Панчевачка лига: Партизан стао у Паланци

Водила се отворена игра у којој су фудбалери Дунава успели да савладају лидера на табели и са нова три бода тим из Банатске Паланке ближи је опстанку у лиги.
fudbal

Дунав  (БП) – Партизан (Г) 2:1 (1:0)

БАНАТСКА ПАЛАНКА: Игралиште Дунава, гледалаца: 150. Судија: Андрејић  (Бела Црква). Стрелци: Стајковић у 19, Рудић у 69. за Дунав, Игњатовић у 78. минуту за Партизан.

ДУНАВ: Трбојевић 7, Рудић 7, Маричић 6,5, Митровић 7, Лукић 7, Богојевић 7, И.Остојић 7,5 Милекић 7, Брадваревић 6,5 (Путник -), Стајковић 7 (Радивојев 7), Попов 6,5 (Илић -).

ПАРТИЗАН: Ардељан 7, Стојчић 6,5, Јевтић 6,5, Петрић 7, Сочанац 7, Симуљ 7, Чолак 7, Андрејић 6,5, Јоновић 6,5, Шуша  6,5, Узелац 6 (Игњатовић 7).

У занимљивој игри прво полувреме припало је домаћим фудбалерима који су решили у своју корист голом Стајковића после брзе акције када је савладао голмана Ардељана. После добре игре у наставку гол за домаћине постигао је Рудан.

Гости из Гаја успели су преко резервисте Игњатовића да смање резултат, али не и да избегну пораз.

Долина – Црвена звезда   4:0 (2:0)

ПАДИНА: Игралиште Долине, гледалаца: 100. Судија: Цвитак (Панчево). Стрелци: Мамојка у 8 и 90, Келечевић у 11, Форгић у 47 минуту.

ДОЛИНА: Бујаковић 7,5, Магда 7, Јованов 7, Колак 7, Поповић 7, Илић 7, Форгић 7, Келечевић 7 (Радуловић 7), Хлавча 7 (Куталек -) Ћирић 7,5, Мамојка 7,5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (П): Станић 7, Бугаринов 6, Стијачић 6,5, Ердеи 6 (И.Јовановић 6), Чејић 6,5, Делкић 6,5, Тадић 6,5, Ратковић 6,5, Гвозденов 6,  Грбић 6 (Максимовић 6), Булаја 6.

У првом полувремену Падинци су имали више прилика и головима Мамојке и Келечевића стекли предност.  Гости су покушавали да дођу до почасног гола, али је одбрана домаћих на челу са Бујаковићем била на висини задатка. Два минута игре у наставку Форгић је искористио прилику и постигао погодак за убедљиво вођство домаћина.

У последњем минуту млади Мамојка својим другим голом обележио је своју добру игру.

Југославија – Јединство Стевић  2:1  (2:0)

ЈАБУКА: Игралиште Југославија, гледалаца: 100. Судија: Тадић (Панчево). Стрелци: Дакић у 28. (из пенала), Николовски у 72. за Југославију,а  Балножан у 78. минуту за Јединство Стевић.

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјановић 7, Богдановски 6,5 (Дуковски -), Митковић 7, Ракић 7, Лалић 7, Дакић 7, Станковски 6,5, Стојановски 6,5, Николовски 7,5, Колески 7,5, Димковски 6,5 (Ненадић -).

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 7, Кљајић 6,5 (Н. Окука -), Момчиловић 6,5, Митковски 7, Јаћимовски 6,5, И.Пешовски 6,5, Трајчевски 6,5, Живаљевић 7 (П. Окука -),  Дотлић 6,5 (Балножан 7), С. Пешовски  7, Атанасов 7.

У комшијском дербију виђена је квалитетна и борбена утакмица у којој су домаћи фудбалери успели да остваре вредну победу. Домаћи тим је повео после прекршаја Јаћимовског над Димковским, а сигуран је био  Дакић. Гости из Качарева створили су неколико изгледних прилика пред голом домаћина, али С. Пешовски, Атанасов и Трајчевски били непресизни. После доброг продора Николовски је постигао други погодак за свој тим, а шест минута касније млади Балножан смањио је предност домаћина.

До краја меча гости су имали своје прилике да дођу до бода, али су домаћи фудбалери успели да сачувају предност и освоје три бода.

Припремио: Б.Стојковски

Војводина (С) - Јединство 2:2, Долина - Црвена звезда 4:0, Вултурул - Полет 8:4, Стрела - Спартак 3:4, Раднички (Б) - Потпорањ 3:1, Дунав - Партизан (Г) 2:1, Партизан (У) - Борац (Ст) 2:3, Југославија - Јединство Стевић 2:1. Слободан је тим: Слога (БНС).