Новосадска лига: Ветерничани четворком чувају врх

Од првог минута видело се да су гости дошли са намером да чврстом одбраном стигну до повољног резултата.
Екипа Јединства из Госпођинаца

Ветерник - Омладинац 4:0 (2:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Срдановић у 28. Китић у 37. Ђокић у 52. и Чалија у 68. минуту. Жути картони: Чичић, Огњановић, Николић (Ветерник), Хернаус, Пецељ (Омладинац).

ВЕТЕРНИК: Ивић, Огњановић, Швоња, Турало (Јовановић), Срдановић, Ђокић (Николић), Китић (Ђурица), Гвозден (Чалија), Вуковић, Малиновић, Чичић (Ђурић).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Ђ. Стојановић, Штефек, Пецељ, Вујичић, Љ. Д. Зељковић (Стоја-

новић), Девић, Јанић (Бакић), Гавранчић (Макарић), Д. Д. Зељковић (Самарџић), Хернаус (Тојагић).

Определили су се да из контранапада покушају да угрозе Младена Ивића. У првих петнаестак минута три пута им се указала шанса да дођу до предности. Девић је дошао у ситуацију очи у очи са голманом Ветерника, али је Ивић прозрео његову намеру. Потом је на асистенцију Зељковића, Ђорђе Стојановић изашао сам  испред голмана Ветерничана, али је шутирао преко гола. Серију промашаја гостију завршио је Хернаус.

У 28. минуту домаћи су казнили промашаје и преко Миљана Срдановића дошли до предности. Најбољи играч Ветерничана Бојан Китић је у казненом простору примио лопту и погодио доњи леви угао.

У наставку су момци тренера Бобана Дашића још два пута головима Предрага Ђокића и Бранка Чалије дошли до убедљиве предности. Тренер гостију Стојан Радић је до краја меча увео петорицу младих играча који су пружили достојан отпор, нису дозволили да се до краја мрежа Миће Вулина још који пут затресе.

М. По.

СиригБачка (Ђ) 0:2 (0:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Душан Тривуновић у 30. и Багић у 51. минуту, жути картони: Мисини, Наранчић, Декић (Сириг), Ж. Тривуновић (Бачка), црвени картони: Вулић (Сириг), Драган Тривуновић и Дангубић (Бачка).

СИРИГ: Тарабић, Вулић, Мисини (Васић), Петровић, Наранчић, Дражић (Томов), Стојановић (Рајачић), Радовановић, Декић (Поповић), Ферати, С. Брежњак (Гаитацис).

БАЧКА (Ђ): Смољан, Станковић, Ћирин (Рогић), Дејановић, Вујовић, Дангубић, Ж. Тривуновић, Драган Тривуновић, Багић (Проданов), Душан Тривуновић, Дејан Тривуновић (Т. Тривуновић). У доста нервозној утакмици, са пуно прекида, гости из Ђурђева, однели су плен. Домаћи су подбацили на средини терена, иако су имали одличне шансе преко Петровића, када је голман Смољан сјајно реаговао и пречку после шута Фератија.

Тријумф гостију, режирали су капитен Душан Тривуновић и Небојша Багић. Чак три црвена картона, показао је судија Чобанов. Најпре су ван терена, у 72. минуту, због међусобног ударања, морали Милан Вулић и Драган Тривуновић, док је шест минута касније поцрвенео и Илија Дангубић, јер је, као последњи у одбрани, направио прекршај.

М. Мен.

Тител - Јединство (Г) 0:3 (0:0)

ТИТЕЛ: Игралиште у СЦ, судија Ковачевић (Нови Сад), стрелци : Ковачевић у 65.  Медић у 72. и  Росић у 79. минуту. Жути картони: А. Хорњик  Веселиновић, Ђорђевић, М. Хорњик (Тител), Димић, Тепић, Медић (Јединство).

ТИТЕЛ: Мајор 6 , Радаковић 6 (Поповић),  Дорословачки 6, Јованов 6, Цвијић 6( Синани) Куља 6, Гардиновачки 6, Веселиновић 7, А. Хорњик 6, Паунић 6 (Фодор), М. Хорњик 6.

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић 8, Зорић 7, Ковачевић 7, Новаковић 7, Тепић 7, Ђурђевић (Медић 7), Малиновић 7, Росић 7, Бубњевић 7, Димић 6 (Ђорђевић) , Тепић 7.

Фудбалерима Титела  је припало прво полувреме и пропустили су четири изгледне прилике. У другом полувремену стигла је казна за промашаје. Гости су голове постигли из контранапада и однели бодове у Госпођинце. Најлепши погодак дело Медића који је искоса са линије аута погодио горњи угао гола Мајора.

Ж. М.

Фрушкогорац - Петроварадин 1:0 (0:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, судија: Радиновић (Беочин), стрелац: Јевтић у 67. минуту. Жути картони: Варничић (Фрушкогорац), Момчилов, Шимулија, Кнежић, Тодоровић (Петроварадин). Црвени картон: Тодоровић (Петроварадин).

ФРУШКОГОРАЦ: Сл. Лалић, Сапунџић (Личина), Васојевић (Дакић), Ср. Лалић, Драгојловић, Шкрбић, Јевтић, Беговић, Варничић (Бакош), Печић, Лишић.

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Шавија, Ристивојевић, Шимулија (Грујић), Тодоровић, Момчилов, Торбица (Стефановић), Сурдучки, Дервиши, Кнежић (Поповић), Мудрић (Ђуровић).

Иако су домаћи имали шездесетак минута играча више, јер је Стефан Тодоровић после жутог добио и црвени картон тешком муком су дошли до минималне победе. Атаковали су Каменичани из свих оружја, покушавали да угрозе младог Александара Јовановића који је заједно са саиграчима успевао да сачува мрежу до 67. минута, а онда је након гужве у шеснаестерцу гостију Беговић је пронашао Јевтића, а овај погодио право место.

М. По.

Шајкаш - Татра 5:1 (3:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, судија: Филиповић (Нови Сад), стрелци: Зечевић у 9. Станковић у 13. Милановић у 42. Марцикић у 56. и Павков у 88. за Шајкаш, а Живојнов у 78. минуту за Татру. Жути картони: Милановић (Шајкаш), Ожват (Татра).

ШАЈКАШ: Шовљански, Вујиновић, Зечевић (Кунић), Павков, Мајурић (Рулић), Милановић, Марцикић, Малешевић (Граорац), Николаш, Станковић, Радивојевић.

ТАТРА: Муњас, Пауновић (Милошевић), Марковић (Стефановић), Сивчевић, Радић, Ожват, Муха, Дубачкић, Поважањец, Живојнов, Јанковић.

Поново су момци тренера Душана Шведића у резултатском налету. Од самог старта кренули су Ковиљчани  у офанзиву и већ у 9. минуту голом Ненада Зечевића су повели. Неколико минута касније Милан Станковић успео је да повећа резултат, а да се на одмор оде са убедљивом предношћу потрудио се Здравко Милановић. Задовољни убедљивим вођством домаћи су „смањили гас” али и поред тога успели су преко Лазара Марцикића да савладају Муњаса. У финишу утакмице Мирослав Живојнов успео је да из слободног ударца савлада Душана Шовљанског који је до тада био неми посматрач збивања на терену. Тачку на још једну убедљиву победу ставио је Мирослав Павков.

М. По.

ЖСК - Фрушкогорски партизан 2:2 (1:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, Судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Топић у 20. Д. Марков у 55. за ЖСК. а Бабић у 60. и Трифуновић у 70. минуту  за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Малић, Пињо ЖСК, Тешановић ФРП.

ЖСК: Бајт 6, Танасић 7, Малић 7, М. Марков 7, Џамбас 7, Ушћумлић 7, Богданов 7, Топић 7, Д. Марков 8, Клисара 7, Пињо 7 (Тошић).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан 8, Мирић 7, Симић 7, Грмаш 7 (Грубишић 7), Клинцов 7, Бабић 7 (Тешановић), Рогановић 7, Ружић 7, Трифуновић 7, Подрашчанин 7 (Девић), Кантар 7.

Разочарење је било итекако видљиво у табору Жабаљаца по завршетку сусрета у коме су после сигурне игре и вођства од 2:0 дозволили упорним и пожртвованим Буковчанима да у последњих пола сата стигну до нерешеног исхода. Прву праву прилику за домаћина створио је сналажљиви Драган Марков изнудивши пенал. Међутим ударац Милоша Пиња са беле тачке врло добари голман гостију Стефан Шурлан успео је да одбије, али право на ногу Урошу Топићу, који је ипак погодио мрежу.  За дуплирање предности побринуо се Драган Марков да би убрзо упорност гостију дошла до изражаја. Прво је Марко Бабић преполовио предност домаћина, а потом је  Марко Трифуновић изједначио резултат.

П. Бундало

Сусек - Хајдук (Ч) 3:2 (2:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: Месарош у 21. 43. и 55. за Сусек, Топић у 47. Грбић у 67. минуту за Хајдук. Жути картони: Рапић, Драгић, Увачек, Месарош (Сусек), Николић, Марковић (Хајдук). Црвени картони: Мичић (Сусек), Поповић (Хајдук).

СУСЕК: Драгић 6, Шовљански 8, Андрин 6 (Мичић), Миладиновић 8, Рапић 7, Крстић 7, Месарош 9, Увачек 6 (Лаловић), Дрмаку 7, Морина 6, Нићетић 6.

ХАЈДУК: Николић 7, Микулић 6, Марковић 6 (Поповић 6), П. Самоловац 6 (Банчић 6), Мајски 6, Грбић 7, Миловановић 6 (Радуловић), Вујичић 6 (Р. Самоловац 6), Топић 7, Микулић 7, Петрић 6.

Сусрет тимова из самог дна табеле био је занимљив и интересантан, без обзира на положај на табели. Прво половреме припало је Сусечанима, а серију голова отворио је троструки стрелац Милан Месарош. У другом делу Чуружани су играли отвореније и ублажили су пораз.

Б. Старчевић

Резултати:

Тител - Јединство 0:3, Сусек - Хајдук 3:2, ТСК - Бачка (Б) 3:0, Шајкаш - Татра 5:1, Ветерник - Омладинац 4:0, Славија - Футог 1:1, Сириг - Бачка (Ђ) 0:2, Фрушкогорац - Петроварадин 1:0, ЖСК - Фрушкогорски партизан 2:2.