ЛШ: Атлетико у продужетку избацио Ливерпул

ЛИВЕРПУЛ:  Фудбалери Атлетика из Мадрида избацили су браниоца трофеја у Лиги шампиона Ливерпул, након што су вечерас у реваншу осмине финала победили на Енфилду после продужетака 3:2.
Markos Ljorente, igrač Atletiko Madrida slavi postizanje gola protiv Liverpula Foto: AP Photo/Jon Super

У првом мечу у Мадриду било је 1:0 за шпански тим.Ливерпул је после 90 минута надокнадио ту предност голом Џорџиња Вајналдума у 43. минуту, да би у 94. Роберто Фирмино постигао гол, многи су помислили за пролаз.

Ипак, тада је на сцену ступио "резервиста" Маркос Љоренте, прво је смањио после грешке голмана Адријана у 97, потом је у 105. минуту изједначио, да би у 120. асистирао Алвару Морати, такође "резервисти", за победу и пласман у четвртфинале.