Лига шампиона: Реал Мадрид освојио 14. трофеј

У финалу фудбалске Лиге шампиона у Паризу пред 80.000 гледалаца, шпански Реал Мадрид савладао је енглески Ливерпул са 1:0 (0:0).
Фонет/АП

Стрелац је био Виницијус у 59. минуту. Валверде је снажно тукао ка голу Ливерпула а Виницијус је скренуо лопту ка мрежи.

Више прилика за гол имали су играчи Ливерпула али је голман Куртоа данас одбранио гол.

Ово је Мадриђанима 14. трофеј освајача клупског првака Европе.

Ливерпул – Реал Мадрид 0:1 (0:1)

ПАРИЗ: Стадион: Стадион "Француска", гледалаца: 80.000, судија: Клемен Турпан (Француска), стрелац: Винисијус 59. минут.

ЛИВЕРПУЛ: Алисон – Александер Арнолд, Конате, Ван Дјак, Робертсон – Фабињо, Хендерсон (од 77. Кеита), Алкантара (од 77. Фирмино) – Дијаз (од 65. Жота), Мане, Салах.

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа – Карвахал, Милитао, Алаба, Менди – Каземиро, Крос, Модрић (од 89. Себаљос), Валверде (од 86. Камавинга) – Винисијус (од 90+2 Родриго), Бензема.