МО лига Срем – Запад: Змај лети на крилима ветерана

Већ на почетку меча М. Пармаковић је искростио прилику после изванредног центаршута. Али, су упорни гости успели да изједначе.
Екипа Трговачког из Сремске Митровице

Змај - Трговачки 3:1 (1:1)

НОЋАЈ: Игралиште Змаја, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: М. Пармаковић у 11, Витас у 73.и Тојић у 84. за Змај, а Аћимовић у 41.  минуту за Трговачки. Жути картони: Трифуновић, Јаковљевић (Трговачки).

ЗМАЈ: Кљајић 7, Јесретић 7, Ђуричић 7, Симеуновић 8, Божјаковић 7, Јовановић 7, Зацкалицки 7 (Р. Пармаковић 7, Тојић 7), М. Пармаковић 7, Витас 6 (Н. Савић), Чупић 7, А. Сретеновић 7.

ТРГОВАЧКИ: Вуковић 6, Николић 6, Стојковић 6, Трифуновић 6, Станић 6, Ђокић 6, Аћимовић 7, Бошковић 6, Бајрић 6 (Плавшић), Јаковљевић 6 (Лукић), Дрча 6 (Дебељак).

У наставку ветерани Витас и Тојић били су нерешива енигма за гостујућу одбрану и бодови су  остали  у Ноћају.

Д. Богдановић

Ердевик - Бикић 0:1 (0:1)

ЕРДЕВИК: Садиоин Слоге, судија Ранисавић (Сремска Митровица).Стрелац: Милетић у 45. минуту.

ЕРДЕВИК: Мергл, Рајић, Ширадовић, Шолаја, Јелчић, Мариновић, Штрбац, Пап (Фаркаш, Радановић), Марчетић, Заблаћански (Тргић), Радић (Стамболија).

БИКИЋ: Братић, Ђурђевић, Васић, Г. Момчиловић, Баштић (М. Босанац), Д. Момчиловић, Бајрами, Недић, Радмановац, Милетић, Добрић.

Ривали су одиграли одличну утакмицу. Гости су из једног јединог шута постигли погодак и освојили сва три бода.

У наставку меча пуну иницијативу имали су Ердевичани и чак четири зицера, али лопта једноставно није хтела у противничку мрежу.

М. Станивуковић

Једнота - Обилић 1:6 (1:3)

ШИД: Игралиште Једноте, судија Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Дрљача у 30. за Једноту, а Јанковић у 4. и 74, Дробњак у 27, и Поважан у 43, 61. и 65. минуту за Обилић  Жути картон: Н. Котарлић (Једнота).

ЈЕДНОТА: Јанковић, Полуга, Р. Котарлић, Душан Медић (Мајхер), Јакшић (Даниловић), Јовановић, Колошњај (Милутиновић),  Драган Медић (Каран), Радека, Дрљача, Н. Котарлић.

ОБИЛИЋ: Медаковић, Шућак (Басташић), Недић, Дробњак, Болић, Поважан, А. Зец (Бертић), Јанковић (Субић), Ј. Микић (Милосављевић), М. Зец (Блажановић), Поповић.

Играчи Обилића су убедљиво славили, а, уз то су пропустили још некилико лепих шанси па је победа могла бити двоцифрена.

Е. Хрчек

Фрушкогорац - Фрушка гора 1:2 (0:1)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: М. Трнић у 61. за Фрушкогорац, В. Савић у 37. и Цвијановић у 78. минуту за Фрушку гору.Жути картони: Драгољуб Грабић, М. Трнић, И. Ђорић, Вукојевић, Ж. Ђорић, Ђуричић (Фрушкогорац), Кнежевић, Миловановић, Цвијановић, Рокса, Тешић, Самарџија, Цвјетићанин (Фрушка гора).Црвени картон: Миловановић (Фрушка гора).

ФРУШКОГОРАЦ: Угљешић, Драгољуб Грабић, Вукојевић, М. Трнић, И. Ђорић, Душан Грабић, Р. Крстић (Н, Трнић), Ж. Ђорић (Мачкић), Панић (Ђуричић), Лужајић, Гајић.

ФРУШКА ГОРА: Мандић, Кнежевић (Каранфиловић), Ђурђевић, Тешић, Копуновић, Миловановић (Цвијановић), Бирињи, Војчанин, Рокса, В. Савић (Цвјетићанин), Самарyија.

Гости су дошли са намером да освоје бод, али су на крају победили. Манђелошани ни најзрелије прилкике нису успели да искористе.

В. Цвјетић

Јединство (Р) - Слога (Ч) 4:0 (2:0)

РУМА: Игралиште Јединства, судија: Петровић (Шид). Стрелци: Паунковић у 36, Илић у 40, Мађарац у 55. и Недић у 82. минуту. Жути картони: Јовић (Јединство),

ЈЕДИНСТВО: Секулић 8, Б. Вуковић 8 (Мађешић), Јовић 8, Мирић 8, Маринковић 8, Арчић 8, Мудрић 8,  Паунковић 8, Мађарац 8 (Стојаковић), Д. Вуковић 8 (Греч), Илић  8 (Недић).

СЛОГА: Васиљевић 6, Славко Кекић 6 (Арамбашић 7), Д. МИлић 6, Цвјетић 6, Н. Милић 6, Требовац 6, Богосављевић 6, В. Кекић 6, Зец 6 (Зељковић), Слободан Кекић 7, Секулић 7 (Миљеновић).

У веома доброј игри Румљани су заслужено освојили сва три бода. Постигли су четири изванредна гола после контри, а могли су бар још толико.

Л. Видаковић

Граничар (А) - Сремац (Ј) 3:0 (1:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, судија Ранисавић (Сремска Митровица).Стрелци: Грбатинић у 24, В. Мијановић у 46. и Старчевић у 62. минуту. Жути картони: Васиљевић, Н. Нешковић (Граничар), Н. Гвока (Сремац).

ГРАНИЧАР: Гледић 8, Васиљевић 9, Шипка 9, Симић 8 (Опојевлић 7), Вујић 8 (Миличић), Бојанић 8 (М. Нешковић), Грбатинић 8, Старчевић 9, В. Мијановић 8, Н. Нешковић 8, Радмановић 8.

СРЕМАЦ: М. Гвока 7, Кикић 7, Н. Даничић 7, Урошевић 7 (Симовљевић), Благојевић 7, Тешић 7, Мијатовић 7, Б. Даничић 7 (Бранислав Даничић), Васиљевић 7 (Ристић), Н. Гвока 7 (Добрић), Петровић 7 (Јовановић).

Права првенствена утакмица.На почетку утакмице гости су имали неколико прилика, а онда су домаћини презели инцијативу и са три ефектна поготка решили меч. Грбатинић је главом послао лопту иза леђа М. Гвоке,  Мијановић из прецизног шута с 16 метара, док, је Старчевић сам себи припремио шансу после соло продора.

С. Мијановић

Зека Буљубаша - Слобода 4:1 (2:0)

РАВЊЕ: Игралиштен Зеке Буљубаше, судија Грбатинић (Адашевци).СтрелцИ: М. Мартиновић два, Турудић и Ђонлић за Зеку Буљубашу, а Змијанац за Слободу.

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић, Беловуковић, Н. Павловић (С. Павловић), Белић, Крстић (Беговић), Вуга, Д. Мартиновић, Ђонлић, Кукић, Турудић, М. Мартиновић.

СЛОБОДА: Ивановић, Милановић, Шулаја, Недељковић, Антонић, А. Томић (Тот),  Б. Ристановић, Чанаџија, Змијанац, Драгичевић (Игрић), Мијатовић (Срећковић).

Равњанци су после борбене игре поготово у првом полувремену дођшли до победе. Мада су и гости у наставку  били равноправни, али нису успели из неколико шанси да постигну више од једног гола.

М. Станковић

Сремац (Б) - Граничар (К) 3:1 (2:1)

БЕРКАСОВО: Игралиште Сремца, судија Борођи (Сремска Митровица). Стрелци: С. Мијатовић у 10. и  58. и Субић у 45. за Сремац, а Петрић у 19.минуту  за Граничар. Жути картони: Чавић, М. Мијатови, тренер Ратко Вујовић (Сремац), Јовић (Граничар).

СРЕМАЦ: Милановић, Шумаруна, Вранов, Чавић, Субић, Леваја, Н. Смајић, М. Мијатовић (Кукуљ), С. Мијатовић (Поповић), Ерор (Ђорђевић), Папуга (Божић).

ГРАНИЧАР: Јовић, Зечевић, Владисављевић, Петрић, Митровић, Макитановић, Дејан Печеница, Каролић (Бурмуџија), Вукадиновић, Стефановић, Дарко Печеница (Симић).

Гости су одолевали све до краја првог дела сусрета када Субић постигао ефектан погодак  из слободног ударца са око 20 метара.

З. Видовић

Резултати:

ЕРДЕВИК: Ердевик - Бикић 0:1, ШИД: Једнота - Обилић 1:6, РУМА: Јединство - Слога (Ч) 4:0, РАВЊЕ: Зека Буљубаша - Слобода 4:1, НОЋАЈ: Змај - Трговачки 3:1, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Фрушка гора 1:2, БЕРКАСОВО: Сремац - Граничар (К) 3:1, АДАШЕВЦИ: Граничар - Сремац (Ј) 3:0.