МО лига Кикинда–Житиште: Катастрофа Међана у дербију

Велико изненађење у Међи, фудбалери Напретка из Честерега изненадили су домаћи састав и до врха им напунили мрежу.
fudbal

Пролетер - Напредак (Ч) 1:7( 1:2)

МЕЂА: Игралиште Пролетера, судија:Чолак (Башаид)., стрелци:Младеновић у 30. за Пролетер, а Вујиновић у 10. и 75,.Клиска у  39. Вујовић  у 47. и 71 (аутоголови), Савић у 48 . и Бичанин у 74. минуту за Напредак.

ПРОЛЕТЕР: Поповић 5, А. Живков 5, Попадић 6, Радиновић 5, Коснић 7,5 (Станковић 6), Вујовић 6,5, Борош 6,5, Гаврић 6 (Сарваш 7), Младеновић 7,5, Мршић 6,5, Становић 7,5.

НАПРЕДАК: Тодоровић 8, М. Глигић 8, Сирар 7,5, Бичанин 8, Вујиновић 8, Савић 9, Клиска 7,5, Гарић 7, Глигић Б 8, Костић 7,5 (Босанчић 7,5), Кнежевић 7,5 (Стојановић 8).

Тереквеш - Напредак (БТ) 2:0 (1:0)

ХЕТИН: Игралиште Тереквеша, судија: Мијатовић (Житиште), стрелци:Вираг у 13 и  Љ. Тривуновић у 76 минуту. Жути картони: Вираг и Николић-Ристић (Тереквеш), Тинтор, Фехер, Грбић и Каналаш (Напредак).

ТЕРЕКВЕШ: Бунијевац  8 (Попов 7,5) , Николин 7,5,( Банду 7,5), Радосав 7,5, Марков 8 (Рафа 7), Љ.Тривуновић 8,5, Вираг 7,5, Животин 7,5, Николић - Ристић 7 (С. Тривуновић 7), М. Тривуновић 7,5 (Молнар 7,5), Раданов 7,5, Марковић 7,5.

НАПРЕДАК: Грбић 6, Алар 6,5, Грујић 5,5, Зец 5,5, Тинтор 6, Сабо 5,5, Фехер 5, Секереш7 Станковић 6,5, Каналаш 5,5.

Гости су стигли у Хетин са само десет играча јер су имали проблема са картонима, тако да су домаћи имали лак и једноставан задатак и већ у 13 минуту затресла се мрежа голмана Грбића. Ефектан погодак постигао је Вираг. У 76 минуту Љубивоје је био прецизан са с линије пенала.

Рохам - Омладинац (РТ) 2:3 (0:2)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Рохама, судија: Гајин (Кикинда), стрелци:А. Живковић у 58 и Челекетић у 90. за Рохам. а Капур у 38, Џемаиловски у 45 и Петров у 69 минуту за Омладинац. Жути картони: Н. Ћирић (Рохам), а Каракаш и Ступар (Омладинац).

РОХАМ: Јовин 8, С. Живковић 7,5 (Медић 7,5),Колдан 7,5 (Баба 7), Стојановић 7,5,А. Живковић 8, Челекетић 7,5,Балог 7(Ујвари 7,5), Панић 7 (Сакал 6,5),Н. Ћирић 7,Хорват 6,5,Керекеш 7(Апро 8).

ОМЛАДИНАЦ: Ђуричић 8,5, Пудар 7, Петровић 7,5, Д. Сакал 7, Банацан 7, Ступар 7 (Ћировски 7,5),Надаждин 7,5, Џемаиловски 8, Каракаш 8, Петров 7,5, Капур 8,5.

Гости из Равног Тополовца су освојили врло важне бодове за врх табеле.  Била је то добра утакмица, с лепим акцијама, да би гости у већем делу сусрета водили, а у финишу у 90 минуту преко Челекетића смањили резултат, али нису имали снаге и да изједначе иако су према приказаној игри то и заслужили.

Приредио: П. Станић

Резултати:

Рохам - Омладинац 2:3, Тереквеш - Напредак (БТ) 2:0, Пролетер - Напредак (Ч) 1:7.