Лига нација: Србија нападала, Румунија се одбранила са играчем мање

Фудбалска репрезентација Србије у оквиру четвртог кола четврте групе Ц Лиге нација, у Букурешту освојила је само бод против домаће Румуније. Резултат је био 0:0.
EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Наши фудбалери су имали много прилика да освоје сва три бода, али је Тадић промашио пенал, док је румунски голман Татарушану био сјајан на свом голу.

Крај утакмице

85` Затресао је Митровић мрежу, али из офсајда

74` Сјајан центаршут Тадића, сјајан и скок Митровића који туче главом. Али сјајан је и Татарушану који је парадом спасао свој гол

68` Сјајан потез Митровића. Окренуо је одбрану Румуна и шутирао са око десет метара. Ипак, одличан је био голман Татарушану

65` Уместо Гаћиновића у игри је Сергеј. Србија и даље жестоко притиска противника.

60` Румуни се тешко бране са десет играча. Притисак Србије.

56` Прилика за Радоњића чији ударац је блокирала одбрана Румуна.

55` Неколико полуприлика за Србију почетком другог полувремена, али без изразите шансе.

После четири минута надокнаде, завршено је прво полувреме

45` Тадић је извео пенал, али је промашио цео гол

44` Пенал за Србију због фаула над Гаћиновићем. Добио је копачку у главу, а Тамаш црвени картон.

39` Каква шанса за Србију. Радоњић је поново пробио по левој страни. Упослио је Гаћиновића који је за пар сентиметара шутирао поред десне стативе.

33` Пропала је још једна шанса за Србију. Радоњић је пробио по левој страни али је у одсудном моменту упутио лош пас.

30` Сјајна прилика за Митровића. Након центаршута Родића, Митровић је са три метра тукао главом али се истакао Татарушану. Ипак, судија је свирао фаул у напад Митровића.

28` Марин је извео слободан ударац, али је интервенисао Рајковић, иако је лопта ишла поред гола

25` Још једна прилика за Станчијуа. Добро је тукао по средини гола, али Рајковић је био добро постављен.

20` Прва шанса за Србију Митровић је сам изашао пред голмана Румуна, али је тукао поред стативе.

`11 Први ударац Румуна у оквир гола. Станчију је тукао по замљи са око 17 метара, али је Рајковић имао лак посао.

`5 Није било значајнијих прилика ни на једној страни у овом периоду игре. Дошло је до краћег прекида због бакљаде румунских навијача.

Подсетимо, у петак је Србија савладала Црну Гору у Подгорици резултатом 2:0.