ОПШТИНСКА ЛИГА ШИД Прва победа Илинчана

Током протеклог викенда одигране су утакмице 14. Кола Општинске лиге Шид.

Борац (И) – Омладинац 4:3 (4:0)

ИЛИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија Ждињак (Шид). Стрелци: Медић у 2.и Сарап у 14, 16.и 38. за Борац, а А. Манојловић у 55, 58. и 61. минуту за Омладинац. Жути картони: И. Филиповић, Панић (Борац), Рукавина, Ж. Малешевић, Томић (Омладинац).

БОРАЦ: Опачић, Циганков, Пејић,  И. Филиповић, Д. Филиповић, Симеуновић, М. Ђурић, Сарап, Панић, Стојшић, Медић (Сарапа).

ОМЛАДИНАЦ: Павловић, Мијатовић, А. Манојловић, Веиновић, Дујаковић, Фаркаш, Ж. Малешевић, Стојић, Томић, Смајић (Рукавина).

Домаћини су били сигурни у своју победу, и то прву у првенству. Били су и много бољи ривал и у потпуноти су надиграли борбене госте из Батроваца.     Д. Стојшић

Напредак - Сремац 1:2 (0:1)

ВАШИЦА: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија Стевић (Шид). Стрелци: Новаковић у 52. (из пенала) за Напредак, а Ерор у 26. и Вранов у 48. минуту за Сремац. Жути картони: Јастребић (Напредак), Арежина, Вранов, З. Смајић, Леваја, Остојић (Сремац).Црвени картон: Гавриловић (Напредак).

НАПРЕДАК: Нединић, Брекић, В. Петровић, Гавриловић, П. Петровић, Б. Младеновић (Савић), З. Ђачанин, Б. Новаковић, Јастребић (Милекић), А. Младеновић, Чавић (С. Ђачанин).

СРЕМАЦ: Милановић, Вранов, Арежина, Остојић, Леваја (Мијатовић), Влаисављевић (Јанковић), Чалић, Субић, Ерор (Марчетић), З. Смајић (Шолаја), Н. Смајић (Будимир).

Гледаоци, су могли, да виде квалитетну и чврсту игру ривала.

Д. Јастребић

ОФК Бингула - Јединство (М) 0:1 (0:1)

БИНГУЛА: Игфралиште ОФК Бингуле, гледалаца 40, судија Миладиновић (Шид). Стрелац: Шибалић у 25. минуту. Жути картони: Самарyић, Пајић (ОФК Бингула), Д. Јовић (Јединство).

ОФК БИНГУЛА: Волић 9, Шућак 8, Рајић 7, Yевер 7, Фаркаш 7, Крамар 7, Б. Видовић 8, Ситаревић 7 (Станковић), Б. Радичевић 7, Николић 6 (Пајић), Самарyић 7 (Сухањи).

ЈЕДИНСТВО: Протић 8, Болић 7, Ивковић 8, Адамец 7, М. Малић 8, М. Јањатовић 9, Шибалић 8,  Алимпијевић 8 (Д. Јањатовић 7), Д. Јовић 7, Ж. Јовић 7, Арбић 7.

У Бингули се играо добар фудбал. И после гола гостију, домаћини су стално нападали и до 80.минута игре пропустили чак пет зицера. После тога и гости нису могли искористити своја два зицера, јер је голман Волић одлично интервенисао.

С. Ћосић

Синђелић - Једнота 0:2 (0:0)

ГИБАРАЦ: Игралиште Синђелића, гледалаца 53, судија Кончар (Ердевик). Стрелци: Алексић у 70. и Радоњић у 81. минуту. Жути картони: Милетић, Стојановић (Синђелић), Поповић, Ђурђевић (Једнота).

СИНЂЕЛИЋ: Ђурић, Адамовић, Савић, Вукшић, Вудрак, Милетић, Мраовић, Дреновац (Угљешић), Шарац (Миљуш), Марчетић (Шпановић), Тодоровић (Стојановић, Дамјановић).

ЈЕДНОТА: Стојадиновић, Ђурђевић, Трлајић, С. Хрчек, Шумаруна, Алексић, Ђорђевић, Поповић, Јанковић (Милутиновић), Колошњај (Радоњић), Думитровић (Станчић).

Играчи Једноте су све покушавали да још у првом полувремену, реше меч. Али, домаћини су играли чврсто у одбрани.Шиђанима  је на крају  пошло за руком да славе са само два гола разлике. Е. Хрчек

ОФК Бачинци - Ердевик 0:1 (0:0)

БАЧИНЦИ: Игралиште ОФК Бачинаца, гледалаца 50, судија Аврамовић (Моловин). Стрелац: Цветковић у 86. минуту. Жути картони: Радека (ОФК Бачинци), Цветковић (Ердевик).

ОФК БАЧИНЦИ: Тубић 7 (Поповић), Цетић 7, М. Илић 7 (Дудић), Лазаров 7, Yуња 7, Кончар 7, С. Илић 7, Калинић 7, Ненад Перишић 7 (Никола Перишић), Радека 7, Нинковић 7 (Радивојшић).

ЕРДЕВИК: Јанковић 7, Бабић 7, Вукадиновић 7, Бојанић 6, Цвијановић 6, Јелчић 8 (С. Шафарик), Штрбац 7, Пап 7 (Везировић), Павловић 6, Заблаћански 7, Цветковић 7 (Томан).

Фаворизовани играчи из Ердевика су морали да се доста намуче да дођу до минималне, али очекиване победе, против борбених Бачинчана. Расположени домаћини, имали су и неколико лепих прилика, али стрелци су им за мало били брзоплети.         З. Лазаров

Граничар (Ј) - Јединство (Љ) 0:1 (0:1)

ЈАМЕНА: Игралиште Граничара, гледалаца 80, судија Васиљевић (Адашевци).Стрелци: Д. Руман у 3. минуту.

ГРАНИЧАР: Богдан Цвијановић 8, С. Ђурић 7, Д. Јовић 7, И. Ђурић 7, Стевић 7, Гојић 7, Рикић 7, Миловановић 7 (Јанковић 7), Косановић 7 (Ђукић), Стојановић 7 (Д. Јурошевић), И. Јурошевић 7 (Тимарац).

ЈЕДИНСТВО: Мркоњић 7, Мрђановић 7, Радивојевић 7, Петровић 7, Ганић 9, Рамић 7, Д. Руман 7, Ж. Сремчић 7, П. Сремчић 7, Чалић 7, Ширадовић 7 (Зечевић).

Доста добра утакмица у којој су домаћини били бољи  тек у другом полувремену. И то тек када је гостима видљиво понестало снаге, кондиције и концентрације, али нису могли надокнадити брзи гол гостију још из трећег минута.     Л. П.

ВАШИЦА: Напредак - Сремац 1:2, ЈАМЕНА: Граничар - Јединство (Љ) 0:1, БИНГУЛА: ОФК Бингула - Јединство (М) 0:1, ГИБАРАЦ: Синђелић -Једнота 0:2, БАЧИНЦИ: ОФК Бачинци - Ердевик 0:1, ИЛИНЦИ: Борац -Омладинац 4:3.