Лига конференција: Завршен меч Војводина-Паневежис (1:0)

На Стадиону „Карађорђе“ у Новом Саду у мечу против литванског Паневежиса, Кабић у контри мајсторски лобовао и погодио за победу у 96. минуту, Војводина у Лиги конференција иде даље, следећи протвник је ЛАСК из Аустрије
с

96` Кабић истрчао контру преко скоро целог терена и мајсторски лобовао голмана 1:0 за Војводину. Непосредно пре тога Паневежис погодио стативу, завршница меча била је врло драматична

94` Топић добио жути картон

92` Пуна иницијатива Паневежиса последњих 6-7 минута

91` Шанса за Јанкаускаса шут са пенала лети преко гола

89` После корнера шанса за Паневежис, лопта после ударца из окрета иде преко пречке

88` Никола Симић сјајно брани тежак ударац Еливелта под пречку

86` Вељко Симић добио жути картон,  одмах потом и Еливелто

84` Васкез у Паневежису уместо Кружикаса, Зукића у Војводини мења Кабић

80` Цуцин добио жути картон због оштрог старта над Кружикасом

78` Еливелто шутира искоса са леве стране, Симић то лако брани, Војводина се определила за контре, Паневежис више има лопту

71` Велика шанса за Зукића, који је са 10-12 метара једва закачио лопту, после одличне комбинације играча Војводине

66` Уместо Човића улази Мркаић, судија дао тајм-аут због врућине. Антанавичиус уместо Елиошиуса у Паневежису

65` Дуг напад Паневежиса шут Корониса из даљине Симић лако брани. Тим из Литваније тренутно више има лопту

63` Претња за гол Војводине, Грк Козоронис са 22 метра без блока шутира поред десне стативе гола Војводине

62` Топић десно до Цуцина, овај центрира, акробатски скок Човића, али нема гола

60` Вељко Симић добио ударац латком, и то у контри, судија пустио предност, али није касније дао жути картон. Новевски у Војводини мења Бастајића, у Паневежису Елијас уместо Капнидиса

56` Топић шутира главом са десне стране после корнера, лопта завршила поред гола

53` Леп продор Цуцина по десној страни, претрчао је Переиру, ушао у казнени, лепо центрирао, штопери Литванаца рашчишћавају

50` Кружикас добро шутира из полуокрета по земљи, Н. Симић брани

48` Шанса за Војводину,Симић после асистенције Човића добро шутира са 16 метара, Голас брани

46` У Војводини Топић уместо Буснића

46` Почео други део утакмице

45` Паневежис имао слободан ударац са 18 метара, после размене додавања Човић улази у противнички шут, незгодна ситуација је рашчишћена. Крај првог полувремена

42` Буснић шутирао, прилика за Војводину, лопта лети преко гола. Претходио је одбитак после Човићевог шута, који је лопту добио од Деветка са леве  стране, по земљи. Акцију је добрим пригравањем Деветка  зачео Стевановић

39` Флоро из Паневежиса добио жути картон због симулирања, пао је после дуела са Вељком Симићем у опасној зони, на неких  18 метара

37` Бастајић добро проигран на десној страни, центаршут по земљи, Човић за мало касни

35` Део меча у ком није било шанси

27` Судија због високе температуре дао тајм-аут

22` Велики промашај Елибелта, који главом није погодио гол са 6 метара. Ужа одбрана Војводине није добро оценила ситуацију. Одмах потом шанса за Војводину В. Симић у казненом игра повратну Зукићу, који је изблокиран

21` Војводина је имала више ситуација које су мирисале на гол, али Паневежис није дошао да се брани, они своју шансу траже кроз игру и пас

17` Човић шутира главом поред леве стативе гола Литванаца, шанса за Војводину, пре центаршута са десне стране добра размена пасова

14` Леп ударац Човића са 18-19 метара, претходио  дупли пас, голман Паневежиса Голас брани

7`Још једна брза и лепа комбинација Војводине, размена  пасова, Деветак улази у казнени простор, али одбрана Паневежиса интервенише

5` Шанса за Војводину, брза контра, Вељко Симић заврће са 6-7 метара по земљи са леве стране, одбрана Паневежиса избацује у корнер

4` За сада нема повезаних акција

САСТАВИ

ВОЈВОДИНА: Н. Симић, Цуцин, Стевановић, Ковачевић, Деветак, Буснић, Максимовић, В. Симић, Бастајић, Човић, Зукић

ПАНЕВЕЖИС: Голас, Флоро, Биси, Јунешевскис, Переира, Елиошиус, Козоронис, Кружикас, Еливелто, Јанкаускас, Капнидис