Лига Европе: Победа Партизана, Садик матирао Астану (1:2)

Партизан головима Садика победио Астану у другом колу Лиге Европе у групи Л. Сигурјонсон је погодио за Астану. Тренер црно-белих Саво Милошевић рекао је пре утакмице да би наш тим био задовољан само победом.
z

93`Крај утакмице, победа Партизана, који је надиграо Астану и могао да јој по броју зицера напуни мрежу

89` Шанса за Лазара Марковића, контра, шут са шеснаест метара, лопта иде поред гола

85` Сигурјонсон погађа за Астану, Дао је еврогол са тридесетак метара

83` Зицер за Партизан, али голман Астане Ерић брани. Опет муњевита контра црно-белих

82` Најбоља шанса за Астану, шутнуо је Шомко, Стојковић брани

81` Садик погодио голмана лоптом у груди после изванредне контре коју је носиио Лазар Марковић

79` У екипи Астане ушао Јанга а у Партизану Брежанчић уместо Асана

75` Поништен гол Партизана и то накнадно, погодио је Садик, али је судија после премишљања решио да је офсајд

73` ГООЛ! Опет Садик. Изванредна контра Партизана, Натхо асистира, Садик фантастичним шутем погађа

66` Шћекић заменио Суму, Партизан игра са два дефанзивна везна играча, Милошевић се очигледно определио за контранапад

64` Опасна акција Партизана у шеснаестерцу Астане, али су се црно-бели прекомбиновали

61` Садик је погодио мрежу, али је био офсајд

57` Колосална шанса за Тошића, голман Астане Ерић изванредно је скратио угао и шанса да се повећа предност је пропала

55` Безебеков из даљине шутнуо лопту с јаким ефеом, прва прилика за Астану у другом полувремену

47` Стопостотна шанса Суме после брзе контре Партизана. Изашао је с леве стране сам пред голмана, изгубио равнотежу и шутнуо поред гола.

47` Почело друго полувреме. У тиму Астане промена, ушао Роман Муртазајев

46`  Крај првог полувремена

40` Садик опасно продирао, нанизао неколико противничких играча и спетљао се пред казненим простором

38` Асано послао праву бомбу на гол Астане после повратног паса Садика

37`Астана опасно напала по левом боку, уследио шут са 17-18 метара, лопта отишла поред стативе

29` ГОООЛ! Садик даје гол, после корнера и одбитка након шута Павловића лопта стиже до Садика  и он је рутински смешта у гол

27` Незгодан шут Астане, Стојковић сконцентрисан и лако кроти лотпу

21` Права бомба Урошевића, али је голман лопту избацио у корнер. Потом је шутирао и Сума, међутим, није било опасности за гол Астане

20` Павловић солидно шутирао са дистанце

16` Постњиков у редовима Астане заменио црногорског интернационалца Томашевића  због повреде

13` Партизан успоставио равнотежу после почетне иницијативе Астане

9` Садик ушао у шеснаестерац Астане, али је био усамљен у нападу, па ситуација која је обећавала није искоришћена

7` Тим из Казахстана има иницијативу на почетку утакмице, извео је неколико жустрих напада.

4` Астана запретила продором у казнени простор. Одбрана Партизана изблокирала је напад, а потом је уследио корнер и млак шут главом.