НОВОСАДСКА ЛИГА Кисачани и Сирижани поделили плен

Татра - Сириг 1:1 (1:0)
lopta1

Била је то лепа  занимљива  и до краја резултатски неизвесна фудбалска представа. Играло се обострано брзо, технички  веома добро, борбено али веома коректно. Шанси је било мало. Практично свака екипа је имало по једну праву прилику и по неколико полушанси. Подела плена је ипак најправеднији исход.

П.  Палик

КИСАЧ: Игралиште Татра, судија Драгољевић /Бачки Јарак), стрелци:  Јанковић у 31 за Татру, а  Вучковић у 69. минуту  за Сириг, жути картони: Радић (Татра), а Гаташић,и Наранчић (Сириг)

ТАТРА: Милошевић 8, Сивчевић 7, Крповић 7, Новичевић 7, Хашка 8, Д. Ожват 6 (А. Ожват 6), Спајић 7, Јанковић 7, Буђик 6 (Стефановић 6), Радић 7, Пановић 6

СИРИГ: Кизић 7, Дражић 6, Брезњак 6 (Мисини 6), Петровић 8, Наранчић 7, Миловановић 6, Рајачић 6, Радовановић 7, Ферати 6, Стојановић 6, (Вучковић 6),Брезњак (Гаташић).

Бачка (Б) - Славија 1:4 (1:1)

На опроштају од полусезоне екипа из Бегеча доживела је пораз. Док су имали снаге пружили су достојан отпор Славији, која је голом Убовића дошла до предности. Само минут касније Дејан Ковачевић успео је да изједначи резултат са којим се отишло на паузу.

Како је време одмицало тако су и момци тренера Драгана Шипке атаковали, стезали обруч око гола Тодорића. Расположени Убовић поново је довео госте до предности. Све наде домаћина да барем дођу до ремија покопао је голом Ћулум, а најбољи стрелац Салајчана Бојан Стојичић голом је ставио тачку на убедљиву победу.

М. По.

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Де. Ковачевић у 20. за Бачку, а Убовић у 19. и 52. Ћулум у 73. и Стојичић у 84. минуту за Славију. Жути картон: Паунић (Славија).

БАЧКА: А. Тодорић, Радосављевић, Павлов (Слепчев), Карановић, Танцик, С. Тодорић, А. Ковачевић, Милић (Шумар), Тепић (Мандић), Д. Ковачевић, Софранин.

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић, Лазаревић, Жакула, Стајић, Кувекаловић, Иконић, Стојичић, Бркљача, Ћулум, Убовић.

Сусек – ТСК 0:5 (0:2)

У мечу коректних тонова, гости су оправдали висок пласман. Темеринци нису били комплетни, али то им није била кочница за убедљив тријумф. Јово Пуповац је постигао 15. гол у првенству, после дијагонале Милорада Косића.

Пред одлазак на одмор, мрежу домаћина је погодио најбољи актер Владимир Стричевић, уз асистенцију Пуповца.  На 3:0, повисио је Дејан Клаић, док је Грлица, у 65. минуту, био иницијатор акције са потписом Данијела Солдата. Завесу је спустио Милорад Косић, најлепшим голом на мечу, уз нову асистенцију Горана Грлице.

М. Мен.

СУСЕК: Игралиште Партизана, судија: Јоргић (Нови Сад), стрелци: Пуповац у 2, Стричевић у 42, Клаић у 50, Солдат у 65. и Косић у 87. минуту.

СУСЕК: Драгић 5,5, Шовљански 5,5, Крстић 5,5, Морина 5,5, Нићетић 6, Рапић 5,5, Месарош 6, Увачек 5,5 (од 46. Станојевић – од 64. Смијић - ), Миладиновић 5,5, Лаловић 5,5, Шодић 6,5.

ТСК: Војводић 7, Кнежевић 7 (од 46. А. Николић 7), Варга 7, Стричевић 8, Милосављевић 8, Солдат 8, Н. Николић 7, Клаић 7,5 (од 60. Грлица 7,5), Којовић 7, Пуповац 8, Косић 8.

Петроварадин - Тител 2:0 (1:0)

Успели су момци тренера Јовице Мрђановића да се победом опросте од солидне јесени. Одолевали су Титељани до последњег минута првог полувремена, да би судија Ђорђе Миленковић из Футога после играња руком у казненом простору показао на белу тачку.

Сигуран са пеналтика био је Стефан Тодорић. Судија Ђорђе Миленковић је због неспортског понашања показао црвени картон резервисти на клупи Александру Ђорђевићу.

На почетку другог дела Душан Коска искористио је несмотреност одбране гостију, савладао је Мајора што се испоставило да је био гол и за коначан резултат.

М. По.

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, судија: Миленковић (Футог), стрелци: Тодоровић у 45. (из пенала) и Коска у 46. минут. Жути картони: Кнежић, Радојковић, Сурдучки (Петроварадин), Радаковић (Тител). Црвени картон: Ђорђевић (Тител).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Шавија, Момчилов, Стефановић (Грујић), Сурдучки, Дервиши (Тодоровић), Кнежић, Коска (Ђуровић), Поповић (Ристивојевић), Радојковић, Ђарић (Мијавец).

ТИТЕЛ: Мајор, Н. Хорњик, Паунић, А. Хорњик (Фодор), Јованов, Цвијић, Куља, Радаковић, Тодоровић (Ђаковић), Караташевски, Синани.

Бачка (Ђ) - Фрушкогорски партизан 2:0 (1:0)

У дуелу два расположена ривала домаћи су били конкретнији и на крају су заслужено се победом опростили од полусезоне. У 31. минуту после проигравања Жељко Тривуновић је био оборен и судија Чобанов је показао на белу тачку с које је неумољив био Душан Тривуновић. Да повећа резултат шансу су имали Багић и Жељко Тривуновић па се на одмор отишло голом предности за домаћина.

Тачку на заслужену победу минут пре краја ставио је Дејан Тривуновић. Екипа из Ђурђева јесен је завршила без примљеног гола код куће, а за то су заслужни осим играча и голмани Смољан и Игњић.

М. По.

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Ду. Тривуновић у 31. (из пенала) и Де. Тривуновић у 89. минуту. Жути картони: Рогановић, Клинцов, Бабић, Кантар, Подрашчанин (Фр. партизан).

БАЧКА: Смољан 7, Станковић 8, Ћирин 8, Дејановић 7 (Нед. Тривуновић), Љ. Тривуновић 8, Дангубић 8, Ж. Тривуновић 8, Рогић 7, Багић 7 (Т. Тривуновић 7), Ду. Тривуновић 8 (Проданов), Де. Тривуновић 8.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан 7, Девић 7, Мирић 7 (Грмаш 7), Рогановић 7 (Бјелић), Клинцов 7, Бабић 6,5 (Подрашчанин), Грубјишић 7 (Лазић, Тешановић), Трифуновић 7, Пролић 7, Кантар 7.

Омладинац - Фрушкогорац 0:0

После четири узастопна пораза  очекивало се да ће Степановчани у сусрету са Фрушкогорцем из Сремска Каменице победити, али није се тако догодило. Фудбалери Омладинца су додуше прекинули серију пораза, али нису успели да погоде противничку мрежу. Лепе прилике имали су  Стојановић, а поготову Макарић који је у соло продору претрчао готово пола терена, али му је понестало снаге да савлада голмана Слободана Лалића.

С друге стране најопаснији у редовима Каменичани био је Душан Пецић који није успео да превари голмана Мићу Вулина. Ближи победу по шансама били су домаћини, али само су недостајали голови за опроштај од полусезоне.

М. По.

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, судија: Тепић (Шајкаш). Жути картони: Пердух, Девић, Вулин, Љ. Д. Зељковић (Омладинац). Беговић (Фрушкогорац).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Пердух, Штефек, Макарић (Јовановић), Вујичић, Љ. Д. Зељковић, Девић, Самарџић, Хернаус, Д. Д. Зељковић (Максимовић), Стојановић.

ФРУШКОГОРАЦ: Сл. Лалић, Сапунџић, Васојевић, Драгојловић, Кукурузовић, Шкрбић, Јевтић, Беговић, Варничић (Јокић), Пецић, Бакош.

Јединство (Г) - Шајкаш 5:0 (1:0)

Убедљива и заслужена победа Јединства. Ковиљчани су играли солидно све до примљеног трећег гола,

У 53. мнуту Младен Тепић постигао ретко виђен гол, када се лопта после топовског шута са шеснаест метара закуцао лопту у мрежу, она је прво погодила пречку, а онда се одбила иза гол-линије.

Комплетан састав Јединства заслужује похвале, а победа је могла бити и убедљивија да је у 8. минуту судија Кукуда досудио очигледан пенал после грубог прекршаја над Росићем у шеснаестерцу Шовљанског.

З. Сиришки

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, судија Кукуда (Петроварадин). Стрелци: Ковачевић у 26. М. Тепић у 53. и 66. Р. Тепић у 67. и Росић у 69. минуту. Жути картони: Димић и Виторац (Јединство), Играчев, Маљурић и Радивојевић (Шајкаш).

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић 8, Зорић 7, Драгољевић 8, Ковачевић 9 , Р.Тепић 7 (Кезија), Малиновић 7, Росић 9 (Ђорђевић), Бубњевић 8, М.Тепић 8, Димић 7, Виторац 8.

ШАЈКАШ: Шовљански 5, Вујиновић 5, Зечевић 6, Павков 6 (Рулић), Маљурић 6, Миладиновић 5 (Малешевић), Станковић 5 (Тривуновић 6), Играчев 5 (Граорац), Николаш 5, Панић 5, Радивојевић 6.

Петроварадин - Тител 2:0, Бачка (Ђ) - Фрушкогорски партизан 2:0, Футог - ЖСК 3:5, Омладинац - Фрушкогорац 0:0, Татра - Сириг 1:1, Бачка (Б) - Славија 1:4, Хајдук - Ветерник 0:15, Јединство - Шајкаш 5:0, Сусек - ТСК 0:5.