Квалификације за ЛЕ: Партизан – Молде 2:1 (Уживо)

Фудбалери Партизана победили су са 2:1 Молде у Београду у првом мечу четвртог кола квалификација за Лигу Европе.
partizan

Крај утакмице

90. минут: Игра се четири минута надокнаде

87. минут: Молде је био у прилици да изједначи, али је Стојковић успео да спаси гол. Пре напада Молдеа се повредио Вујачић, а Стојковић је био љут на Норвежане јер нису лопту избацили ван игралишта.

84. минут: Партина је после притиска од неколико минута коначно дошао до поготка и вођстав од 2:1. Стрелац је био Тошић. Урошевић је направио одличан продор кроз одбрану Молдеа, додао лопту до Тошића који је био сам на метар од гола.

79. минут: Најбоља прилика за Партизан на утакмици. Урошевић је "пробио" кроз одбрану Молдеа, одбрањен му је шут, лопта се потом одбила до Асана на другој страни, али је ужасно захватио лопту и промашио празан гол са пет метара.

77. минут: Продор Асана у ситуацији "један на један", али његову одличну лопту не користи Огњен Ожеговић. Промашио је, прошла му је испод ноге... У наставку шут Натха, право у Ожеговића.

75. минут: Ожеговић је направио фаул, али је протествовао сматрајући да је над њим направљен прекршај. Тренер Саво Милошевић је приговорио и због тога био кажњен.

73. минут: Измена у партизану, изашао је Сума, а ушао је Натхо.

71. минут: Жути картон за Здјелара и Болија због хошкања.

70. минут: Измена у Молдеу, изашао је Еикрем, а ушао Елингсен.

63. минут: Измена у Партизану. Изашао је Стевановић, а ушао је Асано.

62. минут: Прилика за Молде, шут Џејмса одбранио је Стојковић.

50. минут: Жути картон за играча Молдеа Џејмса због старта над Вујачићем.

46. минут: Измена у Партизану. Садик је изашао, а ушао је Ожеговић.

Полувреме

45. минут: Игра се надокнада од три минута

45. минут: Партизан је успео да изједначи на 1:1, а стрелац је био Сума. Тошић је сјајно упослио Суму у казненом простору Молдеа, овај се окренуо преварио чувара и левом ногом упутио неодбрањив шут.

43. минут: Молде води са 1:0, стрелац је био Боли. Он је преварио тројицу играча Партизана, шутирао са десетак метара и послао лопту иза леђа Стојковића.

40. минут: Прилика за Партизан, Вујачић је шутирао, непрецизно. Али, свиран је и офсајд.

33. минут: Измена у Молдеу, изашао је Кнудсон због повреде, а ушао је Боли.

29. минут: Садик је очајно шутирао главом. Иначе приликом ове акције свиран је офсајд.

22. минут: Партизан је опет био у нападу, садик није добро центрирао, лопта је завршила код Стевановића, али је овај био непрецизан.

18. минут: Сума је био у шанси, али је шутирао далеко од гола.

12. минут: Прва већа шанса на уакмици и то за Молде. Шутирао је Еикрем, а Стојковић је замало сачувао гол и то пошто је пружио руку иза себе и зауставио лопту.

7. минут: Прилика за Партизан, запретио је млади Стевановић, али није успео да савлада голмана Молдеа.

3. минут: Одлично је реаговао и избио лопту у аут спречивши Молде да дође у изгледну прилику.

Феноменална сцена на стадиону Партизана. Дечаци и девојчице до 14 година у пратњи својих професора и тренера напунили су део стадиона црно-белих и има их око 5.000. Феноменалан потез управе Партизана, који је суспендован од стране УЕФА.

Почела је утакмица

Екипа Молдеа је последња преперка до групне фазе Лиге Европе за Партизан.

Молдеу је ово други долазак у Београд у овим квалификацијама, пошто су у другом колу били бољи од Чукаричког, а у трећем колу су после велике драме елиминисали Арис из Солуна.

Партизан је савладао Коахс Ки Номадсе у другом и турску Малатију у трећем колу и у добром расположењу дочекује Молде.

Утакмица се игра пред празним трибинама, пошто је УЕФА казнила црно-беле због расизма.