МО Сремска лига – запад: Обућари надмудрили трговце

Ривали су одиграли одличну утакмицу. Обућари су изненадили чврстом одбраном и брзим контрама.
fudbal

Трговачки - Фрушка гора 0:2 (0:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Срема, судија Филиповић (Сремска Митровица).Стрелци: Копуновић у 57. и Цвијановић у 62. минуту. Жути картони: Ћертковић (Трговачки), Цвијановић, Коларевић (Фрушка гора).

ТРГОВАЧКИ: Спасојевић, С. Ђокић, Алић (Станић), Трифуновић, Ерак (Стојаковић), Јаковљевић, Аћимовић, Матаруга, А. Ђокић (Крнетић), Ћетковић, Вученовић (Тот).

ФРУШКА ГОРА: Мандић, Каранфиловић (Ђапић), Копуновић (Влајсевић), Тешић, Цвјетићанин, Бирињи, Миловановић, Коларевић, Цвијановић, Рокса, Бежановић (Видаковић).

Тако су и постигли оба два гола. Трговци су нападали, а гости су из две контре дошли до 2:0.

С. Војновић

Слобода - Граничар (К) 1:2 (1:2)

ШАШИНЦИ: Игралиште Слободе, судија Петровић (Шид).Стрелци: Вукмановић у 6. за Слободу, Врањковић у 10. и 30. минуту за Граничар. Жути картони: Познан, Антонић (Слобода), Зечевић (Граничар).Црвени картон: Симић (Граничар).

СЛОБОДА: Ивановић, Антонић, Милутиновић, Вукмановић, Жегарац, Змијанац (Мијатовић), Б. Ристановић (Д. Ристановић), Познан (Шулаја), Станојевић, Милановић, Јовичић.

ГРАНИЧАР: Христов, Зечевић, Владисављевић, Петрић, Симић, Митровић, Дејан Печеница, Миражић (Макитановић), Врањковић, Вукадиновић (Белић), Недимовић.

Утакмица у којој су и Шашинчани имали неколико лепих шанси. Посебно у првом полувремену, после вођства гостију. У наставку, играчи Слободе покушавали су да макар поравнају резултат, али чврста одбрана гостију увек је излазила као победник.

На крају бодови су припали срећнијој и спретнијој екипи.

Д. Змијанац

Ердевик - Змај 1:1 (0:0)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, судија Пејаковић (Чалма).Стрелци: Ширадовић у 68. за Ердевик, Витас у 48. минуту за Змај. Жути картони: Јеликић, В. Симеуновић, Илић, Јовановић, А. Сретеновић (Змај).

ЕРДЕВИК: Мергл 6, Љиљак 7, Цветковић 6, Јовановић 6 (Мариновић 6), Јелчић 7, Заблаћански 6, Штрбац 6, Пап 7, Радић 6, Марчок 6 (Радановић), Ширадовић 6.

ЗМАЈ: Кљајић 7, В. Симеуновић 7 (А. Сретеновић), Јовановић 7 (Тојић), Божјаковић 7, М. Пармаковић 7, Витас 7, Виторовић 7, Јеликић 7 (Савић), Илић 7, Ђурчић 7, Зацкалицки 7.

Ноћајци су заслужено носе бод, а било је још шанси за госте за још убедљивију победу. Ердевичани су у току целе утакмице јалово нападали, што није било довољно да се савладају борбени  гости.

С. Матијевић

Слога (Ч) - Сремац (Ј) 3:1 (1:0)

ЧАЛМА: Игралиште Слоге, судија Жидњак (Шид).Стрелци: Благојевић у 2, Зец у 52. и Маричић у 55. за Слогу, а Николић у 86. минуту за Сремац.

СЛОГА: Пејаковић, Тимотијевић, Арамбашић (Драгановић), Лакић, Зец, Малић, Благојевић, Савић, Цвјетић, Петковић, Маричић.

СРЕМАЦ: Михајло Гвока, Крчић, Гвозденовић, Тешић, Н. Гвока, Грујић, Бранислав Даничић, Симовљевић (Ристић), Петровић (Мијатовић), Васиљевић, Благојевић.

Играчи Слоге нису искористили безброј изванредних прилика. Али, ипак су успели да постигну три лепа гола из израђених акција. Гости су били добри у финишу утакмице, када су и постигли почасни гол.

С. Кекић

Граничар (А) - Јединство (Р) 1:1 (0:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште  Граничара, судија Неговановић (Сремска Митровица).Стрелци: Андришка у 49. за Граничар, а Илић у 62. минуту за Јединство. Жути картони: Вујић, Андришка, Симић (Граничар), Маринковић (јединство).Црвени картон: А. Нешковић (Граничар).

ГРАНИЧАР: Гледић, Симић, Грбатинић, Шипка, Трлајић, Вујић, Андришка (Кукољ, Старчевић), В. Мијановић (Миличић), Шибалић, А. Нешковић, Вурдеља.

ЈЕДИНСТВО: Кухар, Греч, Ерор, Мирић, Маринковић, Паунковић, Маyарац (Мудрић), Арачић (Милић), Д. Вуковић, Радојчић, Илић (Јовић).

Права првенствена утакмица. По игри и шансама, домаћин је заслужио и убедљиву победу, али гости носе бод у Руму, јер су домаћи стрелци били неспретни и несналажљиви пред голом ривала.

С. Мијановић

Обилић - Сремац (Б) 1:1 (0:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Билић (Моровић).Стрелци: Дробњак за Обилић, М. Мијјатовић за Сремац.

ОБИЛИЋ: Станковић, Шућак, Илибашић, Медић, Поважан, Дробњак, Болић, Бертић (Субић), Д. Јанковић  (Милосављевић), А. Зец (Р. Микић), М. Зец (Р. Јанковић).

СРЕМАЦ: Коларевић, Милановић, Вранов, Чавић, Субић, Н. Смајић, З. Смајић, М. Мијатовић, С. Мијатовић, Бибић (Леваја), Папуга (Ђорђевић).

Домаћини су имали више лопту у ногама и боље шансе, док су гости били нешто бољи у контрама, али без неких посебних шанси. Ипак, на крају нерешен резултат је и најреалнији.

С. Марић

Једнота - Зека Буљубаша 1:2 (1:2)

ШИД: Игралиште  Једноте, судија Поповић (Шуљам).Стрелци: Малетић у 44. за Једноту, Д. Мартиновић у 22. и Кукић у 38. минуту за Зеку Буљубашу. Жути картони: Јовановић (Једнота), Д. Мартиновић, Кукић (Зека Буљубаша).

ЈЕДНОТА: Мајхер, Миљеновић, Малетић (Маленић), Никола Јакшић, Небојша Јакшић, Миоћиновић, Станкић (Степановић),Даниловић, Р. Котарлић, Дрљача, Јовановић.

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић, Д. Мартиновић, Н. Павловић, Белић, Кукић, Беговић, Беловуковић (Драгић), Ђонлић, Крстић (Влајнић), Турудић, М. Мартиновић.

Домаћини су играли добар фудбал, уз то створили су низ изванредних прилика за гол, али гости су били спретнији. Из само две повољне прилике постигли су два гола и на крају освојили сва три бода. У наставку, домаћин је кренуо још ангажованије, али опет су стрелци затајили, тако да гости, који су били у свему надиграни, могу да буду презадовољини крајњим резултатом.

Е. Хрчек

Бикић - Фрушкогорац 1:1 (0:0)

БИКИЋ ДО: Игралиште Бикића, судија Радић (Ириг).Стрелци: Босанац у 86. за Бикић, а Ђуричић у 70. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Ђурђевић, Васић (Бикић), Панић, Н. Трнић (Фрушкогорац).

БИКИЋ: Стојадиновић 7, Басрак 8, Васић 7, Јовичилић 8, Девић 8, Баштић 7 (Тепшић), Ђурђевић 7, Бајрами 8, Милетић 7 (Секулић), Босанац 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Угљешић 7, Н. Трнић 7 (Вукојевић), Ђукић 7 (Ђуричић 7), М. Трнић 7, Душан Грабић 8, И. Ђорић 7,  Јошић 7, Ж. Ђорић 8, Мачкић 7, Лужајић 7, Панић 7.

У дебију кола, све се ипак завршило мирољубиво - сваком по бод. Гости могу да жале за победом, јер су у другом полувремену прокоцкали три, четири повољне прилике да после вођства увећају резултат. Домаћин су  бод ишчупали у финишу утакмице из акције коју је започео Бајрами. Он је додао лопту до Јовичилића, који је вратио до Босанца, који је рутински пласирао лопту у незаштићени део мреже гостију.

Б. Басрак

Резултати:

ЕРДЕВИК: Ердевик - Змај 1:1, БИКИЋ ДО: Бикић - Фрушкогорац 1:1, ВИШЊИЋЕВО: Обилић - Сремац (Б) 1:1, ЧАЛМА: Слога - Сремац (Ј) 3:1, ШАШИНЦИ: Слобода - Граничар (К) 1:2, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Трговачки -Фрушка гора 0:2, ШИД: Једнота - Зека Буљубаша 1:2, АДАШЕВЦИ: Граничар - Јединство (Р) 1:1.