Кадети Србије пласирали се у четвртфинале ЕП

Кадетска фудбалска репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Европског првенства у Мађарској, пошто је данас у трећем колу Б групе ремизирала са Шпанијом 1:1 (0:0).
Јутјуб/YT-tdp-dyrecto принтскрин

Србија је повела поготком Андрије Максимовића у 68. минуту, а изједначио је Ламине Јамал 10 минута касније.

У другом мечу групе Италија је савладала Словенију 3:0.

Шпанија је освојила прво место у групи са седам бодова, Србија је друга са четири, док су Италија и Словенија освојиле по три бода.

Изабраници селектора Александра Луковића у четвртфиналу ће се састати са победником А групе Пољском, док ће ривал Шпанцима бити селекција Републике Ирске.

Дуел са Пољском на програму је у суботу, 27. маја.

Шпанија-Србија 1:1 (0:0)

БУДИМПЕШТА: Стадион: БСЦ Стадион, стрелци: Максимовић у 68. минуту (Србија), Јамал у 78. минуту (Шпанија). Судија: Д. Силверштак (Пољска).

ШПАНИЈА: Хименез, Арза (46. Рахадо), Ј.Мартин, кубарси, Меса (81. Гранадос), Диаз, Прим, Мартинез (81.Муњоз), Јамал, Гиу, Р. Мартин (46. Хернандез). Селектор Ђулијан Гереро.

СРБИЈА: Џодић, Милосављевић, Симић, Ђурић, Ћук, Митровић, А.Петровић (81. Алиловић), Вукојевић (69. Сремчевић), Максимовић (81. Суботић), М.Поповић (90+1. Делибашић), Цветковић. Селектор Александар Луковић.