МО лига Срем – Исток: Дечани оверили прво место

Домаћи су брзо повели са 2:0, после добре и агресивне игре .После тога су пропустили још неколико повољних шанси.
fudbal lopta

Сремац (Деч) - Шумар 2:1 (2:1)

ДЕЧ: Игралиште Сремца, судија Живановић (Карловчић). Стрелци: М. Мајсторовић у 27. и Б. Милић у 28. за Сремац, а Козлина у 35. минуту за Шумар. Жути картони: Стојковић, М. Мајсторовић, Младеновић, Марко Марчета, Б. Милић (Сремац), Врачевић, Драганић, Миличевић, Максић (Шумар).Црвени картони: П. Мајсторовић (Сремац), Драганић (Шумар).

СРЕМАЦ: Марчета 7, Стојковић 7, Недељковић 7, М. Мајсторовић 8, Т. Мијатовић 7 (Младеновић 7),  Симић 7, П. Мајсторовић 7, Б. Милић 8, Марко Марчета 7, Петровић 7 (Јуришић 7), Милан Марчета 7 (Д. Милић 7).

ШУМАР: Стевић 7, Миличевић 7, Врачевић 7, Максић 7, Козлина 8, Симић 7, Томић 7, Лазић 7 (Лалић 7), Драгани 7, Ивановић 7 (Ђокић 7), Рагастовац 7.

Гол Козлине, у наставку дао је наду гостујућем тиму, да може нешто више да учини.Али, квалитетнији домаћини то нису дозвоилили и на крају су заслужено тријумфовали. То значи да је Сремац од јесени сремсколигаш.

В. Стојковић

Дунав - Раднички (И) 1:3 (1:1)

НОВИ СЛАНКАМЕН: Игралиште Дунава судија Бјелан (Хртковци). Стрелци: Марчетић у 28. за Дунав, а Поткоњак у 41, Таглиавиа у 85. и Крстић у 92. минуту за Раднички.Жути картони: Јовановић (Дунав), Таглиавиа (Раднички).

ДУНАВ: Котарац, Јовановић (Чинчурак), Шуковић, Вученовић, Кованић (Драча), Марчетић, Сурдучки, Бугарин, Попадић, Срјемац, Мрђа.

РАДНИЧКИ: Н. Савић, Поткоњак, Николић, Крстић, Таглиавиа, Мадацки, Шевић, В. Поповић (Спремић), Пузић, М. Поповић, Бакаи.

После иницијативе и више упропаштених шанси домаћини су ипак на крају повели.Али, гости су били спретнији и срећнији у финишу утакмице.

Б. Вујаклија

Фрушкогорац - Крушедол 1:1 (1:0)

КРЧЕДИН: Игралиште Фрушкогорца, судија Павловић (Кленак). Стрелци: Бојановић у 42. за Фрушкогорац,  а З. Клаић у 68. минуту за Крушедол.

ФРУШКОГОРАЦ: Тувеџић, Тртица, Пејаковић, Месаровић, Видаковић, Пешељ, С. Вучић, Петковић, Бојановић, Зељуг (Ланг), Медић (Д. Филиповић).

КРУШЕДОЛ: Иванишевић, Ђурђевић, Мићин, Крунић, Гостојић, З. Клаић, Н. Цурковић, М. Цурковић, Станчић, Белановић (Шашић), Марчетић (Радин).

У доброј, и занимљивој утакмици домаћин је имао више шанси, али се на крају морао задовољити и бодом. Бојановић је постигао прелеп гол из шута с 16 метара.

С. Ранитовић

Камени - Граничар (О) 4:1 (3:0)

АШАЊА: Игралиште Каменог, судија Ћирић (Инђија). Стрелци: минуту. Жути картоно: (Камени), (Граничар).

КАМЕНИ: Бантић 7, Вукић 7, Станчић 7, Јефтић 7, Мадацки 7, Радовановић 7, Асани 8, Ђорђевић 7, Сали 9, Блануша 7 (Филиповић 8), Добриковић 7.

ГРАНИЧАР: Самарџић 6, Михајло Петровић 8, Инђић 7, Јовановић 7, Врачев 7, Ољача 7, Обрадовић 7, Игњатовић 7, Миодраг Петровић 7, Деврња 7, Китанов 7.

Гости могу бити, на крају, и задовољни коначним резултатом, јер су домаћи стрелци, имали безброј прилика, а постигли су само четири гола. Гостујући стрелци су потпуно затајили осим Михајла Петровића.

Д. Орловић

Брестач - Срем (СМ) 5:3 (3:2)

БРЕСТАЧ: Игралиште Брестача, судија Лепотић (Добринци). Стрелци: М. Ковачевић у 18. и Сретковић у 32, 42, 58. и 85. за Брестач, Јовановић у 16. и Рауковић у 45. и 56. минуту за Срем.

БРЕСТАЧ: Праносић (Младеновић), Д. Ковачевић, Јовичић (Топић), Марин, Цветковић, Сретковић, Обреновић, Вукосављевић, Милутиновић, М. Ковачевић, Белић.

СРЕМ: Вукашиновић, Пуљић, С. Ранковић, Миловановић, Маричић, Јовановић (Стојановић), С. Матић, Рауковић, Босанчић, Весић, Ф. Матић (Вујаклија).

Брестачани, су били бољи током целе утакмице.

Ж. Јовановић

Полет - ЧСК 6:2 (2:2)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, судија Познан (Рума).Стрелци: Р. Кесић у 3, 58. и 62, Кораћевић у 44. и 78. и Јовић у 78. за Полет, Симић у 5. и Д. Суботин 35. минуту за ЧСК.Жути картон: Р. Кесић (Полет), Војновић (ЧСК).

ПОЛЕТ: Башић 6, И. Савић 6, Р. Савић 6 (Д. Милић), Л. Милић 7, Костић 6, Каракљајић 6 (Маринковић), Делибос 6, Кораћевић 6 (Лончар), Р. Кесић 7, Јовић 7 (Крављача), Лукић 6 (Калезић).

ЧСК: Гашић 5, Пејић 6, Д. Суботин 6, Ђокић 6, Б. Кнежевић 6, Симић 6, П. Суботин 6, Војновић 6, Стаменковић 6, Шпоња 6, Мутић 6 (Јањић).

Да су домаћи стрелци били бар мало прецизнији резултат је могао бити и бољи још у првом полувремену. Мада су били ослабљени гости су у једном тренутку водили са 2:1.У наставку су прорадили домаћи стрелци Р. Кесић, Кораћевић и Јовић и очекивана, убедљива, победа није изостала.

Б. Рађеновић

Младост (Б) - Хртковци 3:2 (0:0)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, судија Милица Лемајић (Стара Пазова).Стрелци: Нешковић у 55, Прљић у 63. и Љуштинић у 83. за Младост, Савић у 69. и Манојловић у 81. минуту за Хртковце.

МЛАДОСТ: Милошевић 6, Јовановић 6 (Љуштинић), Д, Кривошија 6, Стјепановић 7, Нешковић 7, Стошић 7, Прљић 7, Цветиновић 7 (Кошутић), Ђурђевић 7 (Бакић), Јокић 6 (Кривошић 7). В. Југовић 7 (Лилић).

ХРТКОВЦИ: Крпан 6, Међед 6, Конц 6, Дрљић 6, Батножић 6, Смољанић 6, Манојловић 6, Обровац 7, Рудић 7 (Савић 7),  Рајда 7 (Глумчевић 6), Перић 7.

Домаћини су пружили добру партију још у првом полувремену, иако нису водили. На крају су бодови остали у Буђановцима. Наде гостију  распршили су голгетери Младости Нешковић, Прљић и Љуштинић веома лепим головима.

З. Југовић

Напредак (Ж) - Јединство (П) 1:0 (0:0)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, судија Митровић (Добринци). Стрелац: Љубинковић у 78. минуту.Жути картони: Деврња (Напредак), Шкара (Јединство).

НАПРЕДАК:  Крнић 7, Мијаиловић 7, Стојчевић 7, Вуковић 7 (М. Божић 7), Кнежевић 7, М. Савић 8, С. Божић 7, Гемери 7, Љубинковић 8, Деврња 7 (Михајловић 7), Јовановић 7.

ЈЕДИНСТВО: В. Сабо 7, Поповић 7, Стојић 7, Г. Петровић 7, Шкара 7, Жакула 7, Стојановић 7, Милетић 7 (Н. Шофаузер 7), Босиљков 7, Д. Петровић 7 (Стевановић 7), Јошић 7.

Домаћини су славили заслужено. А, победоносни гол је постигао Љубинковић. Кнежевић је снажно шутирао, гости су избили лопту, а на одбијену лопту натрчао је Љубинковић и прецизним шутем вратио  у  мрежу.

Н. Крнић

Резултати:

КРЧЕДИН: Фрушкогорац - Крушедол 1:1, ЖАРКОВАЦ: Напредак -Јединство (П) 1:0, БРЕСТАЧ: Брестач - Срем (СМ) 5:3, АШАЊА: Камени -Граничар (О) 4:1, ДЕЧ: Сремац - Шумар 2:1, БУЂАНОВЦИ: Младост - Хртковци 3:2, НОВИ СЛАНКАМЕН: Дунав - Раднички (И) 1:3, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - ЧСК 6:2.