Новосадска лига: Ковиљчани у баражу

Победом над екипим Татре фудбалеи Шајкаша изборили су друго место и играће у баражу за улазак у Војвођанску лигу - југ са Железничаром.
Моменат с утакмице у Ковиљу

Шајкаш - Татра 3:1 (1:1)

КОВИЉ: Игралиште Шајкаша у Ади, гледалаца 600, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Играчев у 11. Живанов у 89. и Веселиновић у 94. за Шајкаш, а Живановић у 18. минуту за Татру. Жути картони: Мајурић, Николаш, Играчев, Живанов (Шајкаш), Петровић, Апић (Татра).

ШАЈКАШ: Мандић 7, Гојков 7, Павков 7, Алимпић 7, Заов 8, Мајурић 7 (Милановић), Котуљач 7 (Станковић), Карас 7, Веселиновић 9, Николаш 7 (Живанов), Играчев 7 (Ковачевић).

ТАТРА: Костуранов 7, Шмит 6, Ђорђевић 6, Петровић 6, Живановић 7, Лаковић 6, Маројевић 7, Грубић 6, Свитић 7 (Радин), Ђаковић 6 (Мушикић), Апић 7.

Била је то добра утакмице где су фудбалери Шајкаша имали иницијативу, али све до краја уткамице док гостима није нестале снаге нису успели да преломе. Повели су домаћи после шута Играчева, а изједначио је после грешке одбране Ковиљчана Живановић. У другом полувремену играчи Шајкаша били су бољи што су и крунисали са два гола у финишу меча, а у том делу игре истакао се центарфор домаћих Стеван Веселиновић који је поготком у последњим тренуцима меча запечатио судбину Кисачана.

Г. К.

Футог - ЖСК 3:3 (1:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Николић (Нови Сад), стрелци: Сирар у 26. и 81. и Меселџија у 67. за Футог, а Нинковић у 59. Пињо у 70. и Попов у 80. минуту за ЖСК. Жути картони: Мартић (Футог), Бороја (ЖСК).

ФУТОГ: Михајло Бероња, Мирослав Бертоња, Вулић, Драгутиновић, Сакач (Самарџија), Стевановски, Мартић, Ардалић, Л. Меселџија, Сирар, Латиновић.

ЖСК: Савановић, Калајџић, Марков, Димић, Џамбас, Мирић, Лазендић (Попов), Бороја, Нинковић, Клисара, Пињо (Видовић).

Одиграли су солидан меч Футожана и Жабаљци, а на крају резултат је био нерешен, што је одговарало и једнима и другима.

М. П.

Борац  - Омладинац 0:2 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 500, судија9 Ћурчић (Тител), стрелци: Стојановић у 18. и 34. минут. Жути картони: Ђорђијевски, Берић, Караћ, Ђаковић (Борац), Савић, Вујичић, Дубачкић, Зељковић, Вулин (Омладинац).

БОРАЦ: Пелегрин, Ђорђијевски (Тодоровић), Берић, Добрињац, Јашовић, Ђаковић (Драгомировић), Караћ (Кнежевић), Марић, Поповић, Коларов (Крстић), Папрић.

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Мартиновић, Савић, Пецељ, Вујичић, Максимовић, Андреј Хернаус, Зељковић, Ален Хернаус (Зечевић), Стојановић, Дубачкић (Јокић).

Дерби зачеља припао је Степановчанима који су погоцима Ђорђа Стојановића стигли до опстанка у лиги. БИла је узбудљива и нервозна утакмица, међутим, судија Ћурчић је успео картонима да смири стратси.

О. И.

Јединство - Црвена звезда 3:3 (0:3)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Кресић (Тител), стрелци: Бубњевић у 46. (из пенала), Станчић у 53. и 71. за Јединство, а Марковић у 20. Роксандић у 40. и Лепојевић у 45. минуту за Црвену звезду.

ЈЕДИНСТВО: Полић, Ђорђевић (Мијавец), Медић (Гарић), Драгојловић (Станчић), Михајловић, Ковачевић, Тепић, Боберић, Бубњевић, Крстић, Филиповић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Танкосић (Шовљански), Милак, М. Марковић, Бјелановић, Д. Марковић, Николић, Лепојевић, Ћулум, Ма. Марковић (Хајризи), Роксандић, Панков (Станковић).

Млади фудбалери Црвене звезде у првом делу сусрета играли су одлично у Госпођинцима, међутим, у другом делу су стали и домаћи су успели да изједначе резултат.

Р. К.

Динамо - ТСК 0:0

БУДИСАВА: Игралиште Мала грбавица, гледалаца 70. судија: Влајић (Буковац7. Жути картони: Грујић (Динамо), Татић (ТСК).

ДИНАМО: Мартиновић, Ђаковић, Поткоњак, Цвијић (Пешић), Суботин, Илић, Дубравац (Митрић), Сладић, Михајловић, Сабо, Грујић (Умићевић).

ТСК: Перишић (Кнежевић), Шушак (Романов), Лахош, Радичић, З. Влаисављевић, Татић, николић, Пуповљц, Буквич (Благојевић), И. Влаисављевић, Варга.

Била је то слаба утакмица у којој и једни и други су играли опуштено па су мреже остале празне.

М. П.

Фрушкогорац - Славија 2:4 (1:3)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 50. судија9 Пантић (Нови Сад), стрелци: Радаковић у 5. и Јефтић у 89. за Фрушкогорац, а Гајић у 26. Ђанковић у 27. Асани у 29. и Божовић у 62. за СЛавију. Жути картони: Гајић, Божовић, Кученић (Славија).

ФРУШКОГОРАЦ: Марјанац, Петровић, Кукурузовић (Крповић), Перовић, Туцаков, Драгојловић, Јевтић, Н. Сапунџић, Адамек, Радаковић, В. Сапунџић (Павловић),

СЛАВИЈА: Алексић, Гајић, Жакула, Дражић, Асани (Кученич), Ђанковић, Вучковић, Убовић, Божовић, Радовановић, Ферати.

Првак лиге фудбалери Славије лако су победили у десеткованом састав Фрушкогрца, Додуше домаћи су повели поготком Радаковића у 5. минуту али само за четири минута Салајчани су постигли три гола и решили меч.

А. Р.

Бачка - Петроварадин 2:1 (1:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Јована Шијан (Нови Сад), стрелци: Вујовић у 36. и Топчиов у 76. (из пенала) за Бачку, а Будечевић у 60. минуту за Петроварадин.

БАЧКА: Д. Тривуновић,  (Немања Игњић), Миловац, Чегар С. Тривуновић (Топчиов), Вујовић, Д. Тривунови, С. Максимовић, Дангубић, Рогић (Ж. Максимовић), Ненад Игњић, Деј. Тривуновић.

ПЕТРОВАРАДИН: Рогановић, Сендерак, Будечевић, Шимулија, Станишић, Поповић (Кокановић), Павков, Кнежић, Павлов, Лотина (Муратовић), Радујковић.

У солидној партији фудбалери Бачке успели су да савалдају екипу Петроварадина која је дошла опуштено јер је обезбедила опстанак.

Д. А.

Фрушкогорски партизанЈуговић 3:3 (1:2)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 150, судија: Јуришић (Нови Сад). Стрелци: В. Девић у 2. и 50. и Томљановић у 88. за Фрушкогорски партизан, а Николић у 23 и 75. и Марковић у 34. минуту за Југовић. Жути картони: Д. Девић и Чергић (Фрушкогорски партизан), а Малешевић (Југовић).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Д. Девић, Клинцов, Антонић, В. Девић, Дулић, Чергић (Сладојевић), Ј. Девић (Бабић), Кантар, Чавић (Макивић), Томљановић.

ЈУГОВИЋ: Загорчић, Милетић, Черњак, Срдић, Томић, Симикић (Пилиповић), Бабић, М. Николић, Марковић, Н. Николић, Малешевић.

Отишли су Каћани из Буковца задовољни бодом који су освојили, мада су домаћи фудбалери били бољи. Буковчани су, већ у другом минуту, голом одличног Владимира Девића повели, али гости су у првом делу игре постигли два поготка. На почетку другог дела поново је прецизан био Владимир Девић и резултата је био нерешен. Домаћи су имали више од игре, стварали шансе, али лопта није хтела у мрежу. Изненадио их је Ненад Николић, који је после грешке голмана Шурлана, погодио. Ипак, у 88. минуту, после једанаестерца, прецизан је био искусни Марко Томљановић. Имали су црно – бели великих примедби на суђење Јуришића, који није досудио очигледан Једанаестерац за њих.

М. Павловић

Резултати:

Бачка - Петроварадин 2:1, Шајкаш - Татра 3:1, Борац - Омладинац 0:2, Фрушкогорски партизан - Југовић 3:3, Футог - ЖСК 3:3, Јединство - Црвена звезда 3:3, Фрушкогорац - Славија 2:4, Динамо - ТСК 0:0.