Звезда у групној фази Лиге Европе, Арарат побеђен са 2:1

На Кипру завршен меч Арарат- Црвена звезда, српски шампион повео голом Катаија у 45. минуту, одбрану Арарата матирао је мајсторијом - серијом дриблинга и шутем по земљи, Фалћинели дао гол у 60. минуту и повећао вођство Звезде, Лима погодио у 71 минуту за Арарат у контри после стопостотне шансе Звезде
borjan, fk crvena zvezda

95` Завршена утакмица

91` Играће се још четири минута

89` Финиш утакмице, игра се игра без много игре

81` У Звезди изашао Бен, ушао Гобељић

78` Велика шанса за Арарат, брза контра и шут из казненог који је некако изблокиран

77` Гаврић у Звезди мења Катаија

75` Изванредна контра Звезде, Бен пролази кроз одбрану Арарата, асистира Катаију, овај лепо шутира са леве стране, Чупић из Арарата брани

71` Лима смањио вођство Звезде на 2:1 у контри, пре тога је Фалћинели имао стопостотну шансу за Звезду

70` У Арарату Амбартсумјан ушао уместо Шахинјана

67`  Бен зачео акцију, аистенција Иванићу, овај лукаво шутира у ближи угао, голман Арарата Чупић брани

64` У Арарату Нигеријац Отубањо уместо Алемаа, У Звезди изашао Гелор Канга, ушао Његош Петровић

60` Фалћинели погодио, Звезда води 2:0, одлична комбинација црвено-белих, одбрана Арарата пробијена дуплим пасовима, центаршут са десне стране, Италијан у дресу Звезде мајсторски трза главом- гол

55` Иванић добио жути карзтон, противничког играча повукао за дрес и спречио контру

52` Одличан шут Катаија са двадесетак метара, Чупић из Арарата лепо парадом брани

49` Дејан Станковић добио жути картон због приговора

46` Почело друго полувреме

45` Фалћинели из Звезде добио жути картон, завршено прво полувреме, Звезда повела у правом тренутку

45`  Катаи мајсторским дриблинзима промешао одбрану Арарата и по земљи  уз мало среће погодио у угао, Звезда води са 1:0

44` Канга шутира са 18 метара после дуге комбинације Црвене звезде, која је почела као контра

40` Фалћинели, шпиц Звезде, добро се заградио, асистирао улево Катаију, овај из казненог јако шутира, али далеко од гола

33` Бен дриблингом улази у казнени простор, центрира, Катаи хвата волеј левом, велика шанса за Звезду

28` Звезда има више лопту, Арарат,у којем игра само један Јерменин и има доста Бразилаца, иде на контру. Родић из Звезде добио жути картом због фаула над Лимом

24` Комбинација Канге, Фалћинелија и Иванића завршена меким шутем главом обвог последњег и позиције врло близу Араратовог гола, потом најбоља шанса за Звезду, Кангга изванредно проналази Иванића који се није добро снашао пред голманом Арарата Чупићем

18` Још једна опасна контра Арарата, завршни пас је био лош

14` Иванић шутирао са двадесетак метара по земљи, лопта отишла далеко поред гола

13` Родић шутирао високо преко гола Арарата после лепе акције коју је креирао Канга

10` Звезда одмах узвратила, Родић изванредно центрирао са леве стране, Фалћинели шутира главом, али Чупић, Србин на голу Арарата, брани

8` Арарат одиграо опасну контру, Лима изнео лопту, пар брзих додавања, шут десном ногом Араратовог нападача спољним ефеом, лопта мекано отишла поред гола

4` Почетак утакмице уобичајен, игра се на средини терена, али Звезда ипак делује амбициозније