Ливерпул се победом над Монтерејом пласитрао у финале Светског клупског првенства

Фудбалери Ливерпула пласирали су се у финале Светског клупског првенства победом над Монтерејом 2:1.
liverpul monterej, fonet

Ливерпул ће у финалу играти против Фламенга који је резултатом 3:1 победио Ал-Хилал.

Изабраници Јиргена Клопа су тек у 91. минуту голом Роберта Фирмина сломили отпор противника. Александар-Арнолд је сјајно убацио лопту у казнени простор, тамо је био Бразилац и само поставио стопало. Голман Монтереја је био немоћан и Ливерпул се пласирао у финале.

Шампион Европе добро је отворио утакмицу и већ у 12. минуту повео. Салах је асистирао, а Наби Кеита затресао мрежу. Ипак, радост "редса" није дуго потрајала. Фунес је само два минута касније изједначио и до 91. минута мреже су мировале.

Финале Светског клупског првенства игра се у суботу од 18.30.