Новосадска лига: Ватромет на Новом насељу

Победом над јединим конкуретном за прво место новосадска Младост пласирала се у Војвођанску лигу - југ.
Renic postize gol za Mladost/D. Ivanic

Младост - ТСК 3:2 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 700, судија: Гњатовић (Нови Сад), стрелци: Попин у 15. Ренић у 49. (из пенала), Каурин у 64. за Младост, а Павловић у 30. и Блануша у 63. минуту за ТСК. Жути картони: Стајић, Гаћеша (Младост), Брежњак, Блануша (ТСК).

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић 7, Стајић 7, Л. Слијепчевић 7, Бараћ 7, Гаћеша 7, Мијић 8 6Јанић 7), Зорић 7, Ренић 9, Попин 7 (Вучковић 7), Каурин 7 (Живојнов 7), Вучић 7.

ТСК: Војводић 7, Ристић 6, Брежњак 7, Милосављевић 6, Варга 7, Лукић 7, Павловић 7, Николић 6, Росић 7, Пуповац 6 (Радонић 6), Зечевић 6 (Блануша 7).

Гости из Темерина искористили су две једине шансе и постигли два гола и то је било све што су показали у дербију.  Домаћи су имали расположеног Марка Ренића који је био творац побед. Код другог гола асистирао је Попину за вођство. Код другог гола Ристић га је срушио у шеснаестерцу, а са пенала био је сигуран погодио је леви доњи угао Војводића.

После изједначења гостију, прошао је по левој страни, упослио је Каурина који је са десеетак метара био прецизан. Имали су домаћи сијасет шанси. Ренић је погодио стативу, Бараћ пречку,  а голман Војводић истакао се одличним одбранама у неколико наврата.

Уз ватромет иће и пиће славило се до касно у ноћ.

Д. Иванић

Фрушкогорски партизан – Омладинац 1:3 (1:2)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледааца 150, судија: Јелена Трнинић (Футог). Стрелци: Подрашчанин у 42. за Фрушкогорски партизан, а Мирковић у 15, Макарић у 35. и Стојановић у 74. минуту за Омладинац.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић. Булатовић, Макивић, Подрашчанин, Јокић (М. Бабић), В. Девић, Дулић, А. Бабић, С. Чергић (Н. Чергић), Перић (Ђорђевић).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Томчић, Пецељ, Вујичић, Мирковић (Пилиповић), Макарић, Максимовић, Ђуричић (Јовановић), С. Пилиповић, Стојановић.

Дошли су момци из Степановићева у Буковац, освојили цео плен, постигли три и примили један гол и срећни отишли кући. Тако би гласила кратка информација с ове утакмице. Међутим, сусрет је заслужио прелазну оцену, а домаћи су ушли у игру с измењеним саставом, јер шансу су добили момци из јуниорског погона. Буковчани су заиграли одлично и просто везли по терену, али их је „сасекао“ гол Мирковића, јер је одбрана лоше реаговала. До креја првог дела нашла се по једна лопта у обе мреже. Кренули су црно – бели у другом полувремену да поравнају резултат, имали неколико изгледних прилика, али све је остало на томе. У 74. минуту Стојановић је, после лепе акције, савладао Вулина и ту је био крај надањима домаћих, који су остали на петој позицији на табели на крају првенства.

М. Павловић

Петроварадин - Сириг 5:0 (3:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Јевтић (Будисава), стрелци: Лазаревић у 7. Павлов у 10. Кокановић у 28. Шарац у 57. и Татић у 60. минуту.

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Татић, Лазаревић (Мудрић), Павлов, Момчилов, Торбица (Поповић), Гардиновачки, Сурдучки (Шавија), Кокановић, Иконић, Шарац.

СИРИГ: Мишчевић (Јовановић), Грујичић, Наранчић, Петровић (Брежњак), Васић, Миловановић, Новаковић (Нежић), Декић, Ферати, Вујановић, Мисини.

Разиграла се екипа Петроварадина предвођена капитеном Борисом Момчиловим и већ након 10. минута головима дефанзиваца Немање Лазаревића и Стефана Павлова дошли су до два гола предности. За повећање резултата потрудио се искусни Игор Кокановић. У наставку се у стрелце уписао и ветеран Бошко Шарац, а тачку на убедљиву победу ставио Момчило Татић.

М. По.

Милетић - Бачка 1:4 (0:3)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 50, судија: Лазарески (Нови Сад), стрелци: Голић у 70. за Милетић, а Ср. Тривуновић у 14. Јанковић у 35. (из пенала), Солдат у 37. Ђурић у 83. минуту за Бачку.

МИЛЕТИЋ: Славнић 7, Голић 7, Рогић 6, Јојард 6, Бањац 6, Калаковић 6, Гелић 6, Мрчајац 6, Тривуновић 6, Лишић 6.

БАЧКА: Лишић 7, Малић 7, Ср. Тривуновић 7, С. Вујовић 7, Ј. Вујовић 7 (Бајт 7), КалајЏић 7, Јанковић 8, Солдат 8, Ђурић 7, Балог 7, Марковић 7.

Због катастрофално лошег терена у Мошорину екипа Милетића била је фиктивни домаћин у Ђурђеву. „Фењераш„ није успео да пружи јачи отпор екипи Бачке која је већ у првом делу са три гола решила питање победника. Ђурђевчане је у вођство довео на пас Јанковића Срђан Тривуновић, а потом је након оправдано досуђеног једанаестерца Јанковић савладао Славнића. До полувремена је и Солдат исказао реализаторске квалитете.

Успели су десетковани Мошоринци, јер су меч почели са десеторицом играча да постигни почасни гол преко Голића. Седам минута пре краја Ђурић је ставио тачку на убедљиву победу.

М. По.

Шајкаш - Нови Сад 0:2 (0:1)

КОВИЉ: СЦ на Ади, гледалаца 100, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Сапунџић у 42. и Бакош у 86. минуту. Жути картон: Карас (Шајкаш).

ШАЈКАШ: Петковић, Граорац (Малешевић), Заов, Рулић, Шегуљски, Живанов (Гојков), Павков (Станковић), Играчев, Николаш, Панић.

НОВИ САД: Шурлан, Марковић (Панић), Дармановић, Вујић, Илић, Ковачевћ, Пешевић,Трифуновић, Ђилас (Полић), Сапунџић (Зекић), Бакош.

У утакмици од велике важности у борби за опстанак екипа Шајкаша одиграла можда и најслабију утакмицу овога првенства. Тренер гостију Дејан Вулетић дошао је у комбинованом саставу, јер је доста проверених играча сачувао за бараж који очекује екипу са Детелинаре. И у таквом односу снага  и искуства домаћих и младости гостију Новосађани су успели да дођу до победе. Радост гостима три минута пре истека полувремена донео је Никола СапунЏић.

У наставку се очекивало да ће домаћи покушати да дођу најпре до поравнања а потом и до потпуног преокрета. Сигурно је то било у главама момака Душана Шведића, међутим, нападали су јалово без изразите прилике за гол. Све наде екипе из Ковиља четири минута пре краја покопао је Владимир Бакош, па ће екипа из Ковиља у наредном првенству играти у Градској лиги.

М. По.

Фрушкогорац - Славија 2:3 (1:1)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Беговић у 24. Лалић у 49. за Фрушкогорац, а Јоксимовић у 44. Димитров у 58. и Радаковић у 60. минуту за Славију.

ФРУШКОГОРАЦ: Миличевић, Младеновић, Караћ, Перовић, Цветковић, Старовлах, Баба, Фелећ, Беговић, Васојевић, Лалић.

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић, Жакула, Шапић, Радаковић, Грубовић, Грујић, Ждеро, Окиљевић, Убипарип, Јоксимовић.

Фудбалери Славије успели су да освоје у Сремској Каменици бодове наде у борби за опстанак. Урадили су оно што је од њих очекивао тренер Омањев.  Сада ће сви погледи бити уперени на утакмице баража и уколико ТСК или Нови Сад изборе пласман у виши ранг то ће бити и спас и опстанак за екипу са Салајке. У супротном у наредној сезони такмичиће се у најнижем степену такмичења.

Повели су домаћи голом Беговића, а за изједначење се потрудио Јоксимовић. У наставку је Лалић донео нову предност екипи Фрушкогорца, да би најпре Димитров изједначио, а два минута касније и Радаковић постигао гол, што се испоставило за вредне бодове.

М. По.

ЖСК - Јединство 2:5 (1:4)

ЖАБАЉ; Стадион ЖСК-а, гледалаца 200, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Каурин у 42. Топић у 65. за ЖСК, а Вућичевић у 2. Китић у 35. Пекић у 40. 41. и 75. минуту за Јединство.

ЖСК: Лукић 6, Богданов (Џамбас 6), Ћирин 6, Нинковић 6, Дамјановић 6, Марић 6, Ђурановић 6 (Кронић), Топић 7, Тошић 6, Клисара 6 (Бороја), Каурин 6.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 7, Перић 7, Станар 7, Стојановић 7, Стаменковић 7, Пекић 9, Вућичевић 7, Митровић 7 (Радин), Ђекић 8, Родић 7, Китић 7 (Стричевић). Фудбалери Јединства из Рунменке у Жабљу забележили су и 14. узастопну победу овог пролећа и потврдили да су најбоља екипа у Новосадској лиги у другом делу првенства, али нажалост нису се успели домоћи баража.

Руменчани су све дилеме око победника решили већ после првог дела игре када су стекли три гола предности и то по највише захваљујући корпулентном и незадрживом Јовици Пекићу који је и поред три постигнута гола био асистент и два наредна гола који су голи постигли.

П. Бундало

Фрушкогорски партизан - Омладинац 1:3, Милетић - Бачка 1:4, ЖСК - Јединство 2:5, Шајкаш - Нови Сад 0:2, Петроварадин - Сириг 5:0, Фрушкогорац - Славија 2:3, Младост - ТСК 3:2. Слободан је био Индекс.