МЕЂУОПШТИНСКА СРЕМСКА ЛИГА – ИСТОК: Преокрет у наставку

ЧСК - Крушедол 3:1 (0:1)
fudbal

ВРДНИК: Игралише Рудара, гледалаца 100, судија Граовац (Рума).Стрелци: Вуковић у 55, Драгичевић у 72. (из пенала) и Стаменковић у 88. за ЧСК,  Јовановић у 25. минуту за Крушедол .Жути картони: Милосављевић, П. Суботин (ЧСК), Јелковић, Хорњак, З. Клаић (Крушедол).Црвени картони: Д. Суботин (ЧСК), Пагаш, Карас (Крушедол).

ЧСК: Гашић, Пејић, Д. Суботин, Ђокић, Милосављевић, Арсић (Вуковић), Стаменковић, Драгичевић, Матош (Милић), Драгичевић, Симић (П. Суботин), Шпоња.

КРУШЕДОЛ: Пагаш, Мићин, Марчетић, Хорњак, Карас, З. Клаић, Н. Цурковић (Н. Цурковић), Јелковић (Радуловић), Јовановић, Куља, Крунић (Станчић).

Била је то веома занимљива утакмица. Гости у првом делу повели су из слободног удраца. Јовановић је био стрелац с 20 метара. Уз то, гости су једном погодили и пречку, а и домаћи два пута.

Домаћини су на крају ипак заслужено славили. Вуковић је поравнао резултат, а Стаменковић је довео домаћине у вођство. Драгичевић је потврдио победу ЧСК-а са пенала, пошто је П. Суботин срушен у казненом простору гостију. Имали су домаћини и још једну погођену пречку. Уз то, пљуштали су и жути и црвени картиони, у жару борбе.

П. Станчев

Срем (СМ) - Полет 5:0 (2:0)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Стадион Срема, гледалаца 150, судија Стојковић (Добринци).Стрелци: Новић у 32, 40. и 72. (из пенала), Алијагић у 56. и Крејић у 74. минуту. Жути картони: Крејић (Срем), Башић, Кораћевић, Савковић (Полет).

СРЕМ: Штампар, Турчиновић, Пилиповић, Маричић, Паунковић, Вучковић, Босанчић (Куртеш), Алијагић, Новић, Бежановић (Ранковић), Крејић (Пуљић).

ПОЛЕТ: Башић, Л. Милић (Караклајић), И. Савић, Костић, Р. Савић, Савковић (Делибос), Кораћевић, Р. Кесић, Јовић, Николчић, Лукић.

У 26. минуту, домаћи су повели. Новић је шутирао с 25 метара,  И. Савић је покушао да избије лопту у поље, али је неспретно главом послао лопту у сопствену мрежу. У финишу полувремена Новић је опет био на сцени. Тада је покупуо одбијену лопту и са шест метара је рутински послао у мрежу.

У наставку домаћин је играо још боље, а плод такве игре је гол Алијагића. Чак је заобишао и голмана Башића и онда је тек гурнуо лопту у мрежу. У 72. гости су направили прекршај у свом казненом простору, срушен је Куртеш. Новић је био сигуран са пенала. Крејић је био следећи стрелац, са пет метара.

Ж. Јовановић

Младост (Б) - Рудар 2:1 (1:0)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија Јовановић (Рума).Стрелци: Стјепановић у 26. и Стојћевић у 95. за Младост, а Опачић у 86. минуту за Рудар.Жути картони: Дукић, Стошић (Младост), Гвока, Лужајић, Вишњовски (Рудар).Црвени картон: Мајкић (Рудар).

МЛАДОСТ: Милошевић 7, В. Југовић 7 (Кривошић 7), Јовановић 7, Дукић 7, Стјепановић 8, Нешковић 7 (Кошутић 7), Цветановић 7, Праљић 7, Стошић 7 (Бакић 7), Стојићевић 8 (Лилић 7), Исаиловски 7 (Кривошија 7).

РУДАР: М. Гвока 7, Милош Нинковић 7, Манојловић 7, Михајловић 7 (Опачић 8), Лужајић 7, Рутић 7,  Вишњовски 7, Гаврић 7, Мајкић-, Марко Нинковић 7, Поповић 7.

Играчи Младости су дошли до три бода теже него што су очекивали. И то у надокнади времена, када је Стојићевић избио сам очи у очи са голманом гостију Гвоком и на крају га рутински матирао. Стјепановић је био стрелац из слободног ударца с 20 метара, а Опачић после контре. Гости сматрају да је Мајкић у полувремену престрого искључен. Иначе, гости су, иако су играли у наставку са десет играча, били много бољи ривал од домаћина.

Р. Кошутић

Шумар - Граничар (О) 3:0 (3:0)(прекинуто у 60. минуту)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца 100, судија Милица Лемајић (Инђија).Стрелци: Д. Стјепановић у 5. и 25. и Петронијевић у 14. минуту.Црвени картон: Игњатовић (Граничар).

ШУМАР: Младеновић, З. Миличевић, Радојчић (Томић), Митровић, Обрадовић, Петронијевић, Врачевић (Симић), Поповић, Драгановић, Д. Стјепановић, Рагастовац.

ГРАНИЧАР: Самарџић, Кордолуп, Матић, Рауковић, Весић, Игњатовић, Јовановић, Крејић, Мандарић.

Гости допутовали са само девет играча. У 55. минуту повредили су се Матић и Рауковић, а, када је Игњатовић зарадио црвени картон гости су остали са само шест играча, па је судија морао прекинити меч.

С. Дангић

Напредак (Ж) - Фрушкогорац 2:4 (1:0)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: С. Божић у 44. и М. Савић у 52. за Напредак, Ђорђевић у 75, Видаковић у 77, Добројевић у 80. и Филиповић у 81. минуту за Фрушкогорац.Жути картони: Мачак, Топић (Напредак), Видаковић, Медић, Филиповић, Јованов, С. Вучић М. Вучић (Фрушкогорац).Црвени картони: М. Савић (Напредак), Ранитовић на клупи (Фрушкогорац).

НАПРЕДАК: Д. Кнежевић 7, Козлина 7, Ђурђевић 7 (Рек), Анђић 7, Мачак 7, М. Кнежевић 7, М. Савић 7, С. Божић 7, Гемери 7, Остојић 7 (Топић 7), Деврња 7.

ФРУШКОГОРАЦ: М. Вучић 7, Добројевић 8, Васиљевић 7, Јованов 7, Ђорђевић 8, Тртица 7 (С. Вучић 7), Видаковић 8, Милешевић 7 (Д. Филиповић 8), Месаровић 7, Мрђа 7, Медић 7.

Иако су играчи Напретка били бољи ривал, водили са 2:0 и очевала се и убедљивија домаћа победа, гости као да су се пробудили и за само шест минута постигли четири гола. Тако су освојили сва три бода.

Н. Крнић

Хајдук (Ш) - Јединство (П) 0:1 (0:0)

ШИМАНОВЦИ: Игралиште  Хајдука, гледалаца 150, судија Росић (инђија).Стрелац: Р. Јошић у 72. минуту. Жути картони: Томић, Скопљак, Масал (Хајдук).

ХАЈДУК: Узелац 7, Чавић 7 (Драгојевић 7), Скопљак 6, Прерадовић 7 (Лемајић 7), Видовић 7  (Николић), Закић 7, Масал 7, Лалчић 6, Томић 6, Миловановић 7, Врачевић 7.

ЈЕДИНСТВО: Сабо 7, Обреновић 7 (Ходак), Томић 7, Г. Петровић 7, Д. Шкара 7 (Л. Шкара), Жакула 7, Стојановић 7, Р. Јошић 8, Босиљков 7, Д. Петровић 7, Трумић 7.

Гости су се представили као добро организована екипа, која се није предавала до последњег секунда утакмице. Зато су бодови припали срећнијој и спретнијој екипи. Лалић је имао сјајну прилику за домаћине у 43. минуту, а још бољу  је прокоцкао Скопљак. Он је са пенала шутирао преко пречке.

Д. Драгојевић

ПСК Путинци - Граничар (Г) 0:2 (0:1)

ПУТИНЦИ: Игралиште Крај Кудељаре, гледалаца 100, судија Грозданић (Огар).Стрелци: Ранкић у 20. и Лазић у 73. минуту.Жути картони: Вукашиновић, Ђуровић, Букорац (Граничар).

ПСК ПУТИНЦИ: Мркоњић, Л. Галијаш, Грковић (Ранитовић), Јовановић (В. Галијаш), Стојчевић, Пешут, Дерета, Арежина, Алимановић (Пријовић), Мијаиловић, Ф. Кнежевић.

ГРАНИЧАР: Мијајлчић, Ђорђић, Васић, Вукашиновић, Букорац, Таборовић (Лазић), Ђуровић, Костић (Рудан), Ранкић, М. Самарџић, Ристивојевић.

Као што се и очекивало, фаворизовани Грабовчани лако су дошли до три бода. Постигли су два гола, што је било довољно за њихов први тријумф у првенству.

М. Јовановић

ЖАРКОВАЦ: Напредак - Фрушкогорац 2:4, ШИМАНОВЦИ: Хајдук - Јединство (П) 0:1, ОГАР: Шумар - Граничар (О) 3:0 (прекинуто у 60. минуту), ЧОРТАНОВЦИ: ЧСК - Крушедол 3:1, БУЂАНОВЦИ: Младост (Б) -Рудар 2:1, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Полет 5:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Граничар (Г) 0:2.

 1. Срем (СМ)    12     12     0      0      42:4  36

 2. Шумар 12     11     0      1      43:9  33

 3. Крушедол    12     8      0      4      34:16        24

 4. Полет  12     7      2      4      27:17        23

 5. Напредак (Ж)      12     7      0      5      31:20        21

 6. Младост (Б)  12     6      1      5      26:21        19

 7. ЧСК     12     5      4      3      21:20        19

 8. Граничар (О)       12     6      0      6      24:26        18