ЛШ: Звезда у финишу против Олимпијакоса прокоцкала европско пролеће

У Пиреју завршен меч Олимпијакос- Црвена звезда (1:0) у групи Б Лиге шампиона, у којем је наш првак на самом крају примио гол из пенала, после велике грешке Жандера, који је играо руком крајње несмотрено
f

94` Сад Олимпијакос ређа шансе, Гиљерме био у прилици, потом одмах и Поденсе, Борјан изузетно брани

91` Букалакис имао шут без блока, лопта иде поред Звездиног гола

90` Стрелац Ел Араби изашао, ушао Бензија

87` Пенал за Олимпијакос, Жандер је лоту избацио руком и направио несхватљиву грешку , Ел Араби погађа за 1:0 и вођство Олимпијакосса

82` Жандер заменио Родића, који је повређен

80` Олимпијакос врло опасан по боковима, посебно десном, ту стално стварају вишак и шаљу незгодне центаршутеве. Жути картон добио и Борјан

74` Изблокиран шут Боаћија после лепе акције Марина

72` Дегенек добио жути картон због прекршаја

70` Велика шанса за Олимпијакос, прво феноменално брани Борјан, затим после шута лопта пролази поред стативе Звездиног гола

69` Марин ушао у казнени, али је асистенција била лоша

68` Шут Масураса искоса са десне стране шеснаестерца, ситуација није била проблем за Звезду

66` Ван Ла Пара шутнуо, али деконцентрисано. Врло динамична утакмица у другом полувремену

65` Улази Боаћи, излази Вукановић у тиму Црвене звезде

63` Борјан фантастично брани ударац Поденсеа, који је био у ситуацији "један на један"

62` Вукановић после добре акције Звезде ушао у шеснаестерац, асистирао је , али није имао коме

60` У Олимпијакосу изглази Камара, улази Гереро, класичан нападач уместо дефанзивнбог везног играча

59` Статива спашава Звездин гол после центаршута и ударца главом  Ел Арабија

59` Родић добио жути картон, први играч Звезде којег је уписао судија

57`Ван Ла Пара улази у Звездин тим, изашао је Томане, играч који је промашио пенал за београдске црвено-беле

56` Марин из окрета шутира на гол Олимпијакоса, након што му је Томане спустио лопту главом, али је голман Са на месту

53` Опет Гиљерме врло незгодно шутира, Борјан влади лопту из десног угла

50` Поденсе по земљи шутира близу десне стативе Борјановог гола

46` Опасан ударац Гиљермеа одмах на почетку другог полувремена, његова "кифла" прохујала је поред стативе Звездиног гола

45` Поденсе добија жути картон због фаула над Марином, најчешћом метом противничких играча

43` Марин ушао у казнени простор сјајним дриблингом, али Звездин најбољи нападач није шутнуо из изузетно изгледне ситуације

41` Пенал за Звезду, Гобељић сјајно украо лопту, одлично одиграо, Марин срушен у казненом простору. Томане погодио пречку из једанаестерца!

37` Камара опет из даљине, Борјан није ни морао да интервенише

34` Ел Араби шутира главом сам пред Борјаном, лопта прелеће пречку. Милуновић је лоше проценио центаршут и тако је Олимпијакос имао стопостотну шансу

32` Борјан брани два ударца нападача Олимпијакоса  и то у истом нападу

29` Камара добија жути картон после оштрог старта над Марином

27` Опасна контра Звезде, Марин шутира искоса са леве стране, погодио је Вукановића

26` После корнера одбитак стиже до Камаре, овај шутира, лота лети поред Борјановог гола

23` Олимпијакос тражи пенал, Гобељић чисто интервенисао, пиштаљка судије се, наравно, није чула

18` Семедо шутирао главом после слободног ударца, Борјан лако решава ситуацију. Убрзо Гиљерме шутира на гол Борјана, Звездин голман на месту

16` Звезда се ослободила Олимпијакосовог притиска, утакмица нема висок ритам

11` Олимпијакос је често у Звездином казненом простору, Звезда се определила за контранападе, али се превише брани из свог шеснаестерца

9` Олимпијакос више има лопту, Камара непрецизно шутира на Звездин гол

7` Ударац Семеда из даљине, Борјан лако брани

5` Прва акција Звезде, Вукановић је после центаршута лопту послао далеко преко гола. Одмах потом запретио је Масурас, али, срећом, није био сконцетрисан

3` Уводни минути меча протичу у растрзаној игри с обе стране