Квалификације за ЛЕ: Партизан - Малатија (3:1)

Фудбалери Партизана у оквиру трећег кола квалификација за Лигу Европе савладали су турску екипу Малатију са 3:1 (1:0).
1

Партизан је одиграо веома добру утакмицу, посебно друго полувреме у којем су се исказали Сума, Асано и Садик. Партизан може да буде задовољан резултатом који му даје добре шансе у реваншу у Турској .

Крај утакмице

90` ГОООЛ Сејдубу Сума је сигуран са пенала

89` Пенал за Партизан. Чебаке је играо руком

83` ГОЛ за Малатију 2:1. Стрелац је Чебаке главом после корнера

80` Асано и Садик комбинују, радила је ту и пета. Ипак, Садик даје себи прејак фор

74` Партизан и даље напада. Сума је шутирао са ивице казненог, али је блокиран

72` Садик у контри до Тошића који пада у шеснаестерцу, али нема пенала

67` ГОООЛ Такума Асаноооо Какав деби за првог Јапанца у Партизану. Тукао је са око девет метара искоса с лева и поцепао мрежу

65` Фуриозних 20 минута Партизана, али нема реализације. Овог пута је Сума био у прилици да постигне гол

64` Опет Асано у прилици. Практично зицер, али брани Фарнол

61` Асано је оборен у казненом простору Малатије, али судија из Русије није судио пенал. Жути за Саву Милошевића због протеста

55` Сума шутира, али Фарнол поново брани његов ударац. Види се боља игра Партизана

53` Асано који је ушао у другом делу игре, унео је живост у игру Партизана. Неколико је напада ишло преко њега

Почело је друго полувреме

После четири минута судијске надокнаде први део игре је завршен

39` Пролом облака у Београду последњих десетак минута. Тешко се игра. Сума је имао прилику да упосли неког од нападача, али није успео

35` Сјајан шут Јалцина са око 22 метра. Стојковић је једва спасио свој гол

27` Сума шутира, али истакао се Фарнол

26` Партизан се повукао, препустио игру Турцима и покушава да до гола дође из контранапада

21` Шанса за Партизан после корнера. Шћекић варком избацује одбрану Малатије, али не успева да проигра Садика

17` Сума добро пролази кроз први ред одбране Малатије, али нема коме да дода па шутира по земљи. Слабо за голмана Фарнола

15` Иницијативу има Малатија. Каш шутира али далеко преко гола

10` После продора Фофан по левој страни и убачене лопте, Партизан се одбранио али су се главама сударили Остојић и Милетић

3` ГОООЛ Партизан већ води са 1:0. Сума је сјајно примио дубинску лопту на 20 метара од гола Малатије. Упослио је Садика који је сам стајао на пет метара од гола и није имао проблема да лопту проследи у мрежу