МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА СРЕМ Навијачи помогли Жарковчанима

МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Митрос 3:1, КУЗМИН: Граничар - Хајдук (В) 0:2, ЧАЛМА: Слога - Зека Буљубаша 3:0 (гости нису дошли), ЖАРКОВАЦ: Напредак - Доњи Срем 2:1, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Фрушка гора 3:2, ОБРЕЖ: Граничар - Слобода 4:1, БИКИЋ ДО: Бикић Дол - Младост (Б) 5:0, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Брестач 5:2.
1

Напредак (Ж) - Доњи Срем 2:1 (0:0)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, гледалаца 250, судија Инђић (Инђија).Стрелци: Топић у 47. и Пазарски у 87. за Напредак, а Митровић у 54.  минуту за Доњи Срем. Жути картони: Вишњић, Топић, Пазарски, Тица, Г. Миљковић, Стојић, Јовић (Напредак), Бабић, Радовановић, Стојиљковић, Новић, Ненадов (Доњи Срем).

НАПРЕДАК: Крнић 7, Вишњић 7, Г. Миљковић 7, Секулић 7, Јовић 7, Поповић 7, М. Божић 7 (Гемери), Топић 7, Пазарски 7 (Катић 7), Стојић 7 (Бузаш 7), Тица 7.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Новић 7, Стојиљковић 7, Весић 8, Радовановић 7, Љубојевић 8, Радивојевић 7 (Николић 7), Чавић 7 (Ненадов), М. Илић 7, Ћопић 7, Бабић 7.

Само захваљујући 12 играчу, а то су били  домаћини, ватрени навијачи, који су бодрили своје љубимце у току целе утакмице, фудбалери Напретка дошли су до још једне веома значајне победе у борби за прво место.

Н. Миљковић

Граничар (О) - Слобода 4:1 (1:0)

ОБРЕЖ: Стадион Граничара, гледалаца 100, судија Мишкулн (Рума).Стрелци: Живановић у 45, Лисулов у 58, Петровић у 70. и Орловић у 76. за Граничар, а Жегарац у 46. минуту за Слободу. Жути картони: Петровић, Орловић (Граничар), Ерић (Слобода).

ГРАНИЧАР: Самарyић 8, Кнежевић 7, С. Јовановић 7, Миличевић 7, Живановић 7, Николић 7, Михајловић 7, Петровић 7, Лисулов7, Орловић 7 (Деврња 7), Лазић 7.

СЛОБОДА: Гвока 6, Соларевић 6, Маленковић 6, Стрниша 7, Томић 6, Алинчић 6, Радојчић 6, А. Алимановић 6, Жегарац 6, Ерић 6 (Петковић), Б. Ристановић 6.

У, борбеној и динамичној утакмици, домаћини, су, остварили, очекивану, победу. Мада, су домаћи стрелци били, мало, и непрецизнини, поготово у првом полувремену, а и гости су, играли, онолико колико су им домаћини дозволили.

Б. Ристановић

Доњи Петровци - Фрушка гора 3:2 (3:0)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Стадион Доњих Петроваца, гледалаца 100, судија Тодоровић (Инђија).Стрелци: Инајатовић у 4. (из пенала), Атојановић у 10. и Љубинковић у 41. за Доње Петровце, а Мушицки у 86. и 90. минуту за Фрушку гору. Жути картони: Чалић, Црнокрак (Доњи Петровци), Тешић, В. Самарyија (Фрушка гора).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Радошевић 7, Путица 7, Бузаш 7, Јоргић 7, Диклић 7, Чалић 7,  Бомештар 7 (Црнокрак), Љубинковић 9 (Н. Јовановић 7), Инајатовић 7, Чворков 8, Стојановић 7 (Деврња).

ФРУШКА ГОРА: Васовић 7, Кнежевић 7, Божић 7, Тешић 7, В. Самарџија 7, Трнић 7, Мушицки 8, Боровић 7, Грубјешић 7 (Бежановић), Мијајловић 7 (Ћук), Јањић 7.

Очеквало се да ће домаћин, сачувати  високо вођство из првог полувремена.Али, у последњим минутима игре домаћини су траљаво одиграли у одбрани што је омогућило Мушицком да постигне два ефектна гола и тако ублажи пораз својој екипи.

Г. Закић

Граничар (К) - Хајдук (В) 0:2 (0:1)

КУЗМИН: Стадион Граничара, гледалаца 100, судија Пејић (Лаћарак).Стрелци: Јурошевић у 44. и Њежић у 64. минутУ.

ГРАНИЧАР: Свилокос 7, Ракић 7, Васиљевић 7, Коњевић 7, Печеница 7, М. Симић 7, А. Симић 7, Белић 7 (Савић), Зечевић 7, Недић 7, Дарко Печеница 8.

ХАЈДУК: Митровић 8, Ђорђевић 8, Антуновић 8, Петровић 8, С. Хрчек 8, Арбић 8, Њежић 8, Вејновић 8,  Јурошевић 8 (Станковић), Гверо 8, Перић 8 (Зарић).

Гост нису искористили све своје повољне шансе. А, имали су их неколко веама повољних.Јурошевић је постигао гол после центаршута Вејновића, а Њежић са десетак метара.

Р. Вејновић

Екипа Хајдука из Вишњичева

Фрушкогорац - Митрос 3:1 (0:0)

МАНЂЕЛОС: Стадион Фрушкогорца, гледалаца 100, судија Р. Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: М. Трнић у 50, Драгољуб Грабић у 75. и Гајић у 80. за Фрушкогорац, а Вукотић у 81. минуту за Митрос.

ФРУШКОГОРАЦ: Теодоровић 7, Драголуб Грабић 7, Младеновић 7, И. Ђорић 7, М. Трнић 7, Ж. Ђорић 7, Душан Грабић 7, Н. Трнић 7, Гајић 7 (Радовановић 7), Вукојевић 7 (С. Кусић 7), Ђукић 7 (М. Кусић 7).

МИТРОС: Мршић 6, Мирков 6, Сантовац 6, Владисављевић 6, Церовац 6, Матаруга 7, Панић 7, Малиновић 6 (Стојановић), Симјановски 6, Аћимовић 7, Макитановић 6 (Вукотић).

У Манђелосу, је одиграна добра првенствена утакмица. Домаћини су тек у наставку показали да су бољи ривал. Мрежу гостију начео је М. Трнић из слободног ударца с 20 метара. Потом су гости, покушали, да преокрену резултат, али, безуспешно. Домаћини су играли чврсто у одбрани. Онда су домаћини из два одбитка постигли још два гола, и најавили убедљиву победу.

В. Цвјетић

Полет - Брестач 5:2 (3:2)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Стадион  Полета, гледалаца 100, судија Катић (Рума).Стрелци: Делибос у 2, Јовић у 21. (из пенала), Кесић у 33. и 65. и Тодоровић у 67. за Полет, Петаковић у 37. и 39. МИНУТУ за Брестач. Жути картони: Кесић (Полет), Ј. Јовичић (Брестач).

ПОЛЕТ: Ђалић 7, Поповић 7, Пољак 7, Драганић 7, Делибос 7, Бакић 7, Иваниш 7 (Пејовић 7), Р. Кесић 7, Јовић 7 (Милић), Тодоровић 7, Калезић 7 (Старац).

БРЕСТАЧ: Бантић 6, Марко Јовичић 6, Ј. Јовичић 6, Милорад Јовичић 6, В. Ковачевић 7, Петаковић 8, Глушац 7, Цветковић 7 (Свилар 7), Новаковић 7, М. Ковачевић 7, Белић 6 (Балабан 6).

И поред, тога, што су, домаћини важили за апсолутног фаворита, нису то доказали и на терену. Домаћини јесу, били бољи ривал, баш за постигнути резултат, али, до тог резултата није било лако доћи. Гости се ни једног тренутака нису предавали.

Б. Рађеновић

Бикић До - Младост (Б) 5:0 (1:0)

БИКИЋ ДО: Игралиште Бикић Дол, гледалаца 250, судија Павловић (Огар).Стрелци: Утвић у 4. и 58. (оба из пенала), Бајрами у 60, Момчиловић у 78. и Ханчовски у 80. минуту.  Жути картони: Туфегyић, Николић, Марковић (Младост).

БИКИЋ ДО: Братић 8, Утвић 8 (Тепшић 8), Кладушић 8, Момчиловић 8, Басрак 9, Павић 9, Кљајић 8 (Мијатовић 8), Бајрами 9, Субић 9 (Ханчовски 8), Јовичилић 8, Добрић 8.

МЛАДОСТ: Делић 6 (Симић), Чикић 6 (Обрадов), Божичковић 7 (Кривошић), Видовић 7, Лилић 5, Радовић 7, Путник 5, Николић 6, Марковић 6, Прљић 6, Туфегyић 6.

Веома лака победа домаћина. Гости су играли слаб фудбал, а домаћинии, само толико, играли, да упишу нову победу. Најлепши гол на утакмици постигао је Момчиловић. Шутирао је лопту с 25 метара и она је завршила у левом доњем углу.