ЛШ: Преокрет Јунајтеда, Тадић стрелац за Ајакс

У четвртом колу Лиге шампиона другог дана, фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су Јувентус са 2:1 у Торину после великог преокрета у финишу утакмице.
Juventus Mancester junajted/Fonet

Јунајтед је стигао до тријумфа упркос томе што је губио до 86. минута прелепим голом Кристијана Роналда у 65. минуту. Ухватио је волеј у трку, добио је дугу лопту од Леонарда Бонучија.

Хуан Мата је ударцем из слободњака изједначио у самом финишу 86. минут. А већ у следећем нападу велики преокрет био је аутогол одбране Јувентуса после набачене лопте и високог скока Фелаинија.

У првом мечу групе Г Рома је славила са 3:1 на гостовању московској ЦСКА. Реал није имао проблема у Плзењу против Викторије и тријумфовао је резултатом 5:0.

Питање победника решено је већ у првих 45 минута, када је тим Сантјага Соларија имао огромну предност од четири гола.

Вођство је донео Карим Бензема у 21. минуту, што му је био 200. погодак за клуб, а већ у следећем нападу је Каземиро дуплирао предност, да би француски нападач убрзо и други пут затресао мрежу Чеха. До краја полувремена и Бејл је био успешан за подсетник на форму из прошле сезоне.

Фантастичну представу "Краљевића" употпунили су Винисијус Жуниор и Тони Крос – Бразилац му је асистирао после само четири минута проведена на терену, а Немац дивним лобом поставио коначан резултат.

Реал и Рома сада имају по девет бодова и међусобно ће одлучивати о првом месту у групи, док ће ЦСКА вероватно у Лигу Европе јер има четири бода, три више од Плзења.

бајерн је савладао АЕК са 2:0 головима Левандовског у 31. и 71 минуту. Бенфика је водила голом Џонаса у 29. минуту а изједначио је Тадић у 61. минуту. Избачен је српски играч дубинском лоптом, лопта је једва прешла гол линију након слабог шута али довољног за изједначење.