МЕЂУОПШТИНСКА СРЕМСКА ЛИГА – ИСТОК: Лидер поново убедљив

Срем (СМ) - ПСК Путинци 8:1 (3:0)
fudbal

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 150, судија Лепак (Инђија).  Стрелци: Босанчић три, Крејић два, Вучковић, Турчиновић и Куртеш за Срем, Мијајловић за ПСК Путинце.

СРЕМ: Штампар (Бантић), Турчиновић, Пилиповић, Маричић, Куртеш, Паунковић, Вучковић, Новић (Босанчић), Бежановић (Ранковић), Бајловић (Пуљић), Крејић.

ПСК ПУТИНЦИ: Вукашиновић, Л.  Галијаш, Ф.  Кнежевић, Тркуља, Стојчић, Гагић, В.  Галијаш, Пријовић, Алимановић, Мијајловић, Дерета.

Да су домаћи стрелци играли мало озбиљније, јер хтели су сваки пут да се ушетају с лоптом у противничку мрежу, резултат би засигурно био много  убедљивији.

ЖЈовановић

Полет - Младост (Б) 4:1 (2:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија Радић (Ириг). Стрелци: И.  Савић у 10.  и 28, Кораћевић у 67.  и Р.  Кесић у 87.  за Полет, а Праљић у 72.  минуту за Младост.  Жути картони: Кораћевић (Полет), Јовановић, Дукић, Пешељ (Младост).

ПОЛЕТ: Башић 7, Л.  Милић 7, И.  Савић 8, Костић 7, Николчић 7, Савковић 7 (Д.  Милић 7), Ђорђевић 7, Кораћевић 8 (Делибос 7), Р.  Кесић 8, Јовић 7, Лукић 7.

МЛАДОСТ: Милошевић 6, Пешељ 6 (Кривошић 7), Јовановић 6, Дукић 6 (Нешковић 7), Стјепановић 6 (Кошутић 7), Цветановић 6, Праљић 7, Стошић 6, Бакић 6 (Лилић 7), Стојићевић 7, В.  Југовић 7.

Играчи Полета лакше су дошли до три бода него што су очекивали.  Гости су само најављивали да долазе да се надигравају, али су били надиграни.  Могу бити срећни што су примили само четири гола.

БРађеновић

Крушедол - Шумар 2:3 (1:0)

КРУШЕДОЛ: Игралиште Крушедола, гледалаца 100, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Н.  Цурковић у 41.  и Клаић у 47.  (из пенала) за Крушедол, Миличевићч у 50, Куља у 66.  (аутогол) и Митровић у 75.  минуту за Шумар. Жути картони: Карас, Крунић, Јелковић (Крушедол), Обрадовић, Петронијевић, Ивановић (Шумар).

КРУШЕДОЛ: Иванишевић, Марчетић, Хорњак, Карас, З.  Клаић, Н.  Цурковић (Радуловић), М.  Цурковић (Мићин), Јелковић (Станчић), Јовановић, Куља, Крунић (Марковић).

ШУМАР: Младеновић, З.  Миличевић, Драганић, Томић, Митровић, Обрадовић (Стјепановић), Петронијевић, Врачевић (Поповић), Ивановић, Драгановић, Рагастовац.

Већ у 3.  минуту Томић је имао велику прилику да матира домаћег голмана Иванишевића.  После тога не успева ни Петронијевић, погодио је пречку.  А онда, у финишу полувремена, Марчетић лопту из аута убацио пред гол гостију.  Н.  Цурковић је дочекује и главом спустио  на земљу и прецизним шутем послао у гостујућу мрежу.

Одмах у наставку, Куља је оборен у казненом простору гостију.  Клаић је био сигуран извођач најстроже казне.  Али, гости се не предају.  После брзе контре Миличевић је смањио вођство, а онда  је Петронијевић шутирао, а Куља је главом неспретно послао лопту у сопствену мрежу. И на крају, радост гостима донео је Митровић, најбољи стрелац лиге.

ЖР.

Рудар - ЧСК 2:2 (0:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 100, судија Вејић (Буђановци). Стрелци: Гаврић у 47.  и Тривунчић у 88.  за Рудар, а Матош у 71.  и Симић у 80.  минуту за ЧСК.  Жути картони: Нинковић, Манојловић, Тривунчић, Гаврић (Рудар), Вуковић (ЧСК). Црвени картон: Ракић (Рудар).

РУДАР: М.  Гвока, Рутић, Милош Нинковић, Ракић, Михајловић, Лужајић, Манојловић, Вишњовски, Гаврић (Опачић), Тривунчић, Паповић (Илкић)

ЧСК: Војновић (Гашић), В.  Кнежевић, Д.  Суботин, Ђокић, Вуковић, Стаменковић, Драгичевић, Мтош, Терзић (Симић), Милић, Шпоња.

Домаћини нису славили.  На крају је било тешко освојити и бод.  Домаћини су прокоцкали и неколико одличних шанси, али су ипак дошли у вођство.  Код резултата 1:0, Опачић је погодио стативу, а одбијену лопту Лужајић ни са три метра није послао у гостујућу мрежу.  Гости су поравнали после слободног ударца.

Повели су после једне одбије лопте од одбране домаћина.  На крају, коначан резултазт од 2:2 поставио је Тривунчић шутем из слободног ударца с 20 метара.

ИСретић

Јединство (П) - Напредак (Ж) 0:3 (0:3)

ПЛАТИЧЕВО: Игралиђште Јединства, гледалаца 150, судија Грозданић (Огар). Стрелци: Козлина у 14.  и Анђић у 17.  и 42.  минуту.  Жути картон: Трумић (Јединство), Остојић (Напредак).

ЈЕДИНСТВО: В.  Сабо 6, Обреовић 6, Н.  Шофаузер 6, Томић 6, Г.  Петровић 6, Шкара 6, Жакула 6, Стојановић 6, Милетић 6, Д.  Шофаузер 6 (Јошић 6), Трумић 6.

НАПРЕДАК: Крнић 7, Козлина 8, Ђурђевић 7, Анђић 9, Мачак 7,  М.  Кнежевић 7, М.  Савић 7, Гемери 7, Остојић 7 (Топић 7), Марковић 7 (Шарац 7).

После два кикса домаћег голмана, код првог и другог гола, одлични гости лако су дошли до два гола разлике.  У финишу полувремена и до три гола предности.

У наставку, у 77.   минуту Жакула је са пенала погодио пречку гостујућег гола.

МПантовић

Граничар (О) - Хајдук (Ш) 2:0 (1:0)

ОБРЕЖ: Игралчиште Граничара, гледалаца 150, судија Павловић (Огар). Стрелци: Матић у 30.  и Андрић у 60.  минуту.

ГРАНИЧАР: Самарџић 7, Јовановић 7, Весић 7, Кордолуп 7, Врачев 7, Матић 7, Андрић 7, Мандарић 7, Ракуковић 7, С.  Кнежевић 7, Крејић 7.

ХАЈДУК: Узелац 7, Војкић 7, Драгојевић 7, Томић 7 (Чавић), Лемајић 7 (Масникоса), Наић 7, Уремовић 7, Миловановић 7 (Видовић),  Масал 7 (Петровић), Арсеновић 7, Лалић 7.

Гости су се представили као добро организована екипа, која се није предавала.  Али, бодови су припали срећнијој и спретнијој екипи.

ДОрловић

Фрушкогорац - Граничар (Г) 9:1 (5:1)

КРЧЕДИН: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија Павловић (Кленак). Стрелци: Видаковић у 7.  и 15.  (из пенала), Медић у 25, Васиљевић у 28, Месаровић у 45, Милешевић у 71.  и Ђорђевић у 72, 75.  и 80.  за Фрушкогорац, а Букорац у 41.  минуту за Граничар.  Жути картони: Тртица (Фрушкогорац), Мијалчић, Вукашиновић (Граничар).

ФРУШКОГОРАЦ: М.  Вучић, Васиљевић, Тртица, Јованов, Добројевић (Ђорђевић), Мрђа, Медић, Видаковић, Милешевић, Месаровић (Ланг), Д.  Филиповић (Љутовац).

ГРАНИЧАР: Мијајлчић, Црнковић, Ђорђић, М.  Самарyић, Букорац, Вукашиновић, Таборовић, Ранкић, Рајачић, Васић, Јовановић.

Као што се и очекивало, фаворизовани Крчединци лако су дошли до три бода.  Постигли су девет голова, што је било довољно за нови, убедљиви тријумф.

С. Ранитовић

ПЛАТИЧЕВО: Јединство - Напредак (Ж) 0:3, ОБРЕЖ: Граничар - Хајдук (Ш) 2:0, КРУШЕДОЛ: Крушедол - Шумар 2:3, ВРДНИК: Рудар - ЧСК 2:2, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Младост (Б) 4:1, КРЧЕДИН: Фрушкогорац -Граничар (Г) 9:1, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - ПСК Путинци 8:1.

1.  Срем (СМ)     11     11     0      0      37:4  33

2.  Шумар  11     10     0      1      40:9  30

3.  Крушедол     11     8      0      3      33:13        24

4.  Полет   11     7      2      3      27:12        23

5.  Напредак (Ж)       11     7      0      4      29:16        21

6.  Граничар (О)        11     6      0      5      24:23        18

7.  Младост (Б)  11     5      1      5      24:20        16

8.  ЧСК      11     4      4      3      18:19        16