ЛЕ: Јовић постигао два гола за Ајнтрахт против Радоњићевог Марсеја

Лука Јовић наставља са сјајним партијама у дресу Ајнтрахта из Франкфурта.
kostic i jovic, epa

Репрезентативац Србије је постигао нова два гола, овога пута против Олимпика из Марсеја. Ајнтрахт је у мечу петог кола Лиге Европе надиграо француски тим за који је свих 90 минута одиграо бивши фудбалер Црвене звезде, Немања Радоњић. Играло се тачно 57 секунди када је Јовић покупио једну одбијену лопту пред голом противника и закуцао је у мрежу Олимпика. Тако је Ајнтрахт повео и јасно ставио до знања гостима да немају шта да траже. Када је Луис Густаво у 17. минуту постигао аутогол, све је било јасно. У 62. минуту исто је учинио и Буна Сар, да би пет минута касније на асистенцију Себастијана Халера, Јовић постигао свој други, а четврти гол Ајнтрахта на мечу.

Победа није имала никакав значај за Немце јер су обезбедили пласман у нокаут фазу још у прошлом сусрету. У тиму Ајнтрахта Мијат Гаћиновић је одиграо свих 90 минута, док је Филип Костић на терен ушао у 63. минуту уместо Талеба Тавате.

Лацио је такође још у прошлом колу изборио пласман у нокаут фазу па је са знатно промењеним тимом наступио на гостовању Аполону. Изгубили су са 2:0, головима Фаупале у 32. минуту и у 84. када је мрежу Италијана затресао бивши играч Партизана, Саша Марковић. Сергеј Милинковић-Савић није био ни на клупи за резерве.

Александар Пријовић је одиграо првих 45 минута у поразу ПАОК-а на "Стамфорд бриџу" од Челсија (4:0). Оливије Жиру је у 27. и 37. минуту донео предност "плавцима" који су још од седмог минута имали играча више због искључења Качеридија. У другом делу Калум Хадсон Одои у 60. и Алваро Мората у 78. су се такође уписали у стрелце за домаћи тим који има максималан учинак у Л групи са пет победа из исто толико мечева.

Бешикташ је као гост однео сва три бода против Сарпсборгу (2:3) и тако продужио наду да ће се пласирати даље. Одлука ће пасти у последњем колу. Репрезентативац Србије Адем Љајић био је асистент код првог гола Бешикташа којим су смањили предност домаћина на 2:1. Подвиг је већи ако се има у виду да је домаћин имао 2:0 на полувремену, али су Вагнер Лав у 66. и Џермејн Ленс у 63. и 90. минуту били стрелци за Бешикташ.

Фудбалери Милана су у петом колу Ф групе савладали Дуделанж са 5:2, али не без проблема, док је Арсенал ипак одиграо меч у Украјини. Било је то вече у којем је наступио и велики број српских играча, а победе су славили БАТЕ, Зенит, Спортинг, Краснодар и Бордо.

На "Сан Сиру" Милан је повео голом Патрика Кутронеа у 21. минуту, али су Луксембуржани начинили преокрет. Столц у 29. и Турпел у 49. минуту донели су предност Дуделанжу. Чини се да је то упалило аларм код играча Милана који су додали гас у последњих 25 минута меча. Аутоголовила Стелвија у 66. Шнела у 78. минуту, Луксембуржани су много помогли Италијанима, док су још два поготка постиглу Хакан Чалханоглу у 70. и Фабио Борини у 81. минуту.

Такође у Ф групи, Бетис је био бољи од Олимпијакоса, а стрелац јединог гола био је Серхио Каналес у 39. минуту сусрета.

У оба меча Д групе није виђен ниједан гол. Динамо из Загреба је освојио бод у Истанбулу против Фенербахчеа, док је Спартак из трнаве однео бод из Брисела, где је играо са Андерлехтом.

Сигурну победу остварили су играчи Арсенала који су ипак одиграли меч са Ворсклом иако је било говора да би све могло да буде одложено због ратног стања у Украјини. Екипа из Лондона је рутински одрадила задатак а стрелци за тим Унаја Емерија били су Емил Смит Роу у 21, Арон Ремзи у 27. и Џозеф Вилок у 41. минуту.