МО лига Срем – Исток: Крчединци испустили победу

Добро су играли ривали у Крчедину. Домаћини су повели прелепим голом Медића са десетак метара.
Екипа Фрушкогорца из Крчедина

Фрушкогорац - Срем (СМ) 1:1 (1:0)

КРЧЕДИН: Игралиште Фрушкогорца, судија Стојковић (Добринци).Стрелци: Медић у 14. за Фрушкогорац, Бајловић у 73. минуту за Срем. Жути картон: Јованов (Фрушкогорац).

ФРУШКОГОРАЦ: М. Вучић, Крнета, Јованов (Ланг), Месаровић, С. Петровић, Видаковић, Пејаковић (Пешељ), С. Вучић, Тртица (Петковић), Бојановић, Медић.

СРЕМ: Вукашиновић (Цветковић), С. Ранковић, Миловановић, Маричић, Андрић, Босанчић, Стојановић, Вукајловић (Јовановић), С. Станковић, Пуљић, Бајловић.

После тога памтиће се и шанса Јованова, када је тукао главом са пет метара. Гости су у наставку кренули много агресивније и развила се велика борба по целом терену за сваку лопту. Домаћи су добро парирали гостима све до 73. минута када је домаћа одбрана покушала офсајд позицијом да заустави напад гостију, али је Бајловић избегао ту замку и лако поравнао резултат. До краја утакмице домаћи су пропустили да славе. Имали су заиста три лепе прилике за гол. Бојановић није успео да погоди лоптом противничку мрежу ни са шест метара.

С. Ранитовић

Брестач - Шумар 0:1 (0:0)

БРЕСТАЧ: Игралиште Брестача, судија Блажон (Рума).Стрелац: Рајић у 51. минуту. Жути картони: Милутиновић, Петронијевић (Брестач), Миличевић, Врачевић, Лазић (Шумар).

БРЕСТАЧ: Параносић, Обреновић, Марин, Милутиновић, Глушац, Стојковски (Цветковић), Радосављевић, Марковић, Петронијевић (Јовичић), Топић, М. Ковачевић.

ШУМАР: Хаџић, Врачевић, Драганић, Козлина (Миличевић), Томић (Ивановић), Симић, Лазић (Мартић ), Рајић, Лалић, Ђокић, Рагастовац.

Домаћи су у првом полувремену пропустили неколико прилика, док су гости у наставку били много бољи тим.  Рајић је искористио смушеност у домаћој одбрани, која је оклевала да избије лопту у поље, то је искористио лукави стрелац и из близине матирао голмана Параносића и тако свом тиму донео важне бодове у борби за опстанак.

М. Јовичић

ЧСК - Крушедол 0:1 (0:0)

ЧОРТАНОВЦИ: Игралиште ЧСК-а, Ђурић (Инђија). Стрелац: З. Клаић у 85. минуту. Жути картони: З. Клаић, Јелковић, Карас (Крушедол).Црвени картони: Пејић после утакмице, тренер Горан Варничић (ЧСК).

ЧСК: Гашић, Пејић, Д. Суботин, Ђокић, Б. Кнежевић, Шпоња (П. Суботин), Стаменковић, Драгичевић, Матош (Мутић), Симић, Радак.

КРУШЕДОЛ: Иванишевић, Мићин, Јелковић (Моравек), Гостојић, З. Клаић, Н. Цурковић, М. Цурковић (Станчић), Карас (Ђурић), Јовановић (Радин), Белановић, Марчетић.

Домаћи су пре победоносног гола гостију промашили прилику да затресу противничку мрежу са три метра. Онда су фудбалери из Крушедола извели контру, лопте се докопао З. Клаић и левом ногом из волеј ударца са пенала погодио домаћу мрежу. Голман Гашић је само  испратио погледом лет лопте у мрежу.

П. Станчев

Камени - Хртковци 5:1 (1:1)

АШАЊА: Игралиште Каменог, судија Павловић (Кленак).Стрелци: Блануша у 15, Грујић у 55, Сали у 75. и Шорак у 78. и 85. за Камени, а Обровац у 32. минуту за Хртковце. Жути картони: Добриковић, Радованоивић (Камени), Перић (Хртковци).

КАМЕНИ: Бантић, Блануша (Урошевић), Станчић (Добрић), Добриковић, Драгаш, Мадацки (Бошковић), Радовановић, Асани, Ђорђевић (Шортак), Грујић, Сали (Радоњић).

ХРТКОВЦИ: Крпан, Међед, Конц, Шопаловић, Глумчевић (Вукојевић), Обровац (Павличевић), Антонић, Рудић, Рајда (Батножић), Савић (Сабо), Перић.

Гости су били фаворити у овом мечу, али то нису доказали на терену. Мада су гости одиграли први део доста добро и у егалу, у наставку домаћи стрелци су прорадили и постигли четири изванредна гола.Не зна се који је био лепши.

Хртковчани су прегажени у другом полувремену.

М. Мицковић

Сремац (Деч) - Раднички (И) 3:1 (1:0)

ДЕЧ: Игралиште Сремца, судија Џомбић (Стара Пазова).Стрелци: С. Тадић у 3.и 53. и П. Мајсторовић у 90. за Сремац, а Вишњовски у 61. минуту за Раднички. Жути картони: Стојковић, П. Мајсторовић (Сремац), Н. Еркановић, Вишњовски, Д. Митровић, Вучковић (Раднички).

СРЕМАЦ: Шљукић 8, Стојковић 8, Т. Мијатовић 8 (Младеновић 8), Лапчић 8, П. Тадић 8, Недељковић 8, В. Петровић 8 (М. Мајсторовић 8), Стојчевић 8 (Б. Кресојевић 8), М. Петровић 8 (П. Мајсторовић 8), С. Тадић 8,5, Марчетић 8.

РАДНИЧКИ: Н. Савић 6, Поткоњак 7, Р. Савић 7, Крстић 7, Вучковић 7, Кошутић 7, Вишњовски 8, Шевић 7, Н. Еркановић 8, Пузић 7 (Д. Митровић 7), Поповић 7.

С. Тадић је начео гостујућу мрежу раним голом, већ у 3. минуту после употребљивог центаршута и тако донео немир у гостујући тим. И у наставку одмах на почетку С. Тадић је био стрелац после одбијене лопте, само је вратио у противничку мрежу. Мало наде за преокрет гостију донео је Вишњовски, али је П. Мајсторовић у самом финишу голом потврдио ко је био бољи у овом мечу.

В. Стојковић

Полет - Јединство (П) 3:1 (0:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, судија Катић (Рума).Стрелци: Кораћевић у 55. и Кесић у 65. и 85 (из пенала) за Полет, а  Милетић у 70. минуту за Јединство. Жути картони: Кораћевић (Полет), Г. Петровић, Шкара (Јединство). Црвени картон: Трумић (Јединство).

ПОЛЕТ: Башић 7, И. Савић 7, Костић 6 (Калезић), Поповић 7 (Ковачевић), Маринковић7, Караклајић 7, Делибос 7, Р. Кесић 7, Кораћевић 7, Данчетовић 7 (Лончар), Л. Милић 7.

ЈЕДИНСТВО: В. Сабо 6, Поповић 6, Г. Петровић 6, Шкара 7, Д. Шофаузер 6, (Н. Шофаузер), Милетић 6 (Жакула 6), Босиљков 7 (Стојановић), И. Клајн 6, Стојић 6, Трумић 5, Р. Јошић 6.

Била је то динамична и борбена игра ривала. Али, домаћи су дошли до три бода тек у другом полувремену и то заслужено, јер су били много боља екипа. Кораћевић је начео гостујућу мрежу изванредним голом. Главом је послао лопту у мрежу гостију после центаршута. Кесић је затим затресао мрежу гостију после повратне лопте, коју су гости избили. Био је то шут са око 17 метара. Милетић је искористио смушеност у домаћој одбрани да само смањи резултат, а онда су гости саплели Караклајића у свом казненом простору, па је одлични судија Катић показао на белу тачку. Кесић је био сигуран извођач најстроже казне.

Б. Рађеновић

Напредак (Ж) - Граничар (О) 1:1 (1:0)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, судија Тодић (Врдник).Стрелци: Гемери у 40. за Напредак, а Петровић у 87. минуту за Граничар. Жути картони: Секулић, С. Савић, Анђелић (Напредак), Обрадовић (Граничар).

НАПРЕДАК: Крнић 8, Мијаиловић 8 (Анђелић 7), Стојевић 8, Секулић 8 (Јовановић 7), Марковић 8, С. Савић 8, Кнежевић 8, М. Савић 8, Љубинковић 8, Гемери 8 (Топић 7).

ГРАНИЧАР: Самарџић 7, Петковић 7, Николић 7 (Игњатовић), Кекић 7 (Живановић 7), Врачев 7 (Дражић 7), Обрадовић 7, Бабић 7, Петровић 8, Деврња 7, С. Кнежевић 8.

Домаћини су пружили на својој Бонбоњери добру партију, иако нису славили. Повели су изванредним голом Гемерија, који је набачену лопту дочекао на другој стативи, и само је ћушнуо у мрежу. И када су сви очекивали сигурну, макар и минималну победу домаћина, гости су извели корнер, лопта је пала испред саме гол линије домаћих, ударила С. Савића, који се није могао никако склонити и лопта је отишла у мрежу.

Н. Крнић

Младост (Б) - Дунав 6:0 (3:0)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, судија Ђурић (Инђија).Стрелци: Прљићч у 6, 50. и 58, Јовановић у 26, Цветковић у 40. и  Јокић у 73. минуту. Жути картони: Мрђа, Прелић (Дунав).

МЛАДОСТ: Милошевић, Јовановић, Стјепановић (Кривошић), Нешковић (Кривошија), Стошић (Љуштинић), Прљић, Цветиновић (Лилић), Ђурђевић, Јокић, Новић, В. Југовић (Бакић).

ДУНАВ: Лошић, Чинчурак, Лончевић, Вученовић, Прелић, Сурдучки, Јокић, Бугарин Радуловић, Јовановић, Мрђа (Томашевић).

Буђановчани су играли одлично, имали доста прилика још у првом полувремену, када су успели да постигну три ефектна гола и фактички већ тада обезбедили победу. Тек у наставку гости су кренули нешто агресивније, али, недовољно да се макар постигне и почасни гол. Зато су се у листу стрелаца за домаћине уписали још два пута Прљић и Јокић.

Н. Угрчић

Резултати:

ЧОРТАНОВЦИ: ЧСК - Крушедол 0:1, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет -Јединство (П) 3:1, КРЧЕДИН: Фрушкогорац - Срем (СМ) 1:1, ЖАРКОВАЦ: Напредак (Ж) - Граничар (О) 1:1, БРЕСТАЧ: Брестач - Шумар 0:1, АШАЊА: Камени - Хртковци 5:1, ДЕЧ: Сремац - Раднички (И) 3:1, БУЂАНОВЦИ: Младост - Дунав 6:0.