МФЛ КИКИНДА – ЖИТИШТЕ: Коснић игра и у седмој деценији

1. октобар - Пролетер  1:1 (0:0)
с

СРПСКИ ИТЕБЕЈ: Игралиште: 1.октобра, гледалаца: 100, судија : Рунић  (Житиште ). Стрелци: Кристијан у 87. за 1.октобар, а Марковић у 69. (аутогол) минуту за Пролетер. Жути картони: Петровић, Кашлик (1.октобар ), а Вујовић, Попадић, Становић (Пролетер).

ПРВИ ОКТОБАР: Кашлик 7, М. Николин 7 (Поповић 7,5), Вираг 7, Марковић 6,5, Чапо 7, Шебешћан 6,5 (Русимовић 7,5), Керекеш 8, Матић 7, Петровић 7,5, Ковач 6,5, Кинчеш 7,5

ПРОЛЕТЕР: Станковић 7,5, А. Живков 7, Грујичић 6,5 (Сарваш 7,5), Радиновић 7, Коснић 7,5, Вујовић 8, Борош 6,5, Попадић 7,5, Г. Живков 7, Мршић 7,5, Становић 8.

У отвореној игри два ривала у првом полувремену није било погодака. У 69 минуту домаћи Далибор Марковић у жељи да врати лопту свом голману, погодио је мрежу. Међутим у финишу  Кристијан Керекеш је затресао мрежу иза голмана Срђана Станковића и успео да изједначи резултат. До краја утакмице обе екипе су имале шансу да освоје сва три бода.  Ваља напоменути да је у екипи Пролетера из Међе, цео меч одиграо фудбалска легенда Драгиша Коснић(69), који је у седмој деценији живота.

Напредак - 2. октобар 0:5 (0:2)

БАНАТСКА ТОПОЛА: Игралиште Напретка, гледалаца :150, судија :Ранков  (Кикинда ).Стрелци: Симоновић у 22, Љеваја у 38. и 67. Јанковић у 48, Вендер у 75. минуту. Жути картон: Симоновић (2.октобар).

НАПРЕДАК: Станковић 5, Вукмировић 5,5, Ханђа 6,5, Сивчев 7, Тинтор 7,5, Ач 6, Вујин 7 (Мирков 7), Игор .Фехер 6, Ердег 7 (Тамаши 7), Павлов 7,5, Иван Фехер 7,5.

ДРУГИ ОКТОБАР: Б. Радосављев 8, Ђорђевић 7,5 (Жарин 7,5), Г. Радосављев 7,5, Симоновић 7,5, Љеваја 9, Јанковић 8, Лазић 7 (Носоњин 7,5), Вендер 8,5, Милосављев 7,5 ,Оyић 7,5 (Бериша 7,5), Расими 8.

Лидер на табели екипа 2.октобра из Кумана је већ у првом полувремену стекла велику предност,. Синиша Симоновић се врло добро снашао у шеснаестерцу Напретка и у 22 минуту затресао мрежу голмана домаћих Марка Станковића .Марко Љеваја је у 38. минуту повисио резултат.

Гости су у другом полувремену диктирали темпо, и постигли још три ефектна поготка.

Тереквеш - Подгрмеч

2:1 (0:0)

ХЕТИН: Игралиште Тереквеша, гледалаца : 150 . Судија : Гроздановић (Житиште). Стрелци: Дејан Тривуновић у 52, Хеђеши у 66 минуту за Тереквеш,  а Кундак у 61 минуту за Подгрмеч. Жути Картони: Д. Тривуновић, С. Тривуновић, Молнар (Тереквеш), Манојловић, Кочалка, Рунић, Кундак,  Ристић (Подгрмеч).

ТЕРЕКВЕШ: Зарин 8, С. Тривуновић 7, Субу 7,5 (Молнар 7,5), Обрадовић 7,5, Д. Тривуновић 8, Љ. Тривуновић 7,5, Вираг 8, Ајдарић 8,5 , Хеђеши 9 (Мике 7,5), М. Тривуновић 7 (Рафа 7,5), Рељић 7 (О.Рафа 8).

ПОГРМЕЧ: Шијан 7,5, Манојловић 7, Симоновић 7, Грубјешић 6 (Бабић 7,5), Живковић 7,5  (Касаловић 7), Ристић 6, Ђурђевић 7,5, Кундак 8 (Кочалка 7,5), Рунић 7,5 , Инић 7,5, Радаковић 8.

Играчи Тереквеша из Хетина су пружили снажан отпор против врло добре екипе Подгрмеча из Житишта .У првом делу игре водила се отворена игра а истакли су се голмани.

Домаћи су наставку кренули према голу Подгрмеча ,тако да је Дејан Тривуновић у 52 минуту ,тукао у неодбрањени део мреже, био је том прелеп погодак. У 61 минуту Саша Кундака  је изједначио резултат. У 66. Едвард  Хеђеши је постигао ефектан погодак и решио меч.

Омладинац - Рохам 3:4  (2:1)

РАВНИ ТОПОЛОВАЦ: Игралиште Херцеговина, гледалаца 200, судија: Радаковић (Банатско Карађорђево), стрелци: Зоран Капур у 27. (из пенала), Милош Капур у 39. Карагић у 84. за Омладинац, а Балог у 30.  и 79. Александар Живковић у 56. и Челекетић у 74. минуту за Рохам .Жути картони: Кордић, Милош Капур, Пудар (Омладинац),а Шари, Бураи (Рохам). Црвени картон: Синиша Костић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Кордић 6.5, Зекировић 7,5, Пудар 7,5, Зоран Капур 7,5 (Виктор Салма 7), Ћировски 7 (Карагић 7,5), Рајков 7, Надаждин 7,5 , Yемаиловски 7,5, Дамјановић 6,5 (Каракаш 7,5), Милош Капур 8, Костић 5,5 .

РОХАМ: Попов 8 (Шетет 7,5 ), Бураи 7, Тодор 7,5, Саша Живковић 7,5 (Ујвари 6,5), Хорват 7, Ходи 8 (Раду 7,5), Александар Живковић 7,5, Челекетић 7,5, Балог 8,5, Апро 7 (Кавали 7,5), Шари 7.

Дерби зачеља оправдао је очекивања .Домаћа екипа Омладинца ,је повела са линије пенала у 27 минуту ,када је врло добри судија Никола Радаковић показао на белу тачку. Изједначили су готи, али је у  39 минуту Милош Капур погодио мрежу Дејана Попова.

У 60 минуту Тополовчани су остали  са десет играча, због две јавне опомене терен је морао да напусти Синиша Костић, а то су гости искористили и на крају славили..

Припремио: П. Станић

Тереквеш - Подгрмеч 2:1, Омладинац - Рохам 3:4, 1. октобар - Пролетер 1:1, Напредак - 2. октобар 0:5. Слободно је било Јединство (НБ).

1. 2. октобар     7      7      0      0      28:6  21

2. Тереквеш      7      6      0      1      16:8  18

3. Јединство (НБ)       6      5      0      1      28:8  15

4. 1. октобар     6      2      1      3      15:18        7

5. Пролетер       6      2      1      3      12:15        7

6. Напредак      6      2      0      4      12:17        6

7. Подгрмеч      6      2      0      4      5:13  6

8. Рохам    6      1      0      5      9:25  3