Општинска лига Шид: Лекција прваку у Бачинцима

​​​​​​​Бачинци - Сремац 4:2 (2:2)
OFK Bacinci

БАЧИНЦИ: Игралиште ОФК Бачинаца, гледалаца 60, судија Кончар (Ердевик). Стрелци: Калинић у 5, 19, 47. и 82. за Бачинце, а Н. Смајхић у 15. и Мијатовић у 27. минуту (из пенала) за Сремац. Жути картон: Калинић (ОФК бачинци).

БАЧИНЦИ: Тубић 8, Лазаров 8, Милинковић 8, Калинић 9, С. Илић 8, Гачић 8, Поповић 8, Ненад Перишић 8, Радивојшић 8, Вурдеља 8.

СРЕМАЦ: Милановић 6, Вранов 6, Арежина 6, Остојић 6, Леваја 7 (Марчетић), Мијатовић 6, Влаисављевић 7, Чалић 7, Субић 6 (Шолаја), Ерор 6 (Миличић), Н. Смајић 7 (Видовић).

Када су гости лидери на табели пре утакмице сазнали да ће домаћини играти са само десет играча, одмах су углас говорили како ће домаћине испратити са пет комада. Али, на крају је испало другачије. Бачинчани су њих испратили са четворком у мрежи, односно сам Калинић их је просто растурио, а да је слаби судија Кончар досудио три чиста пенала за домаће, гости би претрпели праву катастрофу што су и заслужили.

З. Лазаров

Борац (И) - Јединство (Љ) 2:3 (1:2)

ИЛИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија Тадић (Сот). Стрелци: Стојшић у 5. и 70. за Борац, а Руман у 20.и Ширадовић у 36. и 76. минуту за Јединство. Жути картони: Радивојевић, Ширадовић, Мркоњић, Тележар (Јединство).

БОРАЦ: М. Ђурић, Николић, И. Филиповић, Д. Филиповић, Пејић, Стојшић, Сарапа (Савић), Панић, Медић, Симеуновић, Тривић (Степановић).

ЈЕДИНСТВО: Мркоњић (Добрић), Тележар, Радивојевић, Пунош, Рамић, Д. Руман, Ж. Сремчић (Тадић), П. Сремчић, Ганић, Чалић (Зечевић), Ширадовић.

У Илинцима се играо добар фудбал. Гости су могли постићи још који гол, али домаћини су ипак пружили снажан отпор фаворизованим гостима. Уз то искусни играчи Јединства нису лако постизали своје голове.

Д. Ш.

Ердевик - Једнота 1:0 (0:0)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија Мијановић (Адашевци). Стрелац: Пап у 90 (из пенала). Жути картони: Јелчић, Пап, Герик (Ердевик), Милутиновић, Радоњић, Ђорђевић, Хрчек (Једнота).

ЕРДЕВИК: Јанковић 8, Герик 8, Вукадиновић 8, Цвијановић 8, Јелчић 9, Везировић 7, Павловић 7, Штрбац 7 (Пап 8), Анђелић 7 (С. Шафарик 7), Заблаћански 8 (Томан 6), Цветковић 8 (Бојанић 8).

ЈЕДНОТА: Стојадиновић 7, Ђурђевић 7, Трлајић 8, Шумаруна 7, С. Хрчек 7, Радоњић 7 (Станчић 7), Милутиновић 8, Ђорђевић 8, Јанковић 8 (Рогуља 7), Шипка 7, Думитровић 7.

Прво полувреме доста изједначено. У наставку Ердевичани су били доста агресивнији, али нису искорстили своје повољне шансе. У финишу утакмице Јеличић је утрчао у казнени простор гостију, ту га сааплео Хрчек, ио је то чист пенал. Пап је био сигуран извођач најстроже казне.

М. Станивуковић

Синђелић - Граничар (Ј) 5:5 (3:1)

ГИБАРАЦ: Игралиште Синђелића, гледалаца 50, судија Гавриловић (Шид). Стрелци: Дреновац у 8, 30. и 42.и 68. и Балашко у 87. за Синђелић,а  Стојановић у 11. и 90, Рикичћ у 47. и 49. и Г. Тимарац у 90. минуту за Граничар. Жути картони: Дреновац, Вудрак, Геордини (Синђелић), Рикић, Стевић (Граничар).

СИНЂЕЛИЋ: Томашевић 6, В. Милетић 7, Савић 7, Мраовић 7, Дреновац 7, Вудрак 8, Марчетић 7, Тодоровић 7 (Балашко 7), Шарац 7 (Углешић 7), Дамјановић 7 (Геордини 7), Шпановић 8 (Милијаш 7).

ГРАНИЧАР: Богдан Цвијановић 6, С. Ђурић 7, Д. Јовић 7, Г. Тимарац 7, Стевић 7, Јанковић 7, Рикић 7, Гојић 7, Стојановић 8, И. Јурошевић 7 (С. Јурошевић 7), Д. Јурошевић 7.

З. Познановић

Омладинац (Б) - Јединство (М) 1:1 (1:0)

БАТРОВЦИ: Игралиште Омладинца, гледалаца 30, судија Стевић (Бачинци). Стрелци: Лазић у 15. за Омладинац, а Јовановић у 60. минуту (из пенала) за Јединство.Жути картони: Влаисављевић, Мијатовић, Теслић, Дујаковић (Омладинац), М. Малић (Јединство).

ОМЛАДИНАЦ: Павловић 7, Вујић 7 (Б. Шарић), Веиновић 7, Мијатовић 7, Смајић 7, Теслић 7, Симић 7 (Ж. Малешевић 7), Дујаковић 7, Влаисављевић 7, Лазић 7, Букарица 7.

ЈЕДИНСТВО: Лукић 7, Ивковић 7, Арбић 7, Адамец 7, Јовановић 8, М. Малић 7, Алимпијевић 7, Шибалић 7, Нишевић 7, Ж. Јовић 7, Харвличак 7.

Доста добра утакмица, у којој су домаћини били нешто бољи у игри у првом полувремену, када су могли постићи више од једног гола. Гости су имали неколко прилика, у самом финишу, али су реализовали само пенал.

Г. Павловић

БИНГУЛА: ОФК Бингула - Напредак 0:3, БАЧИНЦИ: ОФК Бачинци -Сремац 4:2, ГИБАРАЦ: Синђелић - Граничар (Ј) 5:5, ЕРДЕВИК: Ердевик -Једнота 1:0, ИЛИНЦИ: Борац - Јединство (Љ) 2:3, БАТРОВЦИ: Омладинац -Јединство (М) 1:1.

1. Сремац           21     18     1      2      81:23        55

2. Ердевик          21     13     5      3      48:19        44

3. Једнота          21     14     1      6      70:19        43

4. Напредак       21     12     3      6      57:27        39

5. Једин. (Љ)     21     11     3      7      39:37        36

6. Једин. (М)      21     8      6      7      47:43        30

7. Бачинци         21     8      2      11     44:48        26

8. Синђелић       21     6      6      9      44:49        24