Јовановић, Цветковић (Колубара), Јеличић (Кабел).

КОЛУБАРА: Велимировић 6, Јанковић 6, Ракић 6, Васиљевић 6, Урошевић 6 (Кнежевић), Ђенић 6,5 (Павићевић 6), Милосављев 6,5 (Радивојевић 6), Ђокић 6,5, Цветковић 6, Јовановић 6, Гојков 6,5 (Стојановић 6).

КАБЕЛ: Браћ 7,5, Јеличић 6, Петрић 6, Новаковић 6 (Грбовић), Петровић 6, Видаков 6 (Небо), Месаровић 6, Србијанац 6, Караћ 6, Којичић 6, Бечелић 6.