Панчевачка лига: Дерби Уљманима

​​​​​​​Партизан (У) - Партизан (Г) 3:0 (1:0)
fudbal lopta

УЉМА: Стадион: Партизана, гледалаца: 200. Судија: Сарка (Вршац), стрелци: Ђорђевић у 27, Златковић у 70. ( аутогол) и Војнов у 84. минуту.

ПАРТИЗАН: Тодоровић 7, Побра 7, Танасић 7, Ђорђевић 7, Тимић 7, Радосављев 7, Војнов 8 (Оморац -), Бањаш 6,5, Колак 7, Обрадовић 7, Миливојев 6,5.

ПАРТИЗАН (Г): Суша 6,5, Луца 6,5, Јевтић 6,5,, Петрић 7, Сочанац 6, Чолак 7, Тајдић 7, Андрејић 7, Филиповић 6,5,  Јовановић 6,5, Јоновић 6,5 (Златковић 6,5).

У дербију кола две водеће екипе одмериле су снаге у којој су домаћи фудбалери пружили бољу и ефикасну игру и  заслужено освојили три бода. Најефикаснији тим у лиги Партизан (Гај)  са 39 голова у овом мечу први пут није затресао мрежу противника  После добре и брзе акције Уљмана Ђорђевић је погодио мрежу голмана Суше.

После одмора домаћи тим наставио је са добром игром у којој се истакао капитен Радош Војнов који је у постигао трећи погодак на мечу и поставио коначан резултат.

ДунавПотпорањ 2:2 (2:1)

БАНАТСКА ПАЛАНКА: Игралиште Дунав, гледалаца: 100. Судија:  Мијаиловић  (Вршац). Стрелци: Путник у 6, Остојић у 11 за Дунав, Б. Попов у 45, В. Јовановић у 56 минути за Потпорањ. Црвени картон: Б. Попов у 63 минути (Потпорањ).

ДУНАВ: Зековић 7, Путник  7 (Алексић -), Рудић 6,5, Маричић 6,5, Митровић 7, М.Лукић 7, Остојић 7, Радивојев 7,  Богојевић 6,5 (Балиг -), Кркобабић 6,5, Попов 6,5.

ПОТПОРАЊ: Доновић 7, Ранић 6,5, Прошевски 6,5, Јанковић 6,5, М. Јовановић 7, Б. Попов 6, Јованов 6,5 М.(Петровић -), В. Јовановић 6,5, Бранков 7, Ћулибрк 6,5, С. Петровић 6,5.

У првом полувремену за само десет минута игре домаћи фудбалери предвођени новим тренером Бојаном Бојанићем  постигли су два поготка стрелци су били Путник и Остојић. У последњем минуту првог дела прилику је искористио гостујући играч Б. Попов и смањио предност домаћина.

У другом полувремену добра игра фудбалера из Потпорања  крунисана је голом В. Јовановића за изједначење. Неколико минута касније због два жута картона Б. Попов је морао да напусти терен. До краја меча домаћи фудбалери иако бројчани нису успели да остваре победу против комшија из Потпорања.

Југославија - Борац (СТ) 1:0 (0:0)

ЈАБУКА: Игралиште Југославије. Гледалаца: 150. Судија: Наумовић Панчево) 7. Стрелац: Димковски у 86. минуту.

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјановић 7, Митковић 7, Дакић 6,5, Ракић 7, Лалић 7, Смиљковић 6,5, Стојановски 6,5, Николовски 7, Колески 7,5, Димковски 7, Ненадић 6,5 (Јовановић -),

БОРАЦ: Трбојевић 7, Радојичић 6, Јоковић 7, Ђурђев 6,5, Маринковић 6  (Станисављевић 7), Бајић 6,5, Божић 6,5,  Живковић 6,5, Ћирковић 6,5, Ђукић 6,5,  Николајев 7.

У комшијском дербију старих ривала од почетка меча водила се равноправна игра без пуно прилика .

У наставку гости из Старчева били су бољи ривал, али нису успевали да дођу до поготка,

Четири минута пре краја меча гол одлуке за домаћине постигао је после центаршута са десне стране Димковски када је на другој стативи лопту послао у мрежу Трбојевића.

Јединство Стевић Јединство (ВЛ) 1:0 (1:0)

КАЧАРЕВО: Игралиште Јединства Стевић. Гледалаца: 100. Судија: Росић (Панчево). Стрелац: С. Пешовски у 10. минуту.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 7, Момчиловић 7, И. Пешовски 7,5, Мишљанов 7 (Н. Окука 7), Јаћимовски 7, Трајчевски  7, Несторовски 7 (Кљајић 7),  П. Окука 7, С. Пешовски  7,5 (Крстевски 7), Ајрулај 7, Атанасов 7.

ЈЕДИНСТВО: Радивојев 7,5, С.Попов  6,5, Гуја 6,5 (Ракитован 6,5), Москић 7, Балог 7, Ћетковић 7, Живанов 7, Микавица 6,5, Калин 7, Богдановић 6,5,   Биља 6,5 (Кескеновић -).

Домаћи фудбалери имали су више прилика и после дестак минута игре Стефан Пешовски је искористио прилику и савладао голмана Радивојева, Гости из Влајковца  оријентисалчи су се на контранападе, али је одбрана домаћих сигурном игром сачувала предност и забележила нову победу.

У другом полувремену Качаревци више могу да жале за убедљивијом победом, јер су прилике пропустили С. Пешовски и Трајчевски.

Пипремио: Б. Стојковски

Јединство Стевић - Јединство (В) 1:0, Југославија - Борац (Ст) 1:0, Партизан (У) - Партизан (П) 3:0, Дунав - Потпорањ 2:2, Раднички (Б) - Спартак 2:0, Стрела - Слога (БНС) 3:0, Војводина (Ц) - Полет 5:3, Вултурул - Црвена звезда 3:1, Долина - Војводина (С) 1:3.

1. Партизан (У)        11     9      1      1      24:7  28

2. Раднички (Б)       11     8      1      2      32:11        25

3. Партизан (Г)       11     7      2      2      39:8  23

4. Потпор.               11     7      2      2      21:11        23

5. Борац (Ст)          11     7      0      4      23:14        21

6. Стрела                11     6      1      4      27:14        19

7. Ј. Стевић            11     6      1      4      22:12        19

8. Југославија        11     6      1      4      24:22        19