Ла Лига: Роналдо сачувао Реал од пораза

Фудбалери Реал Мадрида и Атлетик Билбаа одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 33. кола шпанске Ла Лиге.
ronaldo, tanjug ap

На „Сантјаго Бернабеуу“ гости су до предности дошли у 14. минуту преко Ињакија Вилијамса. Реал је затим имао иницијативу, непосредно пре гола Роналдо је погодио стативу, док је у на другој страни Гарсија затресао пречку. Тим Зинедина Зидана је стигао до бода у финишу. У 87. минуту Лука Модрић је шутирао са дистанце, Роналдо је петом закачио лопту и скренуо је у мрежу.

Фудбалери Хетафеа победили су на гостовању Валенсију са 2:1. Лоик Реми постигао је оба гола за Хетафе, у 16. и 49. минуту, а једини гол за Валенсију постигао је Родриго. Валенсија је претрпела други узастопни пораз, а Хетафе је везао другу победу.

Фудбалери Еибара победили су као гости Еспањол са 1:0 голом Давида Ломбана у 32. минуту.