МО лига Кикинда – Житиште: Куманчани кући певајући из Новог Бечеја

Комшијски дерби, који је одржан после тачно 30 година, привукао је велику пажњу љубитеља фудбала, посебно из Кумана, што је допринело да се фудбалери 2. октобра осећају као код куће.
lopta2

Јединство – 2. октобар 2:4 (1:1)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 300. Судија: М. Рунић (Житиште). Стрелци: С. Николић у 45, Н. Пецарски 51. за Јединство, а Вендер у 28, Јанковић 54. и 67, Симоновић у 57. минуту за 2. октобар. Жути картони: Латиновић, Матић, Фаркаш (Јединство), Љеваја, Б. Радосављев, Симоновић (2. октобар)

ЈЕДИНСТВО: Рајтаров 5, Латиновић 6 (М. Пецарски -), Фаркаш 6 (Радишић 6), Еремић 6, М. Матић 6, Станковић 5, Малеш 5, Н. Пецарски 6, С. Николић 6 (Коледин 5), Вребалов 6 (М. Пецарски -), Чала Тот 5 (Веселиновић -)

ДРУГИ ОКТОБАР: Б. Радосављев 7, Ђорђевић 7, Г. Радосављев 6, Симоновић 7, Љеваја 8, Јанковић 9, Лазић 8 (Виоглавин -), Вендер 7 (Бериша -), Милосављев 8, Оџић 6, Носоњин 6 (Расими -)

То су потврдили и својом игром и трећом узастопном победом. Први гол иде на душу голмана Рајтарова, који је лопту испусти, а Вендер спровео у мрежу. После две пропуштене прилике  Саша Николић трећу претворио у изједначујући гол.  Новобечејци су повели у 51. минуту голом Ненада Пецарског, али су Куманчани убрзо начинили велики преокрет. Капитен Дејан Лазић је са 20 метара из слободног ударца погодио пречку, а одбијену лопту Јанковић послао у мрежу. Конфузну игру домаћих казнили су потом млађани Симоновић у 57. минуту, да би победу оверио Симо Јанковић својим другим голом.

С. Давидовић

Тереквеш -Напредак (БТ) 3:1 (2:0)

ХЕТИН: Игралиште Тереквеша,глоедалаца 150, судија:   Радаковић (Банатско Кара-

ђорђево). Срелци: Ајдарић у 11,18 и Хеђеши у 55. за Тереквеш, а Павлов у 76 минуту за Напредак. Жути картони: Оливер Рафа, Виктор Рафа и Субу (Тереквеш).

ТЕРЕКВЕШ: Бунијевац 8, Николин 7,Виктор Рафа 7, Субу 7,5, Обрадовић 7, Дејан Тривуновић 7,5 (Молнар 7,5), Љубивоје Тривуновић 8, Вираг 7,5, Ајдарић 9, Хеђеши 8, Рељић 7 (Оливер Рафа 7,5).

НАПРЕДАК: Ердег 5, Вукмировић 5,5, Ханђа 6, Сивчев 5,5, Шврака 7, Тинтор 7,5, Ач 6,5, Вујин 7,5, Станковић 6,5, Тамаши 7, Павлов 8.

Фудбалери Тереквеша из Хетина са новим теренером Зораном Вирагом ређају победе. Никола Ајдарић је са два прелепа поготка у мрежи гостујућег голмана Валентина Ердега решио питање победника. Међутим, у 73  минуту није реализовао пенал.

П. Станић

ПодгрмечПролетер 2:0 (1:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Младости,гледалаца 100. Судија Кристијан Ковач (Мокрин). Стрелци: Ђурђевић у 17. и Рунић у 65. Жути картони: Живковић (Подгрмеч).

ПОДГРМЕЧ: Тадић 8, Вукадин 7, Стојанац 7, Грубјешић 7 (од 82. Манојловић)-, Живковић 7 (од 51. Фечкеш 6)-, Мирчић 7, Ђурђевић 7,  Ристић 6 (од 66. Инић)-, Рунић 8, Радаковић 7 и Лазић 7.

ПРОЛЕТЕР: Трипић 8, А. Живков 7, Грујичић 7, Радиновић 6, Попадић 7 (од 80. Сарваш)-, Вујовић 7, Борош 6 (од 60. Климовић)-, Г. Живков 6, Младеновић 7, Мршић 6 (од 82. Ружин) - и Становић 7 (од 46. Станковић) 6.

Прве првенстгвене бодове освојио је новоосновани клуб из Житишта  што ће бити забележено у аналима Подгрмеча. Гости из Међе су се добро бранили до 17.минута када је искусни Иван Ђурђевић искористио пас Живковића за рано вођство. Имали су и гости своје прилике, али су домаћи ипак били бољи. Тако је Мирчић је погодио стативу, а касније и Рунић пречку. Код гостију Младеновић је два пута излазио сам пред голмана, али је био непрецизан. Ипак дилему је отклонио брзоноги Рунић поготком за сигурно вођство од 2:0 и освајање три бода.

Д. Милићев

Омладинац - 1. октобар 4:7  (2:4 )

РАВНИ ТОПОЛОВАЦ: Игралиште Херцеговина, гледалаца:200. Судија: Стојадинов (Кикинда), стрелци: Банду у 23, Зекировић у 34, Рајков у 60. и Капур у 61. за Омладинац, а Керекеш у 4. Кинчеш у 9, 17. 64. и 77. ,Чилег у 43. и Русимовић у 70. минуту за  1. октобар. Жути картони: Кордић, Банду (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Кордић 5 (Карагић 7), Зекировић 7 (Дамјановић 7,5), Банду 7, Павловић 6,5 , Сакал 7, Игор Салма 6 (Ћировски 7), Надаждин 5,5 (Виктор Салма 7), Џемаиловски 7,5, Рајков 7 , Пудар 7, Капур 8.

ПРВИ ОКТОБАР: Кашлик 7,5, Николин 6,5, Поповић 6, Вираг 7,5 (Марков 6), Марковић 7,Ковач 6,5, Чилег 7,5, Керекеш 7,5, Матић 6,5, Русимовић 7, Кинчеш 9.

Одлична утакмица, права ревија голова, најбољи играч  на терену био је  играч гостију Теодор Кинчеш ,постигао четири ефектна поготка ,два у првом полувремену и два у другом полувремену.

П. Станић

Резултати:

Подгрмеч - Пролетер 2:0, Јединство (НБ) - 2. октобар 2:4, Тереквеш - Напредак 3:1, Омладинац - 1. октобар 4:7. Слободан је био: Рохам.