Лига шампиона:  Манчестер јунајтед рутниски савладао Базел

Одиграно је прво коло групне фазе Лиге шампиона у којем није било већих изненађења.Фаворити су остварили убедљиве резултате, а најефикаснији је био Челзи који је екипу Карабага савладао са 6:0
Felaini postiže gol za Mančester Foto: FoNet

Резултатом 3:0, Манчестер јунајтед рутниски је савладао Базел у групи А.Бољи су били домаћи фудбалери и повели су у 35. минуту голом Фелаиниjа, који је ушао уместо Пола Погбер у 17. минуту.Француз је због повреде морао да напусти раније терен.

Почетком другог полувремена је све било решено, Ромелу Лукаку је после асистенције Блинда донео домаћима 2:0, да би Рашфорд пред крај поставио коначних 3:0. Српски фудбалер Немања Матић играо је за 'Ђаволе' од старта утакмице.

Меси напокон савладао Буфона

Барселона је резултатом 3:0 убедљиво савладала Јувентус у групи Д.Јувентус се држао све до краја првог полувремена, када је у судијској надокнади Лионел Меси на асистенцију Луиса Суареса постигао погодак и тако први пут савладао Ђаунлиђија Буфона.

У другом полувремену, Барселона је наставила агресивно и Иван Ракитић је затресао мрежу противника у 56. минуту.

Меси се у 69. поново уписао у листу стрелаца и тако поставио коначан резултат.