Лига шампиона: Гнабри и Левандовски одвели Бајерн у финале

ЛИСАБОН: Фудбалери Бајерна пласирали су се у финале Лиге шампиона, пошто су вечерас у другом полуфиналу у Лисабону савладали Лион са 3:0 (2:0).
fk bajern

Лион је на почетку меча био бољи ривал, Мемфис Депај и Токо Екампи промашили су сјајне шансе и уследила је казна у режији Сержа Гнабрија, који је погађао у 18. и 33. минуту. Први гол постигао је после соло продора и шута са ивице казненог простора а други из близине након одбране голмана Лиона.

Коначан резултат поставио је Роберт Левандовски у 88. минуту, после корнера главом је погодио мрежу.

То је његов 15. гол ове сезоне у елитном такмичењу.

Бајерн ће у недељу играти у финалу против Пари Сен Жермена, који је претходно у првом полуфиналу савладао Лајпциг, такође 3:0.

M. K.

БајернОлимпик (Л) 3:0 (2:0)

ЛИСАБОН: Стадион: Хосе Алваладе, судија: А. Лахос (Шпанија), стрелци: Гнабри у 18. и 33. и Левандовски у 88. минуту. Жути картони: Марсело, Марсал, Мендеш (Олимпик).    БАЈЕРН: Нојер 8– Кимих 7, Боатенг 7 (Зиле 7), Алаба 7, Дејвис 7 – Тијаго Алкантара (Толисо) 6, Горецка (Павар) 6 – Гнабри 8 (Кутињо), Милер 6, Перишић 6 (Коман) – Левандовски.7.

ОЛИМПИК: Лопес 7 – Дубоа 6 (Тете), Денајер 6, Марсело 7, Марсал 6 (Шрки), Корне7 – Какерет 7, Гимараеш 6 (Мендеш), Аоар 7– Токо Екамби (Рене Аделејд) 7, Депај 6 (Дембеле 7).