МФЛ Житиште – Кикинда: Лидер славио у дербију

​​​​​​​Напредак (Б) - Војводина (Б) 1:4 (1:1)
fudbalska lopta

БАНАТСКА ТОПОЛА:  Стадион Напретка, гледалаца 100, судија: Јонић (Кикинда), стрелци: Фиштеш у 36. за Напредак, а Дохман у 35. и 48. Врбачки у 51. и Зорић у 70. минуту за Војводину. Жути картони: Нађ, Курунци, Тинтор, Ердег (Напредак), Винцан, Завишин, М. Гаврић (Војводина).

НАПРЕДАК: Мартинов, Кукрунци (Мирков), Ханђа, Тинтор (Цимеша), Јасић, Фиштетш, Барта, Зец (Ердег) Нађ, Ранков, Увртачев.

ВОЈВОДИНА: Љутић, Винца, Зорић (Шошић), Селаковић, М. Гаврић, Глушац, Завишин, Г. Попов, Врбачки (Н. Гаврић), Докман (Др. Попов), Ду. Попов.

Општински дерби у мечу између Напретка и Војводине из Башаида завршен је убедљивом победом лидера на табели са 4:1. Мрежу домаћег голмана Мартинова први је начео Славиша Докман у да би минут касније домаћи играч Фиштеш поравнао резултат. Само што је почело друго полуврме у листу стрелаца се уписао Докман у 48. минуту, а три минута касније било је 3:1 за Војводину а гол је постигао Врбашки, а тачку на ову утакмицу ставио је Зорић у 70. минуту. Овом победом Башаици имају лепе изгледе да у утакмици против Рохама освоје јесењу титулу.

М. Секулић

1. октобар - Јединство (Б) 0:5 (0:0)

СРПСКИ ИТАБЕЈ: Игралиште 1. октобра, гледалаца 50, судија: Ђ. Лакић (Банатско Велико Село), стрелци: Стојисављевић у 49. Марков у 51. Мирков у 58. Шугић у 70. и Васиљев у 81. минуту.

1. ОКТОБАР: Золнаји, Николин, Банов (Рајић), Каракаш, М. Драговић, Д. Вираг (З. Вираг), Лудајић, Ђурић, Чилаг, Петровић, Жужа, Контић.

ЈЕДИНСТВО: Влашкалин, Чубрило, Кајла, Којић, Пенавски, Сивчев, Шугић (Мунчан), Шибул (Малеш), Мирков, Стојисављевић, Васичин, Марков.

Гости из Бочара су били надомоћнији у првом делу  али без праве завршетка. Међутим, у наставку су се разиграли и постигли пет погодака. Мрежу је начео Стојисављевић а тачку је ставио у 81. минуту Васичин. Занимљиво је истаћи да су у овом сусрету играли отац и син Вираг, отац је заменио свог сина.

М. Секулић

Тереквеш - Бега 2:1, Пролетер - Омладинац 7:0, 1. октобар - Јединство 0:5, Напредак (БТ) - Војводина 1:4, Рохам - Напредак (Ч) 1:1.

 1. Војводина              8      7      1      0      32:9  22

 2. Јединство              8      7      0      1      35:8  21

 3. Напредак (Ч)        8      5      1      2      20:8  16

 4. Рохам                    8      4      2      2      21:10        14

 5. Пролетер              8      3      2      3      20:16        11

 6. Напредак (БТ)      8      3      1      4      14:14        10

 7. 1.октобар              8      3      0      5      14:22        9

 8. Омладинац           8      3      0      5      11:37        9