Куп Србије: Партизан - Бачка 2:0 (1:0)

Фудбалери Партизана победом над Бачком пласирали су се у осмину финала Купа Србије. Београђани су били бољи таман за та два гола и реално гледајући рутински стигли до успеха.
Kup Srbije/dnevnik

Црно-бели су сусрет почели агресивно решени да што пре дођу до предности и већ у 4. минуту  Марковић се нашао у изгледној позицији, али је његов ударац завршио преко пречке. Само три минута касније Лазар Павловић је прецизним ударцем лопту сместио у леви угао гола гостију.  Црно-бели су у 25. минуту имали још једну прилику, да би у финишу полувремена гости били чак и бољи ривал,али без датог гола.

У првом минуту наставка утакмице Писачић је снажним ударцем уздрмао пречку домаћих. На другој страни, нешто касније Асано је упропастио колосалну шансу. Но, Бачка се није предавала, у 57. минуту Писачић је замало био непрецизан. Развила се динамична игра, домаћи су имали више лопту у ногама, али су и гости претили контранападима. У 75. минуту Асано се  искупио за претходне промашаје и савладао Милојевића за коначних 2 :0.

Партизан - Бачка 2:0 (1:0)

БЕОГРАД: Стадион Партизана, судија: Минаковић (Нови Сад), стрелци: Павловић у 7. и Асано у 75. минуту. Жути картони: Обрадовић, Стојковић (Партизан), Ђорђевић, Рађен (Бачка).

ПАРТИЗАН: Н. Стевановић 6, Миљковић 6, С. Марковић 6, Остојић 6, Обрадовић 6,5, Зђелар 6,5, Павловић 7 (Ф. Стевановић 6,5), Лутовац 6 (Бајбек 6,5), Јојић 6, Л. Марковић 6 (Стојковић 6, Надхоа 6), Асано 7.

БАЧКА: Милојевић 6, Јовановић 6, Шкорић 6, Рађен 6 (Томовић 6), Мијатовић 6, Пантић 6, Ескић 6,5, Шабат 6,5 (Зличић 6), Ђорђевић 6, Гаврић 6 (Њамцуловић), Писачић 6,5 (Ратковић).