Панчевачка лига: Домаћин заслужено

Домаћи фудбалери наставили су добрим играма и савладали су госте из Гребенца који су дошли са намером да извуку што бољи резултат у овом мечу.
Fudbal

Партизан (Г) – Вултурул 2:0 (1:0)

ГАЈ: Игралиште Партизана, гледалаца: 80. Судија: Јаћимовски (Качарево). Стрелци:Петрић у 38. и Тајдић у 53. минуту.

ПАРТИЗАН: Ардељан -, Грујић 7, Луца 6,5 (Тајдић 7),  Јевтић 7, Петрић 7,5, Сочанац 7, Симуљ 6.5 (Стојановић -), Чолак 7, Андрејић 7, Јоновић 6,5 (Златковић 6,5), Филиповић 6,5.

ВУЛТУРУЛ: Антић 7, Попа 6, Чижик 7,  Н. Пауновић 6, Борка 6, Миленковић 6, Раденковић 7, Г.Пауновић 6,5, Ђуркин 6, Стефановић 6,5, Беутура 6.

Домаћи тим дошао је у вођство голом Петрића када је искористио центаршут и главом затресао мрежу Антића.

У другом полувремену најбољи стрелац домаћих и првенства са 22 гола Бојан Тајдић је својим голом поставио коначан исход меча за још једну победу екипе из Гаја.

Јединство Стевић – Стрела  0:2 (0:0)

КАЧАРЕВО: Игралиште Јединства Стевић, гледалаца: 50. Судија: Гвозденов (Вршац). Стрелци: Гуран у 66. и Б.Савановић у 81. минуту.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 6,5, Н.Окука 6,5, Момчиловић 6,5, Митковски 7,  Несторовски 6,5, И.Пешовски 6,5, Трајчевски  6,5,  П.Окука 7, С.Пешовски  6,5, Балножан 6,5, Басарић 7.

СТРЕЛА: Лукић 7, Панић 7, Балог 6,5, Чех 6,5, Гуран 7,5, Максимовић 6,5 (Џафић -), Америјан 6,5,  Дудуј 6,5 (Б.Савановић 7), Кочић 7, Исаиловић 7 (Мачак -).

Прву прилику на мечу имао је Трајчевски када је са седам метара погодио пречку гостију из Иванова. После неколико пропуштених прилика Качареваца пред голом Лукића гости су припретили преко Гурана, али је његов шут завршио поред гола.

У наставку домаћи фудбалери наставили су са нападима, али је мрежа голмана Лукића мировала. После једног брзог контранапада гостију у шеснаестерцу домаћих капитен гостију Гуран ослободио се својих чувара и искоса шутирао у супротан угао голмана Чучка за вођство гостију. После уласка и неколико минута игре гостујући играч Б.Савановић је искористио прилику и рутински савладао голмана Чучка и обезбедио победу свог тима.

Југославија – Раднички (Б) 0:2 (0:0)

Јабука: Стадион: Југославије. Гледалаца: 80. Судија: Александар Јанковић (Панчево) 7. Стрелци:Старчевић у 54, Стојковић у 86 минути. Црвени картон: Ракић у 76 минути (Југославија).

Југославија: Симјановић 7,5, Столески  6 (Јовановић 6), Митковић 7, Дакић 7, Ракић 6,5, Лалић – (Петковски 6), Смиљковић 6 (Станковски 6), Стојановски 6,5, Николовски 7, Колески 7,5, Димковски 6,5 .

Раднички (Б): Лабус 7Лазин 6,5 (Кнежевић -), Веселиновић 6,5, Илић 7, Радивојевић 7, Јовановић 6,5, Старчевић 7,5, Ђого 7, Стојковић 8, Добрић 7,5, Цукић 7 (Лутовац -).

Лидер на табели Раднички из Баранде успешно је прескочио још једну препреку и у гостима савладао домаћу екипу Југославије. У првом полувремену није било голова, а после десетак минута игре у наставку  гостујући играч Старчевић је снажним шутем са неких двадесет метара савладао голмана Симјановића за вођство гостију. У 72 минути фудбалери домаћег тима имали су пенал, али је шут Колеског голман Лабус одбранио. Неколико минута касније Ракић је због другог жутог картона морао да напусти терен и отежао својој екипи да може да дође до изједначења. Најбољи појединац на мечу Милан Стојковић четируи минута пре краја ослободио се свог чувара и искоса шутирао поред немоћног голмана Симјановића и поставио коначан резултат овог меча.

Припремио: Б. Стојковски

Јединство (В) - Полет 4:0, Слога (БНС) - Црвена звезда 2:0, Спартак - Војводина (С) 1:1, Потпорањ - Долина 0:0, Партизан (Г) - Вултурул 2:0, Борац (Ст) - Војводина (Ц) 6:1, Јединство Стевић - Стрела 0:2, Југославија - Раднички (Б) 0:2, Партизан (У) - Дунав 1:0.