Новосадска лига: Силовит старт Каменичана

Све су Каменичани решили одличном игром у првих 35. минута.
П. Палик/ Моменат с утакмице између Фрушкогорца и Татре

Фрушкогорац - Татра 3:0 (3:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, судија: Јевтић (Будисава), стрелци: Јевтић у 10. Варничић у 13. (из пенала), Пећић у 35. минуту. Жути картони: Старовлах (Фрушкогорац), Хашка (Татра).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Сапунџић, Старовлах (Личина), Драгојловић (Перовић), Кукурузовић, Шкрбић, Јевтић (Рис), Глишић (Стојшић), Варничић, Пећић (Јокић), Беговић.

ТАТРА: Милошевић, Пановић (Буџик), Хашка, Ожват (Маковник), Клисарић, Врховац (Спајић), Радић, Грујић, Сивчевић, Живојнов, Попин (Јанковић).

Већ у 10. минуту Милојко Јевтић начео је мрежу екипе из Кисача. Три минута касније судија Јевтић оправдао је показао на белу тачку, а сигуран екзекутор био је Дајман Варничић. До полувремена се у стрелце уписао и брзоноги Душан Пећић.

Задовољни високим вођством момци тренера Светозара Мијина и поред неколико прилика нису успели да постигну још који гол, као ни гости који су имали прилику барем за почасни.

М. По.

ЖСК - Омладинац 2:1 (1:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, играно без присуства гледалаца. Судија: Чобанов (Руменка). Стрелци; Нинковић у 20. Клисара у 50. (из пенала) за ЖСК; а Девић у 5. минуту за Омладинац. Жути картони: Богданов, Тошић, Нинковић (ЖСК), Штефек, Зељковић, Анђелковић , Бакић (Омладинац). Црвени картони: Пињо (ЖСК), Макарић (Омладинац).

ЖСК: Савановић 8, Марков 7, Ђурђић 7, Пињо 7, Танасић 7, Џамбас 7, Богданов 7, Топић 7, Тошић 7 (Кронић), Клисара 8, Нинковић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Станковић 8, Мирковић 7, Штефек 7, Пецељ 8, Зељковић 7, Хернаус 7 (Анђелковић), Девић 7, Јамић 7 (Париповић), Бакић 7 (Амиџић), Томљановић 7, Стојановић 7 (Макарић).

Узбуђења је било на претек. Дмаћин је тешко али заслужено стигао до победе против врло доброг састава из Степановићева. Гол на почетку сусрета Владимира Девића за вођство гостију у многоме је одредио ток овог сусрета. Иницијативу фудбалери ЖСК-а претворили су у изједначење голом Милоша Нинковића. Гостима се убрзо указала прилика да поново стекну предност али шут са пенала прекањеног ветерана Марка Томљановића одбранио је  расположени голман Драженко Савановић.

Одлука о победнику пала је ипак с пенала који је овог пута досуђен за домаћина, а сигурним са беле тачке био је  Огњен Клисара.

П. Бундало

ТСКТител 8:0 (4:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, судија: Ковачевић (Будисава), стрелци: Куља (аутогол) у 12, Стричевић у 20, Граховац у 26. и 61, Клаић у 33, Миавец у 63. и 87, Грлица у 73. минуту.

ТСК: Војводић - , Н. Николић 7 (Кнежевић - ), Варга 7, Стричевић 7,5 (А. Николић - ) Бобот 7, Којовић 7, Косић 7,5, Клаић 7,5 (Мириловић - ), Пуповац 7,5 (Миавец 8), Граховац 8, Новаковић 7 (Грлица 7,5).

ТИТЕЛ: Мајор 5, Ћирко 5, Синари 5, Караташевски 5, Поповић 5 (Милојковић 5), Јованов 6, Цвијић 5,5, Куља 5, Хуцки 5 (Ђаковић - ), Грујић 5,5, Паунић 5.

Деби младог тренера Александра Миљковића, био је успешан, јер су Темеринци режирали убедљив тријумф. После аутогола Давора Куље, прецизан је био искусни новајлија Владимир Стричевић, а потом је чуварима побегао брзоноги Петар Граховац. До одласка на одмор, мрежу гостију, затресао је и Дејан Клаић. У наставку, идентична прича, домаћини су притискали са свих страна, при чему се истакао Атила Миавец, постигавши свој први гол, после само пет минута на терену. Лепши, головима украшен почетак сезоне, црвено-бели нису могли да пожеле.

М. Мен.

Ветерник - Јединство (Г) 5:1 (1:1)

ВЕТЕРНИК: Стадион Ветерника, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: У. Ушћумлић у 16. Срдановић у 49. Китић у 57. 59. и 83 за Ветерник, а Росић у 28. минуту за Јединство. Жути картони: Турало (Ветерник), Росић (Јединство).

ВЕТЕРНИК: Ивић, Огњановић, Швоња, Турало (Гвозден), А. Ушћумлић, Срдановић (Субашић), Китић, Ђурић (Чичић), Вуковић, Малиновић (Томић), Николић.

ЈЕДИНСТВО: Видовић, Мандић (Филиповић), Зорић, Драгољевић, Ковачевић (М. Бубњевић), Димић Ђурђевић (Медић), Малиновић, Росић, П. Бубњевић, Тепић.

Ветерничани предвођено расположеним повратником Бојаном Китићем убедљиво су савладали новајлију из Госпођинаца. По дешавањима и кретању резултата на терену у првом полувремену није се могао предвидети крајњи резултат. Иако су домаћи преко Алексе Ушћумлића дошли до прдности момци тренера Мирослава Лолића успели су да изједначе резултат и на одмор оду задовољни.

У наставку је тренер Ветерника Бобан Дашић све карте бацио у напад. Разиграо се Бојан Китић. Ново вођство домаћину донео Срдановић, а одна је Китић најпре повећао резултат а до краја меча још два пута је савладао Александра Видовића.

М. По.

Славија - Хајдук (Ч) 3:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, судија: Трнинић (Футог), стрелци: Кувекаловић у 17. и Стојичић у 62. и 65. минуту. Жути картони: Бркљача, Лазаревић, Остојић (Славија), Николић, Стјепановић, Дамјановић, Шарић, Зракић (Хајдук).

СЛАВИЈА: Чавић, Петровић, Лазаревић, Галић, Жакула, Кувекаловић (Зељковић), Стојичић, Бркљача, Остојић (Ћулум), Убовић (Милановић), Глигорић.

ХАЈДУК: Шарић, М. Николић (Бранчић), Јојкић (Марковић), Лазић, Дамјановић (Петрић), Зракић, Срећков, Р. Самоловац, Марков, П. Самоловац (Делић), Стјепановић (О. Николић)

Салајчани су јесењу трку отворили убедљивом победом. Савладали су “стару муштерију” из Чуруга. У 17. минуту Стефан Кувекаловић донео је предност домаћину и то је било све и поред неколико прилика да на одмор оду са голом предности.

У наставку се распуцао искусни Бојан Стојичић. Најпре у 62. минуту повећао резултат, а неколико минута касније и по други пут се уписао у стрелце, што је био гол за коначан резултат.

М. По.

Фрушкогорски партизанФутог 1:0 (1:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, судија: Ћулум (Шајкаш). Стрелац Симић у 36. минуту.Жути картони: Симић и Бабић (Фрушкогорски партизан), Стевановић (Футог).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Перић, Девић, Симић, Грмаш (Пролић), Тешановић, Бабић (Грубишић), Миловановић, Дулић (Чавић), Чергић (Паповић), Трифуновић (Ружић), Кантар.

ФУТОГ: Марковић, Вулић, Малеш (Шобот), Латиновић, Барачанин, Тополић, Родић, Косић, Чепић, Стевановић, Самарџија (Сакач).

Фудбалери Фрушкогорског партизана су ба старту лигашког такмичења освојили цео плен. Жртва су били Футожани, али утакмица није била на неком нивоу. Буковчани су од првог звиждука судије кренули офанзивно према голу гостију, али напади су били прилично јалови. Ипак, у 36. минуту успели су црно – бели да затресу мрежу Футожана. Мрежу је, поле изведено одличног аута Девића, погодио млади Милан Симић.

У другом делу гости су кренули офанзивније и претили скоро 30 минута, а онда су се Буковчани тргли и преузели иницијативу. Штета за домаће била је када Кантар није искористио пенал. Али, много домаћима значи повратак на терен Страхиње Чергића, који је дуго одсуствовао због повреде.

М. Павловић

Петроварадин - Бачка (Ђ) 0:0

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, судија: Ивановић (Нови Сад). Жути картони: Сурдучким Момчилов, Бјелић (Петроварадин), Н. Тривуновић (Бачка).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Татић, Бјелић,Момчилов, Торбица (Поповић), Сурдучки (Ђуровић), Гардиновачки, Коска, Ристивојевић, Шарац (Кнежић), Радојковић (Михајиловић).

БАЧКА: Смољан, Др. Трифуновић, Љ. Тривуновић, Ж. Тривуновић, Вујовић, Н. Тривуновић (Проданов), Рогић (Т. Тривуновић), Дејановић, Бегић, Ду. Тривуновић, Станковић.

На премијери у Петроварадину и поред велике борбености, поготово домаћих играча који су желели да првенство отворе победом, нису успели у томе. Наишли су на чврст, непробојан “зид” екипе из Ђурђева предвођени голманом Златаном Смољаном успели су да сачувају мрежу и однесу бод. И поред нерешеног резултата оба тима могу да жале за пропуштеним приликама.

М. По.

СиригБачка (Б) 1:0 (1:0)

СИРИГ: Спортски центар Препород, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелац: С. Брежњак у 41. минуту, жути картони: С. Брежњак (Сириг), Хорват (Бачка).

СИРИГ: Тарабић, Вулић, Б. Брежњак, Петровић, Наранчић, Дражић, Декић (Павловић), Стојановић (Миловановић), Ферати (Ивковић), Радовановић, С. Брежњак (Васић).

БАЧКА (Б): А. Тодорић, Радосављевић (Кресоја), Павлов, Лињачки, Танцик, Карановић, Бекер (Роквић), Милић (Брмбота), Тепић (Хорват), Ковачевић, Шумар (С. Тодорић).

Највише узбуђења, било је у финишу првог полувремена. Срђан Брежњак, предводник младог таласа, одлично је реаговао на асистенцију Едина Фератија и ударцем с 18 метара постигао погодак. Три минута касније, досуђен је пенал за Сирижане, али голман Алекса Тодорић је прочитао намеру Фератија. У наставку, домаћини су створили још две добре шансе, док су гости из Бегеча запретили из слободног ударца. Све у свему, леп фудбал на премијери у Сиригу, уз коректно надметање актера.

М. Мен.

Ковиљчани расположени на старту

Шајкаш - Сусек 5:0 (2:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелци: Радивојевић у 15. Играчев у 24. Марцикић у 47. и 78. и Станковић у 77. минуту.

ШАЈКАШ: Попин, Ђаковић (Алимпић), Зечевић (Вујновић), Николаш, Радивојевић, Мајурић, Милановић (Станковић), Марцикић, Играчев (Рујић), Павков, Панић.

СУСЕК: Драгић, Шовљански, Крстић (Мићетић), Митровић, Радић, Шодић, Месарош, Бакош (Малешевић), Михајловић, Старчевић, Лукаја.

Новајлија у лиги био је лак плен за расположену екипу тренера Душана Шведића. Ређале су се прилике пред голом Драгића, а мрежу је начео Данило Радивојевић. Недуго затим и Живан Играчев је био неумољив па се на одмор отишло са два гола предности за домаћине. Да постигну најубедљивију победу на премијери потрудио се са  два гола Лазар Марцикић, а неумољив је био и Милан Станковић.  Тако су Ковиљчани истакли кандидатуру за прво место, играли су заиста добро, лепршаво и ефикасно на старту сезоне.

М. По.

Разултати:

ТСК - Тител 8:0, Шајкаш - Сусек 5:0, Ветерник - Јединство 5:1, Славија - Хајдук 3:0, Сириг - Бачка (Б) 1:0, Фрушкогорац - Татра 3:0, ЖСК - Омладинац 2:1, Фрушкогорски партизан - Футог 1:0, Петроварадин - Бачка 0:0.